Flamenco – bestsellerowy model Hildinga.

Mimo, iż od wprowadzenia nowej kolekcji Hildinga nie minęło więcej, niż pół roku, firma już doczekała się kilku bestsellerów. Jednym z nim jest zdecydowanie materac Flamenco, o którym dzisiaj trochę więcej.

Flamenco jest bezpośrednim następcą materaca Original Multi, który również cieszył się ogromnym powodzeniem. Original Multi przeszedł kilka zmian, delikatnie go zmodyfikowano i właśnie z takiej przemiany narodził się model Flamenco w całej okazałości. Warto o tym pamiętać, jeśli doskonale wysypiacie się na modelu Original Multi, ale chcecie go niedługo wymienić. W ciemno można w takiej sytuacji kupić Flamenco, bo to jego brat bliźniak. Przyjrzyjmy się mu bliżej – zobaczymy, kto będzie zadowolony z jego zakupu.

LUBI GO 90% UŻYTKOWNIKÓW – niemożliwe ?

Flamenco, podobnie jak wcześniej Original Multi, należy do modeli o lekko podwyższonej twardości. Dość trudno pisze sięo twardości, ale spróbujmy. Jeśli za standard przyjmiemy materac Tango (ten dla lżejszych osób i dzieci), to Flamenco będzie materacem dla cięższych osób, mniej więcej i wadze powyżej 80 kg. Ale uwaga – spokojnie może się na nim wyspać również ktoś, kto jest dużo lżejszy, a woli bardziej twardy materac.

To dwie grupy osób, którym Flamenco bardzo się podoba. A generalnie – jako użytkownicy materaców – wolimy twardsze modele. Częściej też ważymy około 70-80 kg. Te dwa elementy prawdopodobnie sprawiają, że Flamenco cieszy się tak ogromnym powodzeniem.

Ale poza tym jest to niezwykle wygodny materac – bez tego nie miałby takiego wzięcia. Jak więc stworzyć mega wygodne podparcie ciała ? Sprawdźmy !

Wygodniejsze kieszonki multipocket

Zdecydowana większość z nas woli materace kieszonkowe. Choć to klasyczna konstrukcja, można ją nieco zmodyfikować, aby była wygodniejsza. Taką modyfikacją jest wprowadzenie mniejszych sprężyn multipocket. Pod linkiem możecie znaleźć dokładny opis ich budowy. W dużym skrócie, zmniejsza się klasyczne sprężyny mniej więcej o połowę. Wszystko po to, aby na takiej samej powierzchni zmieścić więcej niezaleźnie działających punktów. Można to genialnie zobrazować, porównując leżenie na kamienistej i piaszczystej plaży. Na piasku leży się nam dużo wygodniej, ponieważ każde ziarenko może niezależnie dopasować się do ciała. Duże kamienie nie mają takiej możliwości. Chodzi więc o ilość niezależnych punktów podparcia – im ich więcej, tym lepiej.

We Flamenco jest ich około 500/m2. Czasami pojawia się pytanie, czy materac, który ma np. 800 sprężynek na m2 będzie wygodniejszy. To indywidualna sprawa. Różnicę pomiędzy zwykłym wkładem kieszeniowym, a wkładem multipocket daje się wyraźnie odczuć. Ale już różnica pomiędzy multipocket, a jeszcze drobniejszymi sprężynami jest dużo subtelniejsza. Często nasi klienci mówią, że jej nie wyczywają. Wydaje się więc, że wydatek na wkład multipocket jest jak najbardziej uzasadniony. Wydatek na wkłady o jeszcze większej ilosci sprężyn warto natomiast przemyśleć.

budowa-materaca-hilding-flamencoLateks i pianka HR – dwie różne strony

Materiał umieszczony na sprężynach często decyduje ostatecznie o tym, jak materac jest trwały, ale przede wszystkim, czy jest wygodny.W Flamenco umieszczono materiały doskonałej jakości, a jednocześnie takie, które pozowolą na zachowanie dobrej ceny. Pisząc o materialach, jakie znajdziemy po obydwu stronach Flamenco, można by spokojnie wrócić do postu o materacu Tango – to dosłownie taki sam materiał. Po jednej stronie mamy więc piankę HR, po drugiej natomiast lateks. Pod linkami znajdziecie dużo więcej informacji na temat każdego z tych materiałów.

Na to, jak materac jest wygodny, wpływa rodzaj podparcia, które daje. Każda ze stron Flamenco daje nieco inne podparcie. Strona lateksowa jest bardziej wypychająca, odbijająca – to trochę, jak leżenie na czymś miękkim, ale gumowym, sprężystym. Najlepiej jest przetestować ten materiał, bo podparcie, które daje, jest specyficzne. Po drugiej stronie materaca mamy piankę wysokoelastyczną HR. Ta strona jest „stabilniejsza”, już tak się na niej ciało nie odbija. To taki rodzaj podparcia, do którego jesteśmy bardziej przyzwyczajeni. Zdarza się, że niektórzy w ogóle nie odczuwają różnicy, dla jednych lateks jest bardziej miękki, dla innych pianka. To klasyczny przykład tego, jak wiele zależy od naszych preferencji. Na pewno jednak nie ma zbyt dużej różnicy pomiędzy stronami, jeśli chodzi o twardość. Bardziej chodzi chyba tylko o to, aby zróżnicować odczucie rodzaju podpierania.

Zarówno lateks, jak i pianka to bardzo wytrzymałe materiały (Flamenco ma 15 lat gwarancji, a to właśnie od nich zależy długość gwarancji). Nie bez znaczenia jest też grubość wkładów. Generalnie przyjmuje się, że im grubsza warstwa materiału na kieszeniach, tym materac będzie nam służył dłużej. We Flamenco mamy po 4 centymetry lateksu i pianki HR. To naprawdę wysoka warstwa, choć często wielu klientów dziwi się, że dla wygodnego snu wystarczy tak niska warstwa materiału.

I tu dochodzimy do kwestii tego wygody. Flamenco jest zdecydowanie jednym z wygodniejszych materaców Hildinga. Składają się na to dwa elementy: kieszenie multipocket oraz wysokie warstwy nowoczesnych materiałów na sprężynach. Czyżby był to przepis na wygodny materac ? Nie wiadomo, jeśli jesdnak ktoś szuka wygodnego modelu, zawsze o tych dwóch lementach warto pamiętać.

Pokrowiec – nie mniej ważny !!

Hilding, jak na szwedzką firmę przystało, przywiązuje ogromną wagę do wyglądu swoich produktów. Każdy materac ma więc niezwykle szczegółowo dopracowany pokrowiec. Ale tutaj liczy się nie tylko to, jak pokrowiec wygląda, lecz również jego praktyczne właściwości.

W nowej kolekcji mamy ponownie możliwość wyboru pokrowca do materaca. W tym wypadku – i kilku innych – mamy do wyboru dla modele:

  •  Velvet – tkanina wypełniona probiotykami według technologii Purotex. Najogólniej mówiąc, działa antybakteryjnie, ale w bardzo naturalny sposób. Probiotyki powoli zasiedlają pokrowiec, zabierając w ten sposób przestrzeń do życia szkodliwym mikroorganizmom. Ogromny plus technologii firmy Purotex to ciągłość działania. Mówiąc prościej, pokrowiec zachowuje takie same właściwości po wielu praniach, bo probiotyki się z niego nie wypłukują;
  • Tencel – niezwykle miły w dotyku i to zwraca uwagę. Gładkość zawdzięcza temu, że jest … sztucznym jedwabiem. Sztucznym, bo pozyskiwanym z celulozy drzewnej. To jedna z pierwszych tkanin, która z założenia miała być ultra ekologiczna i tworzona dla alergików. Często wiele osób odstrasza określenie sztuczny, ale w dotyku rzeczywiście Tencel przypomina coś pomiędzy jedwabiem i bawełną. Jest też dużo praktyczniejszy, bo chłonie 2 razy więcej wilgoci, niż bawełna.

Obydwa są tak samo ładne i miękkie. Mają też tak samo doskonałą jakość. Któregokolwiek by nie wybrać, będzie to dobry wybór.

PRZY BOLĄCYM KRĘGOSŁUPIE – strzał w 10 !

Pisząc o Flamenco, nie można zapomnieć, że jest to jeden z materaców najcześciej kupowanych przez osoby mające problemy z kręgosłupem. Doskonale sprawdza się w większości przypadków. Jedyna sytuacja to taka, jeśli ktoś waży ponad 100 kg – wtedy lepiej kupić model z kokosem, jak na przykład Pasodoble. A poza taką sytuacją, każdemu spokojnie można go polecić.

Jak więc wygląda przepis na bestsellerowy materac ?

  • lekko utwardzony, bo takie woli zdecydowana większość z nas;
  • z wygodnym wkładem multipocket;
  • z wygodnym wykończeniem z lateksu i pianki HR;
  • z praktycznymi, ale i mega estetycznymi pokrowcami;
  • w rozsądnej cenie, jak na materac z taką gwarancją.

Polecamy Flamenco zdecydowanie – pamiętajcie o tym, że u nas cena każdego z materaców podlega negocjacji !

pokrowiec-hilding-tencel pokrowiec-hilding-velvet

Leave a Comment