Concept – od koncepcji tych łóżek to jestem tutaj ja !!

Tak mógłby powiedzieć każdy, kto chciałby zamówić nietypowe łóżko. Bo nie ma chyba innych projektów na naszym rynku, które byłyby taż tak plastyczne i które można byłoby formować na tak wiele różnych sposobów. Ale od początku.

SZKIELET CZYLI  OD POCZĄTKU PROJEKTUJEMY SAMI

Modele Concept to łóżka szkieletowe, a więc powstające na bazie drewna i płyty meblarskiej, z której formuje się szkielet. Jego szerokość, długość i wysokość można formować w dowolny sposób. Taka baza zostaje obita materiałem tapicerskim. Można zatem stworzyć całkiem nietypowy model, na przykład bardzo szeroki czy bardzo wysoki – właściwie każdy projekt jest do wykonania. To bardzo praktyczne rozwiązanie i pozwala idealnie dopasować model do sypialni.

Baza wyjściowa jest jak najbardziej standardowa, a więc cztery klasyczne wymiary: 90×200, 140×200, 160×200 oraz 180×200. To propozycja dla wszystkich, którym łóżka New Concept się podobają i którzy nie zamierzają zmieniać ich wymiarów.

GŁÓWNY BOHATER CZYLI WEZGŁOWIE

Klasyczne łóżko tej firmy ma stosunkowo szeroką ramę, do której przytwierdzane jest wezgłowie. To właśnie zagłówek odgrywa tutaj najważniejszą rolę. To on jest pikowany na – jak ostatnio policzyliśmy – 15 różnych sposobów – nie licząc modeli, które powstają pod specjalne zamówienie. Mamy tutaj więc pionowe i poziome przeszycia, kryształy czy klasyczne guziki. W bardziej bogatych wersjach pikowanie przechodzi z wezgłowia na ramę łóżka. Taki zabieg daje bardzo ciekawy efekt, mamy wrażenie, jakby całość składała się z pojedynczych brył połączonych ze sobą.

Doskonałym dowodem na to, że to właśnie zagłówek odgrywa w Concept pierwsze skrzypce, są dwa modele: V i Maxi. W V-ce wezgłowie wychodzi szeroko poza ramę łóżka i tworzy coś w rodzaju mini ścianki i tła dla niego. To fajne rozwiązanie, szczególnie jeśli łóżko ma być centralnym punktem pomieszczenia.  Maxi z kolei wyróżnia się bardzo wysokim wezgłowiem. Właściwie nie musimy się już zbytnio zajmować dekorowaniem przestrzeni za łóżkiem, bo jest ona nim zabudowana i ozdobiona.

CIEKAWOSTKI, CIEKAWOSTKI….

Concept zaproponował też bardzo praktyczne rozwiązanie, które spotyka się stosunkowo rzadko,a  mianowicie…. przypinane do wezgłowia podgłówki. Szczególnie ładnie prezentuje się XX-ka wyposażona w dwie puchate poduchy. Można je przypiąć za pomocą rzepów. Idealnie sprawdzają się, jeśli ktoś na przykład lubi oglądać w łóżku telewizję. Kiedy poduszki odepniemy, łóżko niewiele traci na swoim uroku, bo staje się po prostu bardzoprostym, geometrycznym modelem.  Podobnie, choć już nie w takiej dużej wersji, mięciutkie podparcie jest umieszczone w VI-ce. Tutaj poduszka jest mniejsza i bardziej subtelna, ale obydwa projekty są naprawdę stelaz do skrzyniładne.

Jakiś czas temu do naszych sypialni zawitały bardzo niskie łóżka, które wyraźnie nawiązywały do dalekowschodnich, tradycyjnych sypialni. I w ofercie New Concept można takie znaleźć. VII to szeroka i niska rama oraz podobne wezgłowie. Całą ozdobą tego modelu jest obicie. Trzeba przyznać, że jest to jedna z najciekawiej się prezentujących konstrukcji. Idealna także ze względu na swoją prostotę. Jest idealnym przykładem na to, że prosta forma może być bardzo dekoracyjna i ciekawa.

PRAKTYCZNA STRONA CZYLI SKRZYNIA

Idealne łóżko to nie tylko takie, które będzie nas zachwycać swoją formą, ale przede wszystkim to, które będzie praktyczne. A tych praktycznych stron łóżkom Concept nie brakuje. Na pewno jednym z takich elementów jest skrzynia, którą można umieścić wewnątrz ramy łóżka. To rozwiązanie znane nam już od kilku lat i bardzo chętnie wykorzystywane, zwłaszcza, jeśli nasza sypialni nie ma rozmiarów boiska i każde miejsce jest na wagę złota 😉 Zasada działanie jest prosta – pod materacem umieszczony jest pojemnik, a na nim układa się stelaż. Stelaż podnosi się na siłownikach gazowych, a więc bardzo lekko i delikatnie, właściwie jego podniesienie nie wymaga użycia siły. W ten sposób dostajemy się do skrzyni. Wbrew pozorom to powierzchnia o całkiem sporych gabarytach, więc służyć może nie tylko jako schowek na pościel, ale na przykład jako miejsce, w którym przechowany inne drobiazgi, na które nie ma miejsca gdzie indziej.

OBICIE, CZYLI TO, CO INTERESUJE NAS ZAZWYCZAJ NAJBARDZIEJ

I trudno się dziwić, bo odpowiednio dobrana tkanina obiciowa może zamienić całkiem zwykłe łóżko w wyjątkowy model – idealnym przykładem tego jest chociażby „japońska” VII-ka. Nasz łóżko możemy wyróżnić na dwa sposoby:

– wybierając mocny, zdecydowany kolor;

W tym sezonie kolor nadal króluje. Zmieniają się nieco barwy, jednak nadal to właśnie modny kolor jest jednym z głównym elementów nowoczesnych sypialni. Pod tym względem łóżka Concept nie mają sobie równych. Można wybrać ponad 100 różnych kolorów z oferty kilku różnych producentów tkanin obiciowych. Tutaj zdecydowanie wyróżnia się seria Sabbia włoskiego Italvelutti. W kolorniku można znaleźć sporo czerwieni, lozko w japonskim stylupomarańczy, różów i zieleni. Piękne, mocne kolory to też Orion Fargotexu – mniej odcieni, jednak nasycona zieleń, fuksja czy śliwka prezentują się pięknie.

– wybierając nietypową fakturę;

Jeśli ktoś nie jest zbytnio przekonany do mocnych kolorów, albo boi się zaryzykować, można wybrać jeden z wielu kolorów ziemi. Tutaj także wybór jest spory. Piękne odcienie to kolekcja to serie Mineva czy Astoria Fargotexu. Ale skupmy się na fakturach. Klasyką jest już bez wątpienia eko-skóra, która jeśli wykonana w sposób fachowy, może z powodzeniem imitować tą prawdziwą. Tu bez wątpienia idealnym wyborem będzie Vienna Fargotex. Pod dłonią właściwie gładka, ale delikatnie nierówna, aby mogła idealnie przypominać prawdziwą skórę.

Ciekawym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają niebanalnej faktury, jest seria Bambu Italvelutti. Zdecydowanie najbardziej „ekologiczne” rozwiązanie, jeśli chodzi o faktury. Trochę przypomina grubo tkany len, jednak jest dużo wytrzymalsza. To też obiciówka, z której włoska firma jest bardzo dumna. Hybrydowa tkanina, choć wygląda wyjątkowo „prawdziwie” i naturalnie, jest w całości syntetyczna. To doskonale nam wszystkim znana….microfibra. Efekt ? Wytrzymałość, łatwość w czyszczeniu i genialnie naturalny wygląd.

TECHNOLOGIA W SŁUŻBIE WYGODY

Przez długi czas wiele osób, które decydowało się na miękkie, delikatne obicia, takie jak na przykład zamsz, musiały borykać się z czyszczenie i przecieraniem materiału. Pięknie prezentujące się obiciówki, nie sprawdzały się już tak doskonale w użytkowaniu, zwłaszcza jeśli na horyzoncie pojawiły się dzieciaki lub zwierzaki 🙂 A raczej niechętnie przykrywamy naszą ulubioną sofę tylko po to, aby ją ochronić. Tkanina ma przecież też być ozdobą.

Teraz dbanie o czystość jest o wiele łatwiejsze. Specjalne systemy, które zapobiegają plamieniu, pomagają zadbać o czystość. Jeśli już sok czy herbata pojawią się na łóżku – a realistycznie rzecz biorąc, prędzej czy później taki wypadek się zdarzy, obiciówki są chronione na dwa sposoby. Po pierwsze, chroni się je specjalnymi warstwami nakładanymi na właściwy materiał. Może to być cieniuteńka warstwa teflony, wosku lub innej substancji, która znacznie opóźnia wchłanianie, a czasami nawet je uniemożliwia. To rozwiązanie to nie tylko chwyt marketingowy. Doskonały przykład to tkaniny Fargotex, z których nawet takie plamy jak atrament, można usunąć tylko z użyciem wody. Nic więc nie przedostaje się przez taka ochronną „szybkę” umieszczoną na tkaninie.

Niekiedy problemem jest przecieranie, zwłaszcza jeśli wybierzemy zamsz czy cieńsze materiały. Firma New Concept zdecydowała się na obijanie łóżek tylko sprawdzonymi materiałami najwyższej jakości. Możemy też dokładnie sprawdzić, jak wytrzymała jest dana tkanina, ponieważ przy każdej z nich podajemy wytrzymałość na przetarcia.

MODEL IDEALNIE DOPASOWANY DO POTRZEB

Łóżka New Concept wybraliśmy dla Państwa po poszukiwaniach takich produktów, które spełnią najwyższe wymagania jakości. Chcemy, aby każdy, kto je kupi, był zadowolony z zakupu nie tylko na początku, ale także przez wiele lat. Producent zadbał o każdy element – od stabilnej i wytrzymałej konstrukcji, przez piękne i praktyczne obicia, aż po korzystną cenę. Naszym zdaniem jest o jeden z najlepszym wyborów, jakich można dokonać.

Leave a Comment