Co wyróżnia firmę Hilding ? Historia.

Dziś chcemy wam przybliżyć trochę historię jednego z najlepszych zagranicznych producentów materaców. Wiele pisze się o ich niesamowitych kolekcjach i produktach, dlatego warto trochę więcej dowiedzieć się o ich historii.

Wszystko zaczęło się w roku 1939, kiedy młody, szwedzki stolarz Hilding Andresson otworzył swój niewielki zakład hilding andressonmeblowy w Bjarnum w południowej Szwecji. Jego wielka determinacja i zaangażowanie sprawiły, że już pod koniec lat 40. firma zyskała opinię niezwykle solidnej. Pod koniec lat 50. szczególnie popularne stały się meble sypialniane i to właśnie ten element stał się główną specjalnością zakładu. Co ciekawe, mniej więcej w tym czasie rozpoczęła działalność szwedzka Ikea, a zakład Anderssona stał się jednym z głównych dostawców mebli sypialnianych dla późniejszego światowego potentata – i nadal nim jest 🙂 Meble Hilding można znaleźć w wielu sklepach Ikea.

W latach 70. firma została świetnie poprowadzona przez syna Hildinga, Olle Anderssona, który w 1972 roku wprowadził na rynek nowy model materaca nazwany „Polyspring”. Międzynarodowa kariera firmy rozpoczęła się w 1976 roku, kiedy Hilding wygrał przetarg na dostarczenie materaców do jednego w ogromnych hoteli w Rosji.

Od tego czasu Hilding jest jednym z największych producentów łóżek i materaców w Europie i w całej Azji. Szwecja nadal pozostaje główną siedzibą, ale firma posiada swoje filie w ponad 40 krajach, w tym także w Polsce. Łącznie zatrudnia ponad 7000 pracowników, a zakład produkcyjny w Polsce jest największym i najnowocześniejszym spośród wszystkich innych.

Hilding kładzie ogromny nacisk na bezpieczeństwo swoich produktów, stąd też wiele produktów jest oznaczonych fabryka hildingwieloma atestami ekologicznymi, które zapewniają konsumentom całkowite bezpieczeństwo korzystania zarówno z łóżek jak i materaców.

Na pewno na pierewszym miejscu postawić trzeba znak Oeko-Tex. To oznaczenie, które przyznawane jest tekstyliom znikomej bądź żadnej ilości substancji chemicznych w składzie, które mogłyby wywołać reakcje alergiczne. I tak każdy z tekstylnych elementów materaców, począwszy od pokrowców, aż po elementy we wnętrzu taki atest posiadają.

Ekologia zawsze była jednym z głównych priorytetów firmy. Jako jedna z niewielu w Europie, Hilding może się poszczycić certyfikatem drewna ekologicznego FSC. Drewno pozyskiwane jest w sposób racjonalny, przy jednoczesnym poszanowaniu praw osób pracujących przy wyrębie.

Całościowwe ekologiczne podejście jest na pewno jednym z tych cech, która firmę Hilding wyróżnia najbardziej. Wszystkie materace firmy sa badane między innymi przez Szwajcarski Instytut AEH pod względem wytrzymałości czy idealnego dopasowania do ciała. To oczywiście tylko jeden z przykładów, bo można ich znaleźć znacznie więcej.

To, co także wyróżnia firmę, to zaangażowanie w działalność firm regionalnych, z którymi Hilding nawiązuje bliższą współpracę, dzięki czemu lepiej dopasowuje się do potrzeb klientów z danego regionu.

Jeśli szukają Pańswo produktu, który został sprawdzony przez wiele osób – rocznie Hilding sprzedaje około 8 milionów materaców – to na pewno warto rozważyć zakup właśnie materaca tej firmy. My na pewno możemy je śmiało polecić każdemu.

fabryka materacow hilding w polsce

A oto, jak powstają materace Hilding:

Leave a Comment