Balet – nowoczesne sprężyny w materacu

Hilding Balet to jeden z ciekawszych materaców szwedzkiego producenta. Przede wszystkim ze względu na użycie nietypowego wkładu sprężynowego, ale nie tylko. To także nowoczesne pianki i bardzo efektowne wykończenie. Balet jest bardzo udanym eksperymentem, któremu warto się przyjrzeć bliżej.

NIETYPOWY WKŁAD KIESZENIOWY – INTERACTIVE

Wnętrze materaca Balet jest tak zaprojektowane, aby materac sprężynowy komfortem przypominał model piankowy. I tak najkrócej można go scharakteryzować. To najważniejsza cecha modelu Balet. Jak stworzyć właśnie taką konstrukcję  ? Ten efekt uzyskano poprzez wprowadzenie sprężyn Interactive.

Bazą wkładu Interactive są klasyczne sprężyny kieszeniowe. Pomiędzy nie wkładane są niższe sprężynki o mniejszej średnicy. W efekcie w materacu powstają dwie płaszczyzny, które ze sobą współpracują. Większe sprężyny są odpowiedzialne za utrzymanie ciężaru ciała, mniejsze natomiast za dopasowanie powierzchni do ciała. Podparcie jest dwuetapowe, daje to złudzenie leżenia na piance – powierzchnia tego typu znacznie lepiej rozkłada ciężar, niemal tak samo jak pianki. Nie wyczuwamy sprężyn, nie wyczuwamy też lekkiego odbicia, które jest typowe dla modeli sprężynowych. Leżąc na materacu Hilding Balet naprawdę niezwykle trudno jest poznać, że nie jest to model piankowy.

WYKOŃCZENIE Z NOWOCZESNYCH PIANEK

Kiedy wykorzystuje się nowe rozwiązania we wnętrzu materaca, warto wykończyć go równie dobrym materiałem. Na sprężynach w Balecie położone są dwa materiały:

pianka lateksowa – pisząc o lateksie Hildinga, nie można nie napisać o jego jakości. To ponad 80% naturalnego kauczuku, a więc niezwykle dobra jakość. W takiej grupie cenowej, w jakiej jest model Balet, rzadko zdarza się materiał tak wysokiej jakości. Lateks jest ciekawym materiałem. Jest bardzo sprężysty, a jednocześnie miękki, trochę jak guma. Jest to materiał, który właściwie zupełnie nie chłonie kurzu (ma w sobie coś takiego). A jeśli nie ma w nim kurzu, to także nie gromadzą się we wnętrzu roztocza. Idealnie nadaje się dla alergików. Wiele osób przyznaje też, że połączenie sprężystości i miękkości świetnie się sprawdza w przypadku problemów z kręgosłupem.

Jaka więc będzie ta strona materaca ? Na pewno miękka, ale i sprężysta. Bardziej stabilna, choć nadal bardzo wygodna. No i oczywiście zupełnie odporna na kurz, co też jest ogromnym plusem.

pianka Velvet Touch – pianka stworzona specjalnie dla firmy Hilding i też wyjątkowa w swoich właściwościach. Można by ją porównać do pianki termoelastycznej – jest bardzo delikatna, właśnie jedwabista, i jednocześnie miękka. Jednak w przeciwieństwie do pianki termoelastycznej, nie zapada się, jak ciasto i jest bardziej sprężysta. Ta strona materaca jest mięciutka.

KTO POLUBI BALET ?

Na pewno osoby, które wolą miękkie materace. Raczej nie jest to model dla osób cięższych. Świetnie sprawdzi się u dzieciaków i lekkich użytkowników, powiedzmy do 70 kg wagi. Materac bardzo ciekawy, bo można by zapytać: po co robić materac sprężynowy, który daje takie podparcie, jak piankowy ? Czy nie lepiej wykorzystać po prostu materac piankowy ? Materace takie jak Balet powstają z myślą o osobach, które mają bardzo wysokie wymagania odnośnie jakości materaca kieszeniowego, a jednocześnie nie ufają zupełnie materacom piankowym. Jest to więc połączenie konstrukcji kieszeniowej i odczucia materaców piankowych.

Balet raczej nie sprawdzi się u ciężkich użytkowników, chociaż teoretycznie ci też mogą na nim spać. Przy wyższej wadze ciała może się po prostu wydać zbyt miękki. Idealnie natomiast sprawdzi się u dzieci, młodzieży i lekkich osób, które lubią miękkie modele.

WNĘTRZE TO NIE WSZYSTKO, CZYLI POKROWCE

Hilding Balet to materac nie tylko wygodny, ale i niezwykle ładny. Swoją urodę zawdzięcza dwóm pokrowcom, które można spokojnie uznać za dwa najładniejsze w kolekcji: Motive i Diamond. Pięknie wykończone, z technologicznie zaawansowanych tkanin, są idealnym wykończeniem całości.

Diamond to nowinka technologiczna, ponieważ powstaje z materiału, który jest drukowany na drukarce 3D. Pokrowiec, który jest gruby, wytrzymały, a jednocześnie ma się wrażenie, że nic nie zatrzymuje dostępu powietrza do wnętrza. Fajne rozwiązanie, jeśli materac ma szybko wysychać. To też nawiązanie do najnowszych rozwiązań w świecie tkanin.

Motive to z kolei pokrowiec przyciągający uwagę, jak żaden inny. Trzy kolory przeplatają się w nim, tworząc ciekawy wzór. Jest elegancko, ale nie nudno. To jednak nie wszystkie zalety tego pokrowca. Jego materiał wypełnia olejek arganowy – jeden z najdroższych olejków kosmetycznych. Pielęgnuje skórę i łagodzi podrażnienia. Motive byłby świetnym pokrowcem nawet bez dodatku olejku, a taki ekstra bonus dodaje mu jeszcze wyjątkowości.

Balet to model, który powstał z ciekawych połączeń. Na pewno jest jednym z tych ciekawszych w ofercie firmy Hilding. A już na 100%, dzięki pokrowcowi Motive, jednym z najładniejszych.

hilding balet materac

 

Leave a Comment