Dziecięcy materac dla przedszkolaka – alergika – przegląd modeli.

Coraz częściej z alergiami borykają się dzieci. Niektóre już od okresu niemowlęcego. Dlatego też wielu rodziców zastanawia się, jaki materac wybrać, aby był bezpieczny i zapewniał dziecku jak najczystsze środowisko snu. Podpowiadamy, jak to zrobić w jednym z naszych poprzednich postów, a ponieważ modeli tego typu dla przedszkolaków nie brakuje także w naszym sklepie, chcemy się przyjrzeć im dokładniej. Wybraliśmy te najpewniejsze i sprawdzone przez wielu naszych klientów, które z powodzeniem możemy polecić, jeśli dziecko boryka się z alergią.

LATEKSOWE WNĘTRZE, CZYLI VITMAT JUNIOR:

Lateks jest uznawany za jeden z najlepszych materiałów nieuczulających nie tylko dla starszych dzieci, ale także dla niemowląt. I rzeczywiście, kiedy Rodzice pojawiają się w naszym sklepie lub do nas dzwonią, z pytaniem, co będzie najlepsze dla kilkulatka z uczuleniem na kurz, czy wrażliwą na chemikalia skórą, to właśnie taki materiał bez wahania polecamy. To zdecydowanie jeden z najlepszych wyborów.

Doskonałym przykładem może być model Junior polskiej firmy Vitmat. Zresztą, patrząc na oferowane materac dla malego alergikarozmiary tego modelu, od razu widać, że z myślą o najmłodszych został stworzony.

Junior podzielony jest na dwa modele w zależności od wieku malucha. Dla najmłodszych, którym  zupełności wystarcza materac o długości do 160 cm, stworzono model Junior Antyallergic. Dla starszych dzieci rodzice mogą wybrać Junior 2 o nieco wiekszych rozmiarach.

Jeśli przyjrzeć się wnętrzu, można zauważyć, że są one zbudowane dokładnie na takiej samej zasadzie. Wnętrze wypełnia jednolity blok piany lateksowej. Prosto, ale w przypadku modeli hypoalergicznych to najlepsze rozwiązanie. A dlaczego akurat lateksowa pianka ? Przede wszystkim ze względu na swoje właściwości: nie pochłania kurzu, a mikroorganizmy nie mogą się na niej rozmnażać, bo nie są w stanie się nią żywić, a skoro nie ma kurzu, brakuje również pożywienia, na którym można by żerować.

Odporność na kurzenie:

Zrobiliśmy kiedyś test, którego zadaniem było sprawdzić, czy rzeczywiście lateks jest odporny na kurzenie. Na kilka tygodni zostawiliśmy w ruchliwym miejscu dwie poduszki: tę wykonaną z lateksu i klasyczną poduszkę ( test z poduszkami jest praktyczniejszy ze względu na rozmiary). Test był niezwykle prosty: wystarczyło jedynie wytrzepać obydwie i zobaczyć, z czego kurzy się bardziej 🙂 Metoda może niezbyt naukowa, ale wystarczyła, aby przekonać się, że rzeczywiście lateks kurzu nie zbiera. To niesamowite i trudne do wytłumaczenia, ale rzeczywiście nic z wkładu się nie sypało.  I to właśnie jest jedna z właściwości lateksowej pianki, dla której bardzo szybko zaczęto ją wykorzystywać w produkcji materaców nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Bo to właśnie kurz jest najczęstszą przyczyną reakcji alergicznych, takich jak katar czy kaszel.

Przepuszczalność powietrza:

Taka właściwość z pewnością jest także pośrednio wzmacniana przez przewiewność pianki lateksowe. Czasami zdarza się, że Rodzice oglądając Juniora, pytają, czy rzeczywiścieta ta  pianka jest przewiewna. Lateks może sprawiać wrażenie zbitego, jest dość ciężki, ale przepuszcza powietrze doskonale. Aby jeszcze łatwiej środek był wietrzony, w Juniorze zauważyć można także pionowe kanały, które z jednej strony przepuszczają powietrze, z drugiej natomiast regulują twardość.

Wytrzymałość:

Kto opiekuje się kilkulatkiem ten wie, że maluchy w tym wieku są niezwykle ruchliwe. Dzisiejsi rodzice na pewno pamiętają zakazy skakania po starej, dobrej, komunistycznej wersalce 🙂 Dzieci od wieków jednak lubiły skakać po posłaniu i na pewno zawsze będzie to dla nich doskonała zabawa 🙂 O ile stelaż umieszczony poniżej nie trzaśnie, Junior wytrzyma z pewnością takie zabawy 🙂

Hypoalergiczny pokrowiec:

To ważne, aby nie tylko środek był bezpieczny, ale także aby pokrowiec taką właściwością się cechował. Ma bowiem bezpośredni kontakt z ciałem malucha. Zarówno pokrowiec Antyallergic, jak i Szaro-Biały i Biały są uszyte z tkanin atestowanych przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi, a więc bardzo czyste i wolne od chemikaliów. Nie bez znaczenia jest także wzornictwo dopasowane do wieku dzieci. Maluszki mogą przyglądać się misiom, starszaki dostają albo biały, albo ozdobiony czerwonym zamkiem pokrowiec młodzieżowy.

Model niezwykle udany, doskonałej jakości, którą możemy potwierdzić ilością sprzedanych sztuk – zwrotów nie było, więc można wyciągnąć wniosek, że i przedszkolaki i ich rodzice są zadowoleni 🙂

PIANKOWE WYPEŁNIENIE CZYLI HILDING BREAKDANCE:

Niekiedy zdarza się, że rodzice chcą kupić przedszkolakowi coś ekstra. I oczywiście musi to być jednocześnie bardzo bezpieczne. Jeśli wasze dziecko śpi  w większym łóżku, to z pewnością waszą uwagę zwróci materac Breakdance od Hildinga.

Nietypowo, ale na pewno warto na pewno zwrócić uwagę na pokrowiec, który przyciąga uwagę wzorami. Spośród modeli dla dzieci ten z pewnością wyróżnia się najbardziej nietypowym i efektownym opakowaniem – dzieciaki będą na pewno super zadowolone !!!

Dla małego alergika ważniejsze jest jednak bezpieczne wnętrze, o które Hilding również zadbał, wykorzystując piankę FlexoFoam. Podobnie jak lateks, proste i przewiewne wnętrze zbudowane z pianki jest w przypadku alergii najbardziej wskazane. FlexiFoam jest materiałem o podwyższonej elastyczności, a więc takim, który dobrze podpiera ciało, dając jednocześnie wygodne, nie za twarde podłoże. To także ważne w przypadku dzieci, bo dbając o czystość, dbamy jednocześnie także o ich kręgosłup.

materac dla przedszkolaka alergika

SPOŚRÓD MODELI DLA DOROSŁYCH: ZORBA:

Wybierając materac dla dziecka, decydujemy się często na większy rozmiar, aby mógł posłużyć dłużej. Dzisiejsza technologia pozwala na to, aby model był na tyle wytrzymały, by można było go używać przez kilkanaście lat. materac zorbaWysoka elastyczność wkładów ( zarówno piankowych, jak i lateksowych) sprawia, że ciało jest podparte tak samo dobrze przy zwiększającej się wadze.

Rodzice bardzo często decydują się na kupno dla swoich pociech materaca Zorba z kolekcji Hilding. Wybór bardzo dobry, bo miękkość jest dopasowana także do potrzeb mniejszych użytkowników.

Model jest zbudowany w nieco inny sposób, niż te opisywane powyżej, bo  to konstrukcja kieszeniowa. Czasami mamy większe zaufanie do kieszonek i w takim przypadku dla przedszkolaka z alergią polecamy właśnie ten model.

Wnętrze zbudowane jest z kieszeni wyprofilowanych w 7 stref twardości. Tutaj jednak najważniejsze znaczenie ma dla nas warstwa na nich położona, a wykonana z lateksu i pianki wysokoelastycznej. Obydwa materiały są bezpieczne i atestowane ( lateks Hildinga na ponad 80% naturalnego kauczuku w mieszance), więc nasza pociecha może spokojnie spać na takim modelu nawet przy silnej alergii, czy to na roztocza, czy chemikalia.

Jeśli chodzi o alergika, to oczywiście niezwykle ważne jest opakowanie. W tym wypadku wykorzystano tkaninę Medicott ze srebrem. Srebro w bezpieczny sposób minimalizuje ilość roztoczy w materacu – zwłaszcza roztoczy, bo te zazwyczaj sprawiają najwięcej kłopotów. Zdecydowanie warto wykorzystać siłę takiego materiału w materacowym pokrowcu.

Leave a Comment