Eos Janpol i Fresh Vitmat finalistami Super Mama Awards w kategorii Materac dla niemowlaka !!!

W tym roku magazyn „Supermama w wielkim mieście” po raz pierwszy organizuje plebiscyt, w którym wybierane są najlepsze  dostępne na rynku produkty dla maluszków i świeżo upieczonych rodziców. Nagroda jest niezwykle cennym nabytkiem dla wielu producentów, bo to sami rodzice dokonują wyboru.super mama awards materacyki

Pośród wielu produktów nominowanych do nagrody można znaleźć także materacyki, a wsród nich dwa niezwykle cenione przez mamy modele Eos firmy Janpol oraz Fresh firmy Vitmat. Głosowanie trwa do końca listopada 2014, a na głosujących czeka nagroda, którą jest weekend w luksusowym hotelu spa. Warto więc oddać swój głos i ułatwić w ten sposób przyszłym mamom dokonanie wyboru.

Aby ułatwić Wam wybór, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej dwóm nominowanym materacykom. Kto wygra to starcie mini-tytanów 🙂 ? Sami jesteśmy ciekawi 🙂 Bo to  dwa z naszej oferty, a zaszły tak daleko 🙂

Janpol Eos czyli siła prostoty

Lateksowe wnętrze z kokosem:

Eos to jeden z najbardziej klasycznych już materacyków dla niemowląt. Niezwykle prosty, bo wykonany jedynie z jednolitego bloku pianki lateksowej oraz wkładu kokosowego. Jednak najprostsze rozwiązania często okazują się być najlepsze. Eos nie potrzebuje wielu udoskonaleń, bo już sam materiał jest doskonały.

Pianka lateksowa w materacach dla niemowląt pojawiła się tak samo szybko, jak w modelach dla dorosłych. Przede wszystkim ze wględu na swoje niesamowite właściwości – więcej o niej możecie poczytać w poście o lateksie. W skrócie pianka lateksowa jest połączeniem wielu różnych właściwości, których przed wprowadzeniem na rynek modeli lateksowych nie dało się właściwie połączyć:

elastyczność i dobre podparcie – czyli prościej mówiąc, nie musimy już wybierać, czy maluszek będzie spał na twardszym, ale stabilnym materacu, czy na miękkim, ale nie dającym odpowiedniego wsparcia. Klasyczna pianka lateksowa o gęstości 60 kg na 1 metr sześcienny – tak jak ta użyta w Eos Janpola – zapewnia idealne podparcie, a jednocześnie nie jest za twarda. W przypadku materacyków niemowlęcych to niezwykle ważne. Z jednej strony kręgosłup dziecka nie jest na tyle uformowany, aby radził sobie z za miękkim podłożem, z drugiej natomiast nie chcemy niemolęcia kłaść  na desce. Stąd też prawdopodobnie tak niezwykła popularność modeli lateksowych;

antyalergiczność i czystość – czyli to, na co rodzice zawsze zwracają największą uwagę, chcąc zapewnić dziecku najbezpieczniejsze środowisko snu. Lateks nie wywołuje alergii – czasami pojawiają się takie głowy, ponieważ dobrze wykonana pianka pozbawiona jest białek, które ją wywołują. Żaden z producentów – w tym także tak znany i ceniony producent jak Janpol – nie zaryzykuje wykorzystania materiału niesprawdzonego. Często lateksowe modele dla noworodków są wykonywane z pianki specjalnie do tego celu stworzonej, szczególnie starannie badanej i dodatkowo atestowanej. Zanim materacyk lateksowy trafi do łóżeczka naszej pociechy, przechodzi długą drogę.janpol eos super mama awards

Czystość materacyków lateksowych to również specyficzne właściwości tego materiału. Pianka nie pochłania kurzu i jest zupełnie „niejadalna” dla wszystkich mikroorganizmów, które z tego powodu po prostu się w niej nie zagnieżdżają. Mamy więc podłoże do spania, które nie pleśnieje i nie kurzy się – idealne.

przewiewność – jedna z najważniejszych cech dobrego materacyka. Ciało dziecka szybko podnosi swoją temperaturę, dlatego ważne jest, aby leżało na przewiewnym materiale. Pianka lateksowa nie gromadzi ciepła, co także sprzyja utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała.

Z jednej strony materacyk obłożony jest warstwą włókna kokosowego. Skąd takie zróżnicowanie ? Ta strona jest przeznaczona dla noworodków do momentu, kiedy zaczynają raczkować.

Kokos jest w naturalny sposób sztywny, a więc dobrze podpiera ciało dziecka. Jednocześnie jego elastyczność pozwala na dopasowanie się do naturalnych krzywizn. Nie powoduje uczulenia, jest przewiewny, a więc tworzy z lateksem idealny duet.

Dwa proste materiaył, a tak wiele zalet – nie trudno więc zrozumieć, dlaczego modele lateksowe z kokosem są dziś jednymi z najpopularniejszych, a ich popularność stale rośnie.

 Pokrowiec Jersey – ekologiczna czystość 

Dziś, kiedy do wyboru mamy tak wiele modeli, pokrowiec także jest często tym elementem, który decyduje o zakupie materacyka. Konsekwentnie firma Janpol w Eos postawiła na prostotę połączoną z najlepszym materiałem. Pokrowiec wykonano z miękkiego jerseyu. Najważniejsza jest jednak czystość samej tkaniny. Opakowanie jest wykonane z tkaniny, która otrzymała atest Eko-Tex. To certyfikat rozpoznawalny na globalną skalę. Jego zadaniem jest kontrolować jakość pod względem ekologicznym. W procesie produkcji zabronione jest stosowanie nie tylko wszystkich substancji szkodliwych, ale także – i to wyróżnia Eko-Tex – tych, które są dopuszczone do użytku, jednak istnieje przypuszczenie, że mogą działać szkodliwe na zdrowie. Używane są tylko takie środki, które na pewno nie wywołują alergii. Dzięki wykorzystaniu materiału Eko-Tex, Eos może być używany także przez maluszki, które są bardzo wrażliwe na chemikalia.

Co więc charakteryzuje najbardziej popularny model niemowlęcy Janpol ? Prostosta i najlepsze jakościowo materiały. To klasyczny materacyk z pianki o niezwykłych właściwościach, opakowany w ekologiczny pokrowiec. Coś dla mam, które szukają bezpiecznego modelu dla maluszka i chcą postawić na sprawdzone rozwiązanie.

Vitmat Fresh czyli nowatorski materac na miarę XXI wieku

O ile Eos Janpola to przede wszystkim klasyka podana w superbezpiecznej formie, Fresh jest modelem materacyka, w którym firma Vitmat sięgnęła po technologie nowego wieku. Połączono w nim dwa materiały: piankę lateksową, o której sporo pisałam już powyżej, oraz piankę wysokoelastyczną, o której trochę więcej poniżej. We Fresh połączono ze sobą te dwie

Twardsza strona z nowoczesnej piany HR:

Modele piankowych materaców dla niemowląt można generalnie podzielić na dwie grupy: klasyczne, wykonane ze materacyk pianka lateks vitmat freshzwykłych materiałów, oraz takie wykonane z pianki wysokoelastycznej HR. Jaka jest różnica ? Na pierwszy rzut oka żadna, w sumie nawet dokładne oględziny raczej nie pozwolą nam dostrzec różnicy. Te pojawiają się dopiero w trakcie użytkowania.

Pianka wysokoelastyczna (wysokoplastyczna, HR) odznacza się przede wszystkim znacznie wyższą wytrzymałością. Może być używana przez bardzo długi czas, nie tracąc swojego kształtu. Bardzo często w przypadku modeli tworzonych z klasycznych pian poliuretanowych pojawia się problem zapadania się i nierówności. Wyeliminowano go właśnie poprzez zastosowanie bardziej plastycznych i wytrzymałych pian HR. W przypadku materacyka piankowego dla niemowląt powinniśmy więc zwracać uwagę, z jakiego materiału jest on wykonany, o to także mówi o jego jakości.

HR to nie tylko wytrzymałość, ale i lepsze dopasowanie do ciała. Pod tym względem można by ją porównać do lateksu. Ciało maluszka jest lepiej otulone, a więc także lepiej wsparte.

W modelu Fresh połączono zalety dwóch materiałów: lateksu i piany HR. Można dzięki temu wybrać dwie twardości. Twardsza strona piankowa przeznaczona jest dla noworodków, nieco bardziej miękka lateksowa dla starszych dzieci.

Pokrowiec Teomed Sanitized – siła jonów srebra

To, co zwraca szczególną uwagę w modelu Fresh firmy Vitmat to wyjątkowy i unikalny na polskim rynku pokrowiec Teomed. Wykorzystano w nim technologię aktywnych jonów srebra, która wspomaga zachowanie czystości.

Jak działa srebro ? To wyjątkowy sposób na zachowanie czystości. Srebro jest ekologicznym odpowiednikiem atybiotyków w materiałach. Początkowo wykorzystywano je w sterylnych materiałach opatrunkowych, później także w tkaninach stosowanych między innymi w materacach. Choć jony srebra umieszczone w materiale są równie skuteczne co antybiotyki, mają nad nimi znaczącą przewagę. Po pierwsze są zupełnie bezpieczne dla zdrowia, czego o antybiotykach nie da się już powiedzieć. Po drugie mikroorganizmy, które doskonale radzą sobie z antybiotykami, nie zdołały do dziś wykształcić na srebro odporności.  Niezwykłe !!! To sprawia, że można bezpiecznie stosować taką technologię i skutecznie eliminować na przykład bakterie, bez obawy o skutki uboczne.

Teomed to tkanina wyjątkowa, bardzo bezpieczna, także posiadająca atest Eko-Tex. Pokrowiec, który z pewnością zwróci uwagę rodziców maluszków uczulonych i z wrażliwą skórą.

Boczki wentylujące – pochłanianie CO2:

To nie koniec innowacyjnych rozwiązań, bo równie ciekawe co materiał, są także boki Vitmat Fresh, w które wszyto taśmę wentylującą. Siateczkowy materiał nie tylko przepuszcza doskonale powietrze, ale nawet pochłania dwutlenek węgla, aby dziecko przebywało w czytszym otoczeniu.

Designerskie wykończenie:

Szczególnie mamy docenią ten drobny, ale bardzo ciekawy drobiazg, jakim jest design 🙂 Całość w białym kolorze jest wykończona elementami w kolorze miętowym. Mamy więc nie tylko model bezpieczny, ale i świetnie się prezentujący.

Przejdź bezpiecznie w wiek przedszkolny – powiększony rozmiar:

Co ciekawe, materacyk Fresh dostępny jest także w większym rozmiarze 160×70 cm. Jeśli więc niewielki model dobrze się sprawdzi, dziecko może skorzystać z jego powiększonej wersji. W ten sposób najbezpieczniejsze rozwiązania wykorzystane w modelach dla maluszków towarzyszą mu znacznie dłużej. Świetny pomysł, który na pewno doceni wielu rodziców.

Warto zagłosować – do wygrania weekend w luksusowym spa !!!

Konkurs cały czas trwa. Głosować można do końca listopada, a nagrodą dla głosujących są 3 weekendy w spa. W końcu mamy są najlepszymi ekspertami w wyborze dobrych produktów 🙂  Jesteśmy ciekawi, który z modeli wygra to starcie. Ogłoszenie wyników 10 grudnia.

Leave a Comment