Certyfikaty włoskiej marki Magniflex – jakość po pierwsze.

Tym wszystkim, którzy poszukują naprawdę wyjątkowo luksusowych modeli do spania, bez wahania można polecić materace Magniflex. Włoska firma o ponad 50. letniej historii zawsze jest o krok przed swoją konkurencją, dzięki wykorzystaniu wyjątkowo nowoczesnych materiałów. Od początku do końca produkowane we Włoszech, ich modele zachwycają nie tylko swoją elegancką formą, ale przede wszystkim niezwykle wygodnym podparciem. Dziś trochę więcej o certyfikatach, którymi może się poszczycić Magniflex, a jest ich sporo.

——————

TERAZ MODELE MAGNIFLEX 25%  TANIEJ !!!

Jeśli szukacie luksusowego materaca, z pewnością zainteresuje Was nasza Mocno Senna Promocja, w której wszystkie modele Magniflex można kupić 25% taniej. A jako gratis dostaniecie termoplastyczną poduszkę Wave – idealny zestaw, aby wyspać się po królewsku. Zapraszamy do skorzystania z promocji, która trwa tylko do końca maja 2015 !!!

materace magniflex promocja 2

——————–

NAUKA W SŁUŻBIE ZDROWIA – WSPÓŁPRACA Z UNIWERSYTETEM FLORENCKIM

Modele Magniflexu powstają we Włoszech, a już sam ich proces projektowania jest nadzorowany przez specjalistów z Uniwersytetu we Florencji. Modele mają być jak najbardziej ergonomiczne, a więc idealnie współgrać z naszym ciałem. To ważne, bo pozwala na stworzenie takiego podłoża, które jak najlepiej dopasowuje się do potrzeb kręgosłupa. Współpraca z Uniwersytetem Florenckim zaowocowała między innymi stworzeniem wyjątkowych modeli, których twardość nie musi być dobierana do wagi. To najprawdopodobniej przyszłość materaców, jednak nadal w przypadku znaczącej większości materaców jesteśmy zmuszeni do dobierania twardości do wagi ciała. Tutaj ten problem został rozwiązany dzięki odpowiedniej konstrukcji i wykorzystaniu nowoczesnych pianek. To wyjątkowe rozwiązanie – zarówno dla klientów, jak i dla wszystkich, którzy zajmują się dobieraniem materaców do potrzeb przyszłych użytkowników. Możemy spokojnie kupować materace w sieci, nie martwiąc się o to, że nie przetestowaliśmy ich twardości. Idealne rozwiązanie, w stronę którego na pewno będą podążać producenci.

certyfikat ajaAJA I UKAS – JAKOŚĆ NAJWYŻSZEJ MIARY

Wszystkie modele dużych firm produkowane są w oparciu o systemy certyfikowania. Dzięki nim mamy pewność, że każdy jeden materac, którzy opuszcza fabrykę jest tak samo doskonale wykonany. Proces produkcji jest dokładnie opisany, krok po kroku, a poszczególne jego etapy kontrolowane w taki sposób, aby każdy element materaca spełniał te same, bardzo wysokie normy.

AJA i UKAS to to dwie – jedne z największych na świecie firm – zajmujących się wprowadzaniem wieloetapowego, kontrolowanego procesu produkcji na bazie certyfikatów ISO. Mamy tutaj nie jedną, a aż dwie organizacje, które kontrolują jakość materaców. A to zdarza się rzadko.

CFR1633, FIRA, TB603 – BEZPIECZEŃSTWO PRZECIWPOŻAROWE

Bezpieczny materac to także taki, który jest trudnopalny. To szczególnie ważne, jeśli zależy nam na zapewnieniu sobie wyjątkowego bezpieczeństwa. Poszczególne materiały składowe, a więc pianki i tekstylia, powinny być wyjątkowo odporne na zapalenie. Tak jest ze wszystkimi materacami Magniflexu. Każdy z nich spełnia aż trzy normy bezpieczeństwa z tej dziedziny. Z powodzeniem mogą więc być wykorzystane także w pokojach hotelowych.

EKO-TEX STANDARD – DOSKONAŁE TKANINY

Tkaniny bez wątpienia są jednym z elementów, który wyróżnia materace włoskiej firmy. Delikatne, miękkie, ale odpowiednio wytrzymałe. Pięknie zaprojektowana, a uszyte z nich pokrowce to przede wszystkim praktyczna ochrona. Wszystkie tkaniny, a pojawia się ich w modelach Magniflexu sporo, są produkowane w ekologiczny sposób. Potwierdza to atest Eko-Tex. Aby spełnić wymagania tego certyfikatu, należy wyeliminować z procesu produkcji wszystkie substancje chemiczne, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia – także te dopuszczone do użytku lub jeszcze oficjalnie niezakazane. Mamy więc pewność, że nasze ciało nie styka się z niebezpiecznymi chemikaliami.

made in italyMADE IN ITALY – NIE TYLKO JAKOŚĆ, ALE I POSZANOWANIE PRACOWNIKÓW

W czasach, kiedy większość firm wyprowadza swoją produkcję za granice Europy, aby obniżyć koszty, Magniflex pozostaje cały czas we Włoszech. Od początku do końca wszystkie materiały wykorzystywane w produkcji są pochodzenia włoskiego i powstają we Włoszech. Także cały proces produkcji odbywa się na miejscu. Jest kontrolowany w taki sposób, aby zapewnić pracownikom najlepsze warunki i pełne bezpieczeństwo. Takie świadome podejście do zarządzania nie tylko jakością, ale całą ekipą produkcyjną sprawiło, że Magniflex został odznaczony prestiżowym wyróżnieniem „Made in Italy” (IMCI, Exclusively Made in Italy).

WYRÓB MEDYCZNY CZYLI JAKOŚĆ DLA NAJBARDZIEJ WRAŻLIWYCH

Większość modeli Magniflexu oznaczona jest certyfikatem „Medical Device” – podobnie jak w przypadku polskich producentów, także i we Włoszech można na tego typu produkty uzyskać niższą stawkę VAT. Jednak najważniejsza jest sama jakość, bo materace i poduszki są testowane pod względem przydatności w procesie rehabilitacji i leczenia. Tak doskonałe pianki są świetnym rozwiązaniem w przypadku nie tylko osób, które większość czasu spędzają leżąc, ale również przy schorzeniach kręgosłupa. Spokojnie każdy model można w taki sposób wykorzystać, także dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i materiałów.

Magniflex jest jedną z niewielu firm na europejskim rynku, które mogą się poszczycić tak wyjątkowo bogatym zbiorem certyfikatów. Firma podbija świat, tworząc modele w sposób innowacyjny. Nie ma tam miejsca na słabszą jakość czy niedopracowanie. To z pewnością jedna z najbardziej wyjątkowych firm, które mamy w swojej ofercie.

  • Janek

    Również polecam wszystkim materace Magniflex to najwyższa jakość. Chyba nigdy nie miałem lepszego materacu do spania. Naprawdę wysoki komfort 🙂

Leave a Comment