5 najchętniej kupowanych modeli termoplastycznych.

Jeśli szukać hitów w naszym sklepie, to na pewno można by do nich zaliczyć modele z pianką visco. Jest ich całkiem sporo, a jednocześnie często chcemy się dowiedzieć o nich jak najwięcej. Po wielu testach i naszych poradach, spośród wszystkich materaców visco dostępnych w naszym sklepie, klienci decydują się najczęściej na te z naszych propozycji. Warto je przejrzeć, bo być może pomoże to w dokonaniu ostatecznego wyboru.

TOPOWA PIĄTKA MODELI Z PIANKĄ VISCO

materac salsa1. Salsa Hildinga – z pianką visco, ale twardszy

To zdecydowany numer jeden. I pozostawia za sobą inne dość mocno w tyle. Warto więc zatrzymać się przy nim trochę dłużej i zbadać, co przyczyniło się do jego popularności.

Salsa to dość nietypowy materac, bo z pianką visco, a jednak dość stabilny. Innymi słowy ciało nie zapada się w nim zbyt mocno, bo pianka ma wyższą gęstość. Materac trzyma więc ciało, a z drugiej strony relaksuje i odpręża. Jest popularny być może właśnie dlatego – nadal większość z nas woli spać na stabilniejszym podłożu, ale chcemy próbować też nowości.

A jak jest zbudowany ? Bardzo prosto, bo z podstawy z pianki poliuretanowej, a na niej znajduje się warstwa visco. Kiedy się na nim położyć otula ciało, ale jest twardszy. W sam raz dla kogoś, kto nie lubi spać ani za twardo, ani za miękko.

2. Rumba Hildinga – wyjątkowo miękki

Drugi popularny model, wyprodukowany przez tę samą firmę , jest już trochę inny. To zdecydowanie coś dla miłośników miękkiego spania i na pewno nie za dobrze się sprawdzi, jeśli lubicie bardziej stabilne materace. Jednak z pewnością jest to najbardziej ulubiony model tych wszystkich, którzy uwielbiają spać mięciutko. Pierwsze wrażenie, kiedy się na nim położymy, to przede wszystkim właśnie ta miękkość. Po pewnym czasie ciało dosłownie zapada się w podłożu na kilka centymetrów. Czy to jest zdrowe i wygodne ? Na pewno te dwa pytania pojawiają się jako pierwsze. Można na nie odpowiedzieć tak, jeśli lubicie miękkie podłoże i nie przeszkadza Wam zapadanie się w nim. Natomiast kręgosłup jest jak najbardziej bezpieczny, ponieważ wykorzystano tutaj warstwę wspierającą, która znajduje się pod warstwą piany visco. Sama pianka termoplastyczna nie wsparłaby ciała, jednak w takim połączeniu jest jak najzupełniej zdrowa.

Na pewno bardzo duże znaczenie ma tutaj aż 15-letnia gwarancja, która jest jedną z najdłuższych w ogóle, jeśli chodzi o materace. A do wyboru dwa pokrowce – szczególnie popularny jest welurowy model Medicott Velur ze srebrem. Jednym słowem bardzo luksusowy materac dla  miłośników mięciutkiego snu.

rumba hilding

dolce vita3. Dolce Vita Magniflex – słodkie życie

To ciekawe, ale Dolce Vita zbudowany jest dokładnie tak samo, jak Select Thermo. Gdzie więc jest różnica. Oczywiście na pierwszy rzut oka w pokrowcach, a także w wysokości. Jednak na pewno główną różnicą jest jakość samych materiałów. Jeśli te wykorzystywane przez Hilding są doskonałej jakości, to te w Dolce Vita to po prostu materiały przyszłości. Niewiele firm na świecie wykorzystuje tak dobre materiały. Jeśli tak się dzieje, zazwyczaj w pojedynczych, najdroższych modelach. Zaś włoski producent wykorzystuje tylko takie. Każdy ich model jest z nich zbudowany. A jak to wygląda w Dolce Vita ?

Po pierwsze baza, a więc ten element, który ma wspierać ciało. Eliosoft, a więc wysokoplastyczna piana ma formę miniaturowych komórek, połączonych ze sobą miniaturowymi kapilarami. To daje im znacznie wyższą wytrzymałość i stabilność oraz odporność na odkształcenia, ale jednocześnie sprawia, że pianka jest wyjątkowo miękka. Sprężystość i miękkość w jednym – zaprezentowana w nowym materiale o zupełnie innej budowie, niż klasyczne piany HR.  Drugi element to piana termoplastyczna, na której leży ciało. Jest mięciutka, ale – no właśnie, nie ma tutaj tego zapadania, które niektórym może przeszkadzać. I to jest główna różnica, dla której sporo osób decyduje się właśnie na ten model. Warstwa pianki visco zrobiona jest nie tylko ze sprężystego materiału, ale i takiego, który nie grzeje, bo ma otwarte komórki. Jeśli dodać do tego ekologiczne pochodzenie obydwu materiałów i piękny pokrowiec…. czego trzeba więcej.

harmonia4. Harmonia Janpol – bardziej stabilnie

Materace termoplastyczne to nie tylko takie mega miękkie. Można wybrać również i te, które są bardziej stabilne. Wiele oczywiście zależy od rodzaju użytej pianki visco, bo jest ich na rynku wiele. Takim bardziej stabilnym modele jest Harmonia, która też wyróżnia się budową. Też jest jednym z modeli wielofunkcyjnych, jak można by ją określić. Przede wszystkim ze względu na dwie różne strony. Z jednej mamy lateks, z drugiej natomiast warstwę pianki visco. To materac pomyślany w taki sposób, aby nie był zbyt miękki – zwłaszcza warstwa visco. Świetnie więc nadaje się do spania dla kogoś, komu zależy na wykorzystaniu zalet visco, ale nie lubi na przykład się zapadać, czy w ogóle nie przepada za miękkimi materacami. Jak widać możliwe jest pogodzenie jednego z drugim, bo na skali twardości Harmonia mieści się w górnej granicy średniej twardości.

Na pewno bardzo przekonuje jej trwałość. Model jest wysoki, zrobiony z bardzo wytrzymałych materiałów, a opakować go można w dowolny, specjalistyczny pokrowiec. Na pewno hit, jeśli chodzi o termoplastyczne modele Janpola. Warto go kupić, jeśli ktoś chce mieć zakup materaca z głowy na dobrych kilka lat.

dejmos5. Dejmos – miękko jak na chmurze

Dejmos to specyficzny model. Bo kupowany z dwóch bardzo różnych powodów. Po pierwsze dlatego, że jest materacem przeciw odleżynom, a więc dla osób chorych, bo to certyfikowany model medyczny. I ponownie mamy tutaj budowę: baza, a na niej pianka termoplastyczna. Delikatna pianka idealnie sprawdza się w zapobieganiu powstawaniu ran spowodowanych stałym leżeniem. To jedno zastosowanie. Jednak wiele osób kupuje ten materac po prostu jako model visco. Dla mięciutkiego i wygodnego podparcia. I w takiej roli także doskonale się sprawdza. To jeden z niewielu materaców, który tak doskonale pasuje do użytku domowego, a równie dobrze może być używany na przykład w szpitalach. A jeśli na przykład strona miękka się nam znudzi, wystarczy przewrócić go na drugą, bardziej stabilną stronę z pianki wysokoelastycznej.

Pięć modeli, a każdy z nich nieco inny. Każdy jednak bardzo dobrej jakości i na pewno wart swojej ceny. Choć kupowane najchętniej, to jednak właściwie nigdy nie zdarzyły nam się zwroty. Raz tylko jeden z Panów wymienił Select Thermo na Original Thermo, ponieważ stwierdził, że jest tak miękki, iż nie da się na nim spać. Bo rzeczywiście – to wyjątkowa miękkość. I akurat o tym warto pamiętać w przypadku Select Thermo. Pozostałe natomiast to modele, w których miękkość jest fajnie zbilansowana podparciem. Miejmy nadzieję, że to zestawienie pomoże Wam podjąć decyzję, a jeśli nie, zawsze jesteśmy do Waszej dyspozycji pod telefonem.

Leave a Comment