Dlaczego Magniflex ? Ciekawostki, które warto znać.

Choć włoska firma Magniflex jest stosunkowo nową na naszym rynku, to jednak pozory mogą mylić. Ponad 50 lat doświadczenia sprawia, że jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów materaców na świecie. Od pewnego czas dostępne także i u nas, a ponieważ dość znacząco różnią się od innych, sporo o nich piszemy. Nowa marka jest zawsze trochę onieśmielająca. Jeśli przymierzacie się do zakupu jednego z ich modeli, ten post z pewnością Was zainteresuje.

KIEDYŚ I DZIŚ

Dziś Magniflex jest światowym potentatem, choć jak u wielu firm początki były raczej skromne. Firma została założono w latach 60. przez rzemieślnika Giuliano Magni, który własnoręcznie stworzył swój pierwszy materac. Miejsce było wyjątkowe. Prato – stolica światowego wyrobu tkanin najwyższej jakości – pasja w poszukiwaniu wygodnego podłoża i wyjątkowe umiejętności sprawiły, że modele Magniflexu szybko stały się popularne. Przez ponad 50 lat firma wyprodukowała podłoże do spania dla ponad MILIARDA osób na świecie. Jednocześnie od samego początku innowacyjność była jednym z najważniejszych celów firmy. To właśnie Magniflex jako pierwszy zastosował próżniowe pakowanie materaców, opatentowane zresztą w 1986 roku. Od tamtej pory przechowywanie i transportowanie materaców stało się o wiele łatwiejsze.

Dziś Magniflex posiada w swojej ofercie ponad 80 różnych produktów, które są eksportowane do ponad 80 krajów. Codziennie z fabryk firmy wyjeżdża około 10 000 materaców. Na świecie ponad 35 milonów ludzi śpi na ich produktach. Ich modele można znaleźć na całym świecie, a prezentowane są bezpośrednio w ośmiu firmowych salonach: w Mediolanie, Florencji, Nowym Yorku, Tokyo, Singapurze, Dubaju.,Pradze, Kijowie i na Cyprze.  Oprócz tego na całym świecie rozsianych jest mnóstwo mniejszych punktów, w których można przetestować ich wyjątkową jakość.

To, co w dzisiejszych czasach wyjątkowe, to wykorzystanie tylko włoskich materiałów, które są w całości produkowane i składane w całość we Włoszech. Trudno się więc dziwić, że modele tej firmy zachwycają nie tylko jakością, ale i pięknym designem.

DLA CZYSTSZEGO ŚWIATA

Firma przykłada ogromną wagę do ochrony środowiska, co najłatwiej zauważyć, kiedy przygląda się piankom i tkaninom przez nią używanym. Czyste, wolne od zanieczyszczeń i zupełnie bezpieczne. Prawdziwą rewolucją w świecie materaców było pakowanie próżniowe, które dziś jest wykorzystywane właściwie przez każdą firmę. Objętość materaca można w ten sposób zmniejszyć aż o 90%. To oczywiście pozwala znacznie łatwiej je transportować. Na jednym metrze kwadratowym można zmieścić aż 13 materaców, podczas gdy przy pakowaniu tradycyjnym mieści się ich tylko trzy. To oczywiście sprawia, że na drogi wyjeżdża znacznie mniej transportów i zmniejszona zostaje emisja dwutlenku węgla.

W swoich fabrykach firma wykorzystuje panele słoneczne, co oczywiście jest niezwykle ekologicznym rozwiązaniem. Klimat jak najbardziej sprzyja 🙂

Tak duża dbałość o jakość nie tylko wnętrza, ale i opakowania materaców sprawia, że modele Magniflexu zostały odznaczone wieloma nagrodami i certyfikatami – o tych najważniejszych pisaliśmy w jednym z naszych poprzednich postów. Jednak najbardziej szczególna jest chyba współpraca z Uniwersytetem Florenckim w ramach badań nad ergonomią snu. Magniflex jest jedną z niewielu firm, której już udało się wyeliminować konieczność dobierania twardości do wagi ciała. To znaczący krok w przód, ponieważ można się skupić jedynie na wyborze odpowiedniego materiału. To właśnie wybieranie twardości zazwyczaj sprawia nam najwięcej kłopotu.

Magniflex to modele zupełnie wyjątkowe, także ze względu na swoje właściwości. Jednak w pewnym sensie, przyglądając się firmie, można zauważyć, że udało jej się wejść w nowoczesny świat bardzo płynnie. Zadbali o ekologiczna produkcję, wykorzystują materiały o świetnej jakości i są pionierami niektórych rozwiązań w świecie materaców. Z drugiej jednak strony nie da się nie zauważyć, że firma jest bardzo mocno osadzona w toskańskiej tradycji. Korzysta z wyjątkowego doświadczenia swoich projektantów i rzemieślników. Właściwie nie przechodziła przez etap, w którym obniża się koszty, oszczędzając na jakości. W ten sposób nawiązuje więc do tradycji włoskiego rękodzieła, w którym zawsze jakość była znacznie bardziej istotna od ceny.

Leave a Comment