Ekonomiczna seria Hildinga – kolekcja 2016.

Hilding, choć w rewolucyjny sposób wymienił w tym roku całą kolekcję materaców, nie zrezygnował z modeli ekonomicznych. To nieco tańsze materace, które – bez żadnych kompromisów – mają być równie wytrzymałe i wygodne, co te droższe. Dziś przyglądniemy im się nieco bliżej.

FAMILY CZYLI TAŃSZA SERIA RODZINNA

Kiedy przyjrzeć się materacom Hilding z nowej kolekcji Family, widać dokładnie, że znajdzie się tu coś dla każdego z członków rodziny. Mamy różne konstrukcje, materiały i twardości, jest jednak jedna rzecz, która łączy je wszystkie: doskonała cena i wysoka jakość. Kompromis, który pozwala spać wygodnie, zdrowo, ale przede wszystkim kupić tańszy materac.

Kankan – tradycyjne sprężyny

Bonnellowe konstrukcje to te najbardziej tradycyjne, ale nadal mają spore grono wielbicieli. Ich niewątpliwą zaletą jest na pewno niska cena. I podobnie jest w przypadku modelu Kankan. Model w rozmiarze 80×200 kosztuje 399 zł. Trzeba pamiętać o tym, że nie każdy materac, choć łudząco podobny, jest tak samo wytrzymały i wygodny. Tam, gdzie konstrukcja jest identyczna, o tym decyduje jakość komponentów. Wnętrze wykonano z drutu wysokiej jakości, a na sprężynach ułożono warstwy wytrzymałej pianki FlexiFoam. Całość opakowana jest w pralny pokrowiec Fresh w białym kolorze. Model, jak na Hildinga przystało, starannie wykończony, klasyczny i elegancki.

Ponieważ Kankan ma średnią, bardzo uniwersalną twardość, sprawdzi się u zdecydowanej większości z nas. To tradycyjne rozwiązanie wpisuje się idealnie w potrzeby zarówno lżejszych, jak i nieco cięższych użytkowników.

materac stepStep – o krok dalej od klasyki

Jeśli komuś nie odpowiada zakup modelu bonnelowego, a wciąż chce kupić niezbyt drogi materac, dobrym wyjściem może się okazać materac Step. To krok do przodu ponieważ sprężyny zastępują tutaj tzw. sprężyny kieszonkowe. Rozwiązanie, które zdecydowanie poprawia komfort snu.

Jaka jest różnica ? Zauważalna już na pierwszy rzut oka. W starszych modelach wszystkie sprężyny łączą się ze sobą – kiedy naciskamy na jedną część materaca, oddziałujemy na całą jego powierzchnię. Stąd też bierze się efekt falowania. W modelu Step każda kieszeń to niezależnie działająca sprężyna. Poruszana jest więc tylko ta część materaca, na którą bezpośrednio naciskamy. To rozwiązanie, które ma już ponad 100 lat, a mimo tego najbardziej popularne w Polsce i nadal obdarzane największym zaufaniem.

Kieszenie to jednak nie wszystko. Potrzebna jest jeszcze tzw. warstwa komfortu, którą w tym wypadku jest pianka FlexiFoam. Klasyczny materiał, ale bardzo dobrej jakości i przede wszystkim wygodny. Nie ma tutaj droższych komponentów i dzięki temu udaje się utrzymać doskonałą cenę. Materac opakowano w elegancki, biały pokrowiec, który można wyprać, a to także ważne, aby zadbać o czystość. Jeśli chodzi o twardość, Step jest nieco stabilniejszy od Kankana. Jednak poza małymi dziećmi, większości z nas przypadnie do gustu.

Breakdance – dla nastolatków

W kolekcji rodzinnej nie może zabraknąć materaca dedykowanego nastolatkom. I taki jest właśnie model Breakdance. Materac bardzo prosty, bo składają się na niego tylko dwa blaty pianki FlexiFoam. Ale też spełniający wszystkie wymagania dobrego podłoża do spania dla nastolatków. Niezbyt miękki, a dwie twardości pozwalają go dopasować do wagi. Pianka jest świetnym wyborem także dlatego, że nie zbiera kurzu, jest lekka, a jednocześnie wytrzymała. Model opakowano w kolorowy pokrowiec, który można wyprać. Niedrogi, a co najważniejsze w pełni hypoalergiczny materac – idealny zarówno dla maluszków, które dopiero opuściły łóżeczko, jak i dla nastolatków.

materac zorbaZorba – dla mamy, dla dziecka …

Model uniwersalny dla wszystkich, którzy ważą nieco mniej, czyli mniej więcej do 80 kilogramów. Stworzony z myślą o nieco lżejszych osobach i dzieciakach, to ci użytkownicy będą się na nim czuć idealnie. W kolekcji Family Zorba jest najbardziej rozbudowany – pojawia się w nim chociażby lateks.

Baza, podobnie jak w modelu Step, kieszonkowa. A więc tradycyjna. Mamy oczywiście 7 stref twardości, które są u Hildinga standardem. Na nich dwa różne materiały: po jednej ze stron lateks, po drugiej pianka FlexiFoam. Każda ze stron daje nieco inne podparcie. Materac można odwracać, a to także wydłuża jego żywotność. Dużym plusem Zorby jest pokrowiec z aktywnym srebrem. Dzięki niemu w tkaninie, ale i w samym materacu, jest znacznie mniej roztoczy i bakterii. Choć pozbycie się ich całkowicie jest właściwie niemożliwe, to można w ten sposób zminimalizować ich ilość. Materac może być używany również przez alergików, co jest ogromną zaletą.

Zorba to jeden z tych materaców, który jest doskonałym przykładem, że można osiągnąć doskonały kompromis pomiędzy jakością i ceną. Tradycyjne rozwiązania, ale z doskonałych materiałów – to chyba przepis na wygodny i jednocześnie przystępny cenowo materac.

Fandango – kiedy szukasz twardszego materacafandango materac

Seria nie byłaby pełna, gdyby nie model bardziej stabilny i takiego też nie zabrakło w kolekcji Family. Fandango świetnie pokazuje, jak Hilding tworzy kompaktowe rozwiązania. Mają być przede wszystkim funkcjonalne, estetyczne, ale i z niedrogich materiałów. Czyli zgodnie z założeniami skandynawskiego projektowania.

Tu w środku znowu mamy kieszonki, po jednej ze stron warstwę kokosu – ta jest dość twarda. Po drugiej natomiast filc – ta strona jest bardziej miękka. Mamy dwa rodzaje podłoża, które można zmieniać odpowiednio do potrzeb. Dość ciekawym rozwiązaniem, którego nie spotyka się często, jest nałożenie na stabilny materiał, jak kokos, warstwy pianki. Choć to prosty zabieg, znacznie poprawia komfort leżenia – kokos jest nadal tak samo twardy, ale ciało nie leży bezpośrednio na nim. Doskonały sposób, aby spało się wygodniej, ale nadal stabilnie.

I obowiązkowo materac opakowany jest w pralny pokrowiec. Fandango to świetny przykład nowoczesnego podejścia do tworzenia bardziej stabilnego materaca. Nie może być zbyt mocno utwardzony, aby był wygodny, co nie wyklucza tego, że jest równocześnie zdrowy.

Czardasz – dla ochrony

W droższej serii pojawiają się toppery, czyli cienkie nakładki na materac. W serii Family natomiast coś w rodzaju cieniutkiej nakładki lub grubszego ochraniacza. Ma być niedrogo i tak jest, a jednocześnie materac jest doskonale zabezpieczony.

Family to naprawdę dobra kolekcja. Przemyślana, bo planowana przez Hilding od dłuższego czasu. Widać, że jak najbardziej dopasowana do potrzeb użytkowników. Ich modele są z każdą nową kolekcją „krojone” pod użytkowników. Odpadają patenty, które się nie sprawdziły i pojawiają się nowe. A cały czas cena ma być możliwie jak najniższa. I to doskonale widać w kolekcji Family. Zdecydowanie polecamy !!!

Leave a Comment