Charakterystyka modelu Janpol Dejmos.

Jeśli mielibyśmy wskazać firmę, która ma największe doświadczenie w produkcji materaców rehabilitacyjnych, to bez janpol dejmoswątpienia byłby to Janpol.

Ponad 20 lat produkcji materaców szpitalnych sprawiło, że każdy element materaca jest idealnie dopracowany. Jednym z najpopularniejszych modeli jest materac rehabilitacyjny Dejmos, którego zalety zostały docenione między innymi przez Gónośląskie Centrum Rehabilitacji Repty i opatrzone pozytywną opinią medyczną.

Dejmos składa się z trzonu wykonanego z pianki wysokoelastycznej, który obustronnie obłożono pianką termoelastyczną visco. Każdy z elementów spełnią określoną rolę. Pianka wysokoelastyczna usztywnia cały materac i nadaje mu odpowiednią twardość. Pianka visco jest niezwykle delikatna. To zresztą bardzo ciekawy materiał, ponieważ nagrzewa się od ciepła organizmu i dzięki temu idealnie do niego dopasowuje. Jednocześnie szybko wraca do swojego pierwotnego kształtu. Ma jeszcze jedną, wielką zaletę: redukuje nacisk na ciało, co zapobiega odleżynom i wspomaga odpowiednie krążenie krwi. Więcej o jej właściwościach i ciekawej historii możecie poczytać tutaj. Takie połączenie pianek jest idealnym zestawem.

Do materaca dopasowany jest pokrowiec z jerseyu, którego strony można zmieniać, w zależności od pory roku. Latem chłodzi bawełna, zimą wełna rozgrzewa i poprawia krążenie. Pokrowiec można również wymienić na jedną z kilku wersji, w tym także na pokrowce Sensolution (pranie w temperaturze do 95 stopni) czy medyczne pokrowce Medicott Silverguard i Medicare Silverprotect działające antybakteryjnie.

Materace rehabilitacyjny Dejmos jest dostępny w wielu wersjach rozmiarowych:

80×200 (80/200) cm
90×200 (90/200) cm
100×200 (100/200) cm
120×200 (120/200) cm
140×200 (140/200) cm
160×200 (160/200) cm
180×200 (180/200) cm
200×200 (200/200) cm

Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych typowych materaców rehabilitacyjnych. Może być używany zarówno przez osoby obłożnie chore, jak i te, które mają problemy krążeniowe.

A jeszcze przez kilka dni, możecie skorzystać z promocji właśnie na ten model. Za symboliczną złotówkę lub dwie dodajemy do niego gratisy 🙂

Poniżej przedstawiamy zaświadczenie sporządzone dla firmy Janpol przez Centrum Rehabilitacji Repty między innymi dla modelu Dejmos.

Stwierdzono w nim, że

„wykazuje przydatność do celów rehabilitacji leczniczej i należy go uznać za wyrób medyczny. (…) należy do sprzętu przeznaczonego do pielęgnacji osób leżących. Wspomaga proces leczenia i rehabilitacji osób niepełnosprawnych, zapobiegając odleżynom. Materac (…) poprzez właściwą twardość zapobiega bólom krzyża. Umożliwia to działanie mające na celu przywrócenie, w możliwie największym stopniu, sprawności człowieka, obniżonej w wyniku przebytej choroby lub urazu.”

certyfikat-repty-dla-materacow-janpol

 

Leave a Comment