Bestsellery dla alergików – pierwsza piątka.

Znacznie łatwiej wybiera się materac, jeśli wiemy, co kupują inni – zresztą takie pytania często się pojawiają. A następne pytanie, które pada, to to dotyczące ilości osób, które zgłaszają się do nas z reklamacją 🙂 I rzeczywiście trudno się temu dziwić, bo to jeden z najlepszych sposobów na zdobycie wiarygodnych opinii na temat konkretnych materaców – pytanie ich obecnych użytkowników.

Dziś przedstawiamy Wam więc pierwszą piątkę spośród hypoalergicznych materaców, która jest najbardziej sprawdzona i najchętniej kupowana.

PROPOZYCJE VITMATU

Vitmat Comfort Lux – prostota lateksu – jeśli szukasz materaca z lateksu

Choć model Comfort Lux bydgoskiego Vitmatu jest na rynku stosunkowo krótko, to jednak jego popularność rośnie bardzo szybko. Przede wszystkim ze względu na dobre opinie o modelach dla dzieci i niemowląt, którymi do tej pory vitmat comfort luxfirma się zajmowała.

Model Comfort Lux to jednolity blok lateksu, który jest wyprofilowany w 7 stref twardości. Cała powierzchnia to szereg pionowych kanałów, przez które przenoega powietrze. I to właściwie tyle, jeśli chodzi o budowę. Prosta i niezbyt skomplikowana. Jednak cała tajemnica popularności kryje się przede wszystkim w materiale, z jakiego Comfort jest zbudowany.

To pianka lateksowa, a o jej zaletach pisaliśmy już niejednokrotnie. Bo rzeczywiście trudno jest chyba znaleźć materiał bardziej dla osoby uczulonej odpowiedni. Idealnie takie podłoże do spania nadaje się dla kogoś, kto ma alergię na roztocza. To jedna z najbardziej popularnych, a jednocześnie chyba najbardziej dokuczliwa. Pozbycie się tych małych pajęczaków czasami przypomina trochę walkę z wiatrakami. Odpowiedni materac może jednak znacznie ją ułatwić.

Pianka lateksowa jest dla roztoczy niejadalna, a jednocześnie nie chłonie kurzu, a jak wiadomo, to właśnie kurz jest dla nich głównym źródłem pożywienia. Samo wnętrze jest więc zupełnie bezpieczne – także dlatego, że pianka ni wpija wody i wilgoci, więc jest cały czas sucha. Możemy się więc skupić na czyszczeniu tylko wierzchniej warstwy materaca, czyli pokrowca. To z kolei jest dość łatwe, bo wystarczy go od czasu do czasu wyprać.

Comfort Lux jest popularny także z tego powodu, że ma stosunkowo niską cenę. Oczywiście nie jest najniższa, jednak porównując ją na przykład do ceny modeli z naturalnego kauczuku, kilka razy niższa. Vitmatowi udało się więc znaleźć taki kompromis, aby właściwie każdy z nas mógł sobie pozwolić na spanie na tym nowoczesnym podłożu.

Sporo osób ma wątpliwości, co do jakości mieszanego lateksu ( a więc takiego, w którym naturalny miesza się z syntetycznym – pianka Vitmat to minimum 20% naturalnego kauczuku). Tych z pewnością uspokoi fakt, że materiał Vitmatu ma atest Eko Tex 100, a więc najbardziej znany na świecie atest ekologiczny. Nie może zawierać substancji szkodliwych dla zdrowia, ale także tych, które potencjalnie są niebezpieczne. W tańszych materiałach czasami produceni jest wykorzystują, korzystając z luki, jaką tworzy brak uregulowań prawnych. Tutaj nie ma takiego niebezpieczeństwa.

A na plus działa też to, że nikt dotąd nie zgłosił się do nas z zażaleniami na jakość czy wygodę. To z pewnością jeden z najlepszych i najbardziej sprawdzonych modeli hypoalergicznych, które można u nas spotkać.

Vitmat Junior i Junior Antyalergic – dla młodszych – jeśli szukasz lateksowego materaca dla dziecka

To dokładnie taki sam materiał, tylko uformowany w mniejsze rozmiary. Bo też przeznaczony jest dla młodszych użytkowników. Mamy więc piankę o podobnych właściwościach. Trochę inny – pod względem wzornictwa – jest vitmat juniornatomiast pokrowiec. Bardziej kolorowy, bo maluchy lubią kolory 🙂

Pisząc o Juniorach Vitmatu, warto wspomnieć też o szczególnej grupie użytkowników, jaką są dzieci z astmą. Tu szczególnie trzeba uważać na chemikalia, a właściwie substancje lotne z pianek, które mogą podrażniać płuca. Junior jest pod tym względem bardzo bezpieczny, więc spokojnie można na nim ułożyć także maluszka z astmą.

Co ciekawe Junior Antyalergic – dla przedszkolaków – to właściwie powiększony model Baby Antyalergic, a więc modelu dla niemowląt. Zbudowany tak samo i opakowany nawet w taki sam hypoalergiczny, oddychający pokrowiec. Junior może być więc idealnym wyborem dla maluszków po okresie łóżeczkowym, bo zapewnia dokładnie taką samą ochronę jak ten dla niemowlęcia. To interesujące rozwiązanie, które pierwszy raz spotkaliśmy na rynku właśnie u Vitmatu.

PROPOZYCJE HILDINGA

Hilding znany jest z wyjątkowej dbałości o jakość i bezpieczeństwo. Szwedzka firma działa na rynku od wielu lat i w ciągły sposób udoskonala swoje materiały i materace. Właściwie każdy rok przynosi kilka nowych i lepiej dopracowanych modeli. Podobnie jest w materacami dla alergików, których w ofercie tej firmy nie brakuje.

Tango – kieszonki i lateks – jeśli szukasz modelu kieszonkowego

To propozycja dla tych wszystkich, którzy jeszcze do modeli w pełni lateksowych się nie przekonali. Nadal mamy największe zaufanie do materaców, które w środku mają sprężyny kieszeniowe. I dlatego doskonałym wyjściem z tej sytuacji jest połączenie tego, co w materacu chcemy znaleźć, z lateksem. Mamy więc wnętrze ze sprężyn, a na nich po jednej stronie wkład lateksowy.

Taka konstrukcja spotykana jest dosyć często, i sporo osób uznaje ją za bardzo atrakcyjną. Taka zresztą jest. Tango ma 15 lat gwarancji, a więc nawet więcej, niż przeciętna długość gwarancji na większość modeli z lateksu. Tutaj jednak mamy blaty ułożone na kieszeniach. Także strefy twardości i sprężyny działające niezależnie, a więc komfort jest porównywalny.

Jedną z cech modeli Hildinga, w których użyta jest pianka lateksowa, jest jej wyjątkowo wysoka jakość. Ponad 80% to kauczuk naturalny. Trzeba przyznać, że wynik jest wyjątkowo imponujący, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę cenę, która przy takiej jakości jest rzeczywiście niewysoka. I taki właściwie naturalny lateks jest dodatkowo opakowany w pokrowiec ze srebrem. Srebro w sposób ciągły zabija mikroorganizmy, a przy tym jest zupełnie bezpieczne dla ciała.  Jak dla nas – idealny kieszonkowy materac dla alergika.

hilding tango

 Zumba – zaawansowana ochrona – jeśli szukasz modelu piankowego z visco

To model z droższej kolekcji Hildinga, jednak łączy w sobie kilka zalet, dlatego też chętnie jest kupowany. Co go wyróżnia ? Przede wszystkim obecność pianki termoelastycznej, ale w nieco innej formie.  Wielu alergików obawia się spać na piance visco, ponieważ nie do końca są pewni, jak ich ciało zareaguje na chemikalia w niej zawarte. Nie oszukujmy się – pianki są materiałami sztucznymi, a więc powstają w wyniku różnych reakcji chemicznych. To może ze sobą nieść pewne niebezpieczeństwa. Wcale jednak nie musi – wszystko zależy od tego, jakiej jakości materiałów użyje producent.

Jednak w Zumbie visco przyjmuje najnowocześniejszą formę – jest to włókno Labirynth. Działa dokładnie, jak pianka termoplastyczna, ale jest zupełnie bezpieczne, bo wolne od chemicznych zanieczyszczeń. To otwartokomórkowy materiał, który nie tylko nie grzeje, ale i doskonale przewodzi powietrze. Oddychający – tak jednym słowem można by określić Zumbę. To jeden z tych modeli, który z pewnością od razu powstawał z myślą o alergikach.

materac zumba

Leave a Comment