ATM prezentuje dwa modele z nowej kolekcji 2015.

Początek roku to zawsze sporo nowości w ofertach firm zajmujących się produkcją materaców. ATM także przez ostatnie miesiące intensywnie pracował nad swoimi nowymi propozycjami, a kilka dni temu światło dzienne ujrzały dwa świeżutkie modele: Ravenna Visco Lux i Ravenna Visco Lux 250.

Jak na firmę w piankach się specjalizującą przystało, i te dwa są z nich wykonane. Trzeba jednak przyznać, że konstrukcja robi spore wrażenie. Jeśli spojrzymy na wszystkie piankowe modele, te dwie nowości z pewnością wnetrze ravenna visco lux 250wyraźnie się wyróżniają. Nie tylko zupełnie wyjątkowymi, przepięknymi pokrowcami, ale także wnętrzem, w którym sporo się dzieje.

9 SEGMENTÓW I BAZA DOPRACOWANA W KAŻDYM SZCZEGÓLE:

Na pewno pierwszą rzeczą, która zwraca na siebie uwagę, jest wewnętrzna baza. To w każdym z materaców jeden z dwóch najważniejszych elementów – ma odpowiadać przede wszystkim za doskonałe wsparcie ciała. Aby spełniała swoją rolę w odpowiedni sposób, powinna być jak najbardziej elastyczna i przylegać do ciała, ale jednocześnie zachowywać trwałość – po to, abyśmy nie mieli po jakimś czasie pod sobą Karpat 😉

Jak połączyć ze sobą te dwa wymagania ? Musimy wykorzystać materiał trwały u elastyczny jednocześnie, a dodatkowo jeszcze uformować go w jak najlepszy sposób.

I to właśnie widać we wnętrzu obydwu modeli. Są zbudowane z dwóch zimnych pianek wysokoelastycznych: Avena i Richlux. To materiały o podwyższonej wytrzymałości, bardzo plastyczne i idealnie nadające się na stworzenie wytrzymałej bazy. Producent Aveny, firma Carpenter, opisuje ją jako piankę o właściwościach podobnych do lateksu – niezwykle trwała i maksymalnie przepuszczająca powietrze. A jednocześnie bardzo plastyczna – ciało jest wspierane, a jednocześnie zapada się wygodnie w powierzchni.

Zarówno Avena, jak i Richlux to pianki tłoczone na zimno, czyli z użyciem znacznie mniejszej ilości energii. Jednocześnie stworzone z czystych komponentów, oznaczone kilkoma certyfikatami – zdecydowanie materiały, na których mogą spać alergicy – ekologiczne w każdym calu.

To te właściwości, których nie widać na pierwszy rzut oka. Natomiast sama konstrukcja i wymodelowanie idealnie widać, kiedy spojrzy się na wewnętrzny trzon. Genialnie pomyślane, bo zazwyczaj jesteśmy przyzwyczajeni do wnetrze ravenna visco luxdwóch, czy trzech blatów pianek ułożonych na sobie. Tymczasem tutaj każdy z 7 elementów to coś w rodzaju rolki, która pod wpływem ciężaru może się swobodnie „zwijać i rozwijać”, czy zapadać. Można zauważyć też przestrzenie pomiędzy poszczególnymi składowymi elementami – wszystko po to, aby miały miejsce na swobodne dopasowanie się do obciążenia. To doskonale się sprawdza a przykład w ciągu dnia, kiedy materac nie jest obciążony. Przestrzenie są wtedy większe, a więc powietrze swobodnie może przez nie przepływać – nasz materac się wietrzy.

Każdy z pojedynczych elementów trzonu ma też nieco inną twardość – to system 7 twardości, spotykany często w materacach. Na pewno pod głową czy pod stopami ułożono bardziej miękkie segmenty, a pod biodrami twardsze – wszystko po to, aby utrzymać kręgosłup w anatomicznej linii.

To baza – trzeba przyznać, że nie tylko dopracowana idealnie pod względem ergonomii, ale także bardzo efektownie się prezentująca. Kolor nie ma wpływu na jakość pianki, czy jej właściwości, ale na pewno pozwala dostrzec lepiej wszystkie niuanse budowy materaca.

2 SEGMENTY ZEWNĘTRZNE CZYLI ALBO MIĘKKO, ALBO SPRĘŻYŚCIE

Baza to 7 segmentów, pozostają nam jeszcze dwa, które są drugim ważnym elementem w każdym materacu. To tzw. warstwy komfortu, czyli to podłoże na którym bezpośrednio leżymy. Nawet najlepiej skonstruowane wnętrze jest do niczego, jeśli materac jest niewygodny. Dlatego producenci materaców przykładają ogromną wagę do tego elementu.

W obydwu modelach wykorzystane są dwa materiały. Po jednej ze stron jest to pianka Richlux, a więc wysokoelastyczna, która znajduje się też w bazie. Ta na wierzchu ma nieco inną twardość, aby dawała wygodne, ale stabilne podparcie. Ta strona materaca jest idealna, kiedy chcemy się wyspać na bardziej twardym podłożu.

Druga strona to z kolei pianka termoelastyczna Clima. O piance visco napisaliśmy już chyba książkę na naszym blogu 😉 Wystarczy więc chyba tylko wspomnieć, że jest mięciutka, super wygodna i niektórzy określają uczucie leżenia na niej jako lewitowanie. To całkiem fajne odczucie – na pewno warto wypróbować piankę visco przy nadarzającej się okazji. Takie podłoże jest szczególnie przydatne, kiedy mięśnie są zmęczone, na przykład po ciężkiej pracy. Znacznie szybciej się regenerują, poprawia się krążenie krwi, a użytkownik odczuwa to jako wielką ulgą.

Clima jest bardzo nowoczesnym materiałem termoelastycznym. Przede wszystkim dlatego, że świetnie przepuszcza powietrze. Niektórzy skarżą się, że pianka visco grzeje – ta szybko pozbywa się ciepła, więc go nie odczuwamy. A jednocześnie możemy wykorzystać jej zalety.

NIETYPOWE ROZWIĄZANIA CZYLI PROPOZYCJE ATM, KTÓRYCH NIE MA NIKT INNY

Odpinany top

ATM idzie krok dalej w swoich rozwiązaniach. I dzięki temu wyróżnia się spośród innych producentów. Naprawdę fajnym i ciekawym rozwiązaniem, które zastosowano w Ravenna Visco Lux 250 jest odpinany górny top. A w nim schowano warstwę pianki Clima.

Po pierwsze możemy łatwo zmienić właściwości naszego materaca. Chcemy na przykład tej nocy spać na twardszym podłożu. Odsuwamy top – siup 😉 – i gotowe. Nawet nie ma potrzeby zmieniania strony. Genialne rozwiązanie – nikt inny spośród najbardziej znanych producentów nie podszedł do tego w taki sposób. I to na pewno wielki plus.

To oczywiście też znacząco ułatwia pranie pokrowca. W Ravenna Visco Lux również mamy możliwość odpięcia górnej części. Powiedzmy sobie szczerze – patrzymy na nasz materac i myślimy: „przydałoby się wyprać ten pokrowiec”. Zaczynamy go ściągać, albo nawet nie zabieramy się do tego, bo nam się odechciewa, albo rezerwujemy sobie cały weekend na ściąganie, albo prosimy sąsiada o pomoc, bo całość waży tonę 😉

ATM podszedł do tego praktycznie – najczęściej najszybciej brudzi się ta część, na której śpimy. Nic prostszego – wstawmy top górny, który można szybko odpiąć do prania. I gotowe !!! To nawet pozwala korzystać z materaca bez prześcieradła, jeśli podoba nam się pokrowiec i chcemy go wyeksponować (choć raczej jednak mimo wszystko warto z prześcieradła korzystać 😉 ) Genialna sprawa i prawdziwie praktyczne ułatwienie.

POKROWCE – PRAWDZIWE PEREŁKI DESIGNU

Jeśli mowa o ATM, to na pewno na myśl przychodzą od razu pokrowce. Nikt inny nie projektuje ich z takim rozmachem (nawet chyba szwedzki Hilding znany z dbałości o tego typu elementy). Mamy tu połączenia kolorów, kwiatowe nadruki, kontrastujące zestawienia, kilka rodzajów taśm wentylujących – coś obok czego trudno przejść obojętnie, bo jest naprawdę piękne.

Dwa nowe modele to także nowe pokrowce, wśród których szczególną uwagę zwracają trzy: Ametist i Fiore Viola to genialne połączenie kolorystyczne: biel i fiolet. Kashmira z kolei jest czekoladowa. Trudno nie docenić starania o doskonałą prezentację.
O samych materiałach można napisać tylko tyle, że to najwyższej jakości tkaniny. Każdy pokrowiec to materiał oraz wypełnienie, którym jest pikowany. Aby stworzyć tak dobrą jakość, konieczne jest wykorzystanie najlepszych komponentów.

Każdy, nawet alergik, może spokojnie położyć się na jednym z tych dwóch materaców. Jeśli ktoś szuka bardzo czystego, ekologicznego materaca z pianki, to ATM z pewnością takie stworzył – nie ma co do tego wątpliwości.
My na pewno polecamy, bo to dwa bardzo udane projekty, które pokazują, jak skutecznie i z sukcesem przenieść modele piankowe w XXI wiek.

Leave a Comment