Lateksowe modele Janpol – przegląd

Jeśli jesteście już zdecydowani na jeden z modeli wykonanych z lateksu, pozostaje jedynie wybrać firmę. Dziś przyjrzymy się bliżej propozycjom firmy Janpol, która nie próżnuje i także z tego materiału wykonała kilka naprawdę dobrych projektów. Oczywiście materace tego typu to przede wszystkim niezwykłe zalety samego materiału, o których pisaliśmy w poprzednich postach i już samo to sprawia, że doskonale się bronią. Choć może się wydawać, że są identyczne, to jednak nie do końca tak jest. Różnią się rodzajem użytej pianki, twardością, wysokością, pokrowcami czy nawet długością gwarancji. Na tej podstawie możemy dokonywać wyboru i idealnie dopasować materac do swoich potrzeb.Na pierwszy rzut oka nie zawsze udaje nam się zauważyć tak subtelne różnice, dlatego w tym porównaniu postaramy się zwrócić na nie uwagę.

CO PROPONUJE JANPOL:

Vita – naturalny lateks

Naturalny lateks wciąż jest dość mało popularny w Polsce, prawdopodobnie ze względu na dość wysoką cenę. Jednak na pewno warto go mieć w swojej ofercie, bo także i tego typu materace znajdują swoich nabywców.
Vita jest typowym modelem dla osób poszukujących tylko naturalnych rozwiązań. Producent opisuje ją jako model w 100% z naturalnego lateksu, należy jednak pamiętać, że nawet w takich materacach zawsze znajdzie się minimalna domieszka syntetycznego kauczuku – tak jest w przypadku wszystkich modeli z naturalnego lateksu. Kauczuk utwardza lekko powierzchnię i nadaje jej zwiększoną wytrzymałość. Vita jest miękka, jak zresztą większość modeli tego typu, nie bardzo więc zadowoleni będą z niej ci, którzy wolą bardziej stabilne podparcie. Warto pamiętać o tym, że naturalny lateks zawsze będzie bardziej miękki.
Oprócz oczywistych zalet lateksu, dużym plusem Vity jest także ponad 10 pokrowców, które można wybrać. A jest z czego, ponieważ znajdziemy tu na przykład pokrowiec o działaniu relaksującym, klimatyzującym, czy modele z aktywnym srebrem, a nawet pokrowiec z nicią złota.
Na pewno Vita przypadnie tym wszystkim, którzy chcą korzystać z zalet lateksu, a jednocześnie lubią miękkie materace.

Piano – wyższy model

Czasami jest nam potrzebny wyższy model, na przykład wtedy, kiedy korzystamy z łóżka o wysokiej burcie. Z taką myślą stworzono właśnie Piano z serii Perfetto, a więc serii luksusowych modeli Janpola.
Skład pianki jest już nieco inny niż z Vicie. Producent nie podaje dokładnego składu jakościowego, jednak po cenie można wywnioskować, że jest tu sporo naturalnego lateksu. Piano jest także bardziej twardy niż Vita.  Oczywiście dużym plusem jest tutaj także podwyższona wysokość. Podobnie jak w Vicie, i tutaj mamy także 10 lat gwarancji, a więc znacznie więcej niż w przypadku większości modeli tej firmy (standardowa gwarancja to 2 lata). I tu również można wybrać sobie odpowiadający naszym potrzebom pokrowiec. Jeśli ktoś poszukuje naprawdę wysokiej jakości, jednak nie lubi zbytnio miękkiego podłoża, to z pewnością jest to dobry wybór na lata.

Nyks – klasyczny wybór

Nyks jest jednym z przykładów klasycznego modelu z lateksu. Średnia wysokość, nadal jednak bardzo dobra, jeśli porównać ją do wysokości materaców innych producentów. Jest to także materac o średniej i najbardziej uniwersalnej twardości, a więc idealny dla wszystkich, którzy ważą do 80 kg. Ponieważ materac jest nieco tańszy, w klasycznej wersji mamy dwa pokrowce do wyboru: pralny z jerseyu oraz lato/zima z frotte. Za niewielką dopłatą możemy jednak zamówić model w specjalistycznym pokrowcu. Nyks jest typową klasyką, jeśli szukamy czegoś, co odznacza się wszystkimi zaletami modelu z lateksu.

Demeter – kolejny klasyk

Demeter jest jednym z najczęściej wybieranych modeli. Jest nieco niższy niż Nyks i dlatego trochę tańszy. Poza tym pod względem budowy identyczny. Na pewno dużym plusem i tym, co zachęca do zakupów są pozytywne opinie ośrodków rehabilitacji. Można więc spokojnie zastosować go także jako model dla osoby chorej. Mamy tutaj także jeszcze jedno ułatwienie, a mianowicie możliwość wyboru twardości. Tak więc każdy może go używać.
Standardowo możemy wybrać pokrowiec pralny lub stały, a za dopłatą jedno z tematycznych opakowań. Klienci bardzo chętnie kupują ten materac i jeśli chodzi o modele Janpola wykonane z tego materiału, to jest to bestseller.

Temida – tańsza opcja

Nieco niższa, a więc i tańsza niż wszystkie pozostałe materace. Idealnie więc sprawdzi się, jeśli ktoś ma łóżko z niską burtą i chce w niej schować podkład do spania. Podobnie jak Demeter, i Temida jest modelem atestowanym przez REPTY i z 8% stawką VAT. Dla chorych nadaje się więc idealnie. Zaletą jest na pewno niższy ciężar, niż w przypadku Demeter, ponieważ model jest niższy, a więc naturalnie i lżejszy. Jeśli ktoś szuka więc podkładu dla osoby leżącej, to będzie to lepszy wybór, ponieważ łatwiej zmienia się na nim pokrowiec i lepiej przekłada. A pokrowce mamy dwa: stały i pralny, do wyboru oraz po dopłacie możliwość wykorzystania jednego ze specjalistycznych.

Atena – dla młodszych użytkowników

Atena jest materacem stworzonym z myślą o nastolatkach. Przede wszystkim ze względu na swoją wysokość. Dzieci zazwyczaj nie potrzebują aż tak wysokiego podkładu i 13 cm w zupełności wystarczy, aby odpowiednio podeprzeć ich ciało. Model jest nieco twardszy, bo dzieci powinny mieć stabilniejsze podparcie ciała. Plus to także atest ośrodków rehabilitacji oraz 8%. stawka Vat. Niezbyt wysoka cena jak na model z lateksu także jest zachęcająca.

Oczywiście w ofercie Janpol można znaleźć także inne modele, których został wykorzystany lateks. W nich jednak połączono go z innymi materiałami, jak na przykład pianka visco (Posejdon jest idealnym przykładem). Jeśli jednak ktoś poszukuje u Janpola samego lateksu, to właśnie z tych modeli będzie wybierał.
A więcej informacji o omawianych modelach możecie znaleźć na stronie firmowej Janpol.

Leave a Comment