Hilding Family New – nowa kolekcja rodzinnych materaców.

AKTUALIZACJA 2016: W 2016 roku firma Hilding wprowadziła zupełnie nową kolekcję – stara została w całości wycofana. Jednak nadal w ofercie Hilding można znaleźć również niedrogie, rodzinne materace. Więcej na temat tańszej, najnowszej kolekcji z 2016 roku przeczytacie tutaj.

Firma Hilding cały czas udoskonala swoje modele. Stara się je dopasować do wymagań użytkowników w taki sposób, aby najpełniej odpowiadały ich oczekiwaniom.

Doskonałym przykładem jest nowa kolekcja Family New, którą od listopada 2014 roku można znaleźć w sklepach, w tym także u nas. Family to modele ekonoczne przeznaczone dla całej rodziny. Cechują się wysoką jakością oraz przystępną ceną, czyli produkty dla osób, które szukają zdrowego, wygodnego materaca w dobrej cenie.

Klasyczna kolekcja Hilding Family jest powoli wycofywana, a jej miejsce zajmują modele w ulepszonej wersji. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej, jakie udoskonalenia wprowadzono w pozczególnych materacach.

1. Family New Flexi zamiast Family Flexi czyli dwie twardości zamiast jednej i niższa cena !

Model Family Flexi był przeznaczony dla miłośników spania na materacach piankowych. I to w Family New Flexi się nie zmieniło. Pianki są tak samo profilowane, przewiewne i bezpieczne dla alergików. Wprowadzono jednak dwie znaczące zmiany:

dwie strony twardości – o ile w Family Flexi mieliśmy do wybory tylko jedną, średnią twardość, to model new daje możliwość spania już na dwu różnych twardościach. Po jednej stronie piankę średniotwardą zastąpiono pianą twardą. W ten sposób kupując jeden model, możemy skorzystać z dwóch różnych stopni twardości. Wygodne i bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób, których waga utrzymuje się w granicznym przedziale około 80 kg.

niższa cena – dwie twardości to nie jedyny plus nowego modelu. Jest nim także niższa cena w porównaniu do modelu ze starszej kolekcji. Brawa za przemyślane udoskonalenie !!!

materac family flexi hilding

2. Family New Mild zamiast Family Mild czyli jeszcze lepsza ochrona dla alergików !

Model Family Mild powstał z myślą o lżejszych osobach, ale przede wszystkim o tych, którzy mają niezwykle wrażliwą skórę lub cierpią na różnego rodzaju uczulenia, w tym także na chyba najbardziej dokuczliwą alergię na roztocza. Samo wnętrze oraz twardość były już doskonale opracowane, kiedy model Family Mild wprowadzano na rynek. Wkład z lateksu oraz przewiewnej pianki FlexiFoam idealnie sprawdzały się w tym antyalergicznym materacu.

W modelu Family New Mild firma Hilding poszał jednak o krok dalej, aby środowisko snu było jeszcze czystsze. Pokrowiec Hypo Relaxtic nasączony aloesem zastąpiono bowiem Medicott White. To tkanina, we wnętrze której wprowadzono aktywne srebro, czego nie było w Relaxtic. Jony srebra działają biobójczo na bakterie,pleśnie i grzyby w sposób ciągły. Nie tylko więc zabijają te, które się pojawiają na materacu, ale także niedopuszczają do ich rozwoju. Takie nowoczesne rozwiązanie zancznie wydłuża świeżość materaca i zapewnia idealnie czyste środowisko snu. Jest także zupełnie bezpieczne dla środowiska i zdrowia, bo zastępuje antybiotyki. Przemyślane posunięcie i rozwiązanie, które możemy śmiało polecić nawet przy mocnych alergiach.

materac family mild hilding

3. Family Hard – czyli dużo twardszy model kokosowy również dla alergików – i dwie twardości !

W kolekcji Family brakowało trochę modelu kokosowego. Twarde materace z włóknem kokosowym nadal cieszą się ogromną popularnością. Hilding rozszerzył więc swoją rodzinną kolekcję o model, w którym znaleźć można właśnie matę kokosową. Co ważne, zadbano także o to, aby nawet alergicy mogli się cieszyć twardym podłożem do spania. Włókno poddawane jest procesowi lateksowania czyli natryskiwania lateksem. Cieniutka warstwa sprawia, że staje się ono wodoodporne i nie pleśnieje. Jest także dużo bardziej elastyczne. Jeśli w kolekcji Family czegoś brakowało, to właśnie takiego modelu z matą kokosową.

Aby można było wypróbować także wersję bez włókna kokosowego, druga strona została obłożona jedynie twardą pianką FlexiFoam. Mamy więc do dyspozycji dwie strony o nieco innej twardości – na przykład na wypadek lekkiego przytycia lub schudnięcia 😉

twardy materac family hard

4. Family Cube – nie za twardy, nie za miękki czyli utwardzanie filcem.

Wybór twardego materaca jest czasami dość trudny, ponieważ podłoże do spania trzeba dopasować idealnie. Stąd też w ofercie Family pojawił się model Cube, który jest dość twardy, jednak bardziej miękki niż Hard. Wszystko dzięki zastosowaniu filcu. Filc jest trwałt podobnie jak kokos, jednak dużo bardziej elastyczny. Jest więc doskonałą dla niego alternatywą, jeśli mata kokosowa wydaje nam się za twarda.

Cube można porównać do starego modelu Family Strong. Tamten jednak było nieco twardszy, ten natomiast to ukłon wobec nie zawsze postawnych miłośników twardych materaców. Dodatkową zaletą jest także zwiększenie przepuszczalności powietrza przez pokrowiec. Zastosowano bowiem włókno Solar o bardzo dużej przewiewności.

srednio twardy materac family cube hilding

New Family to bez wątpienia bardzo udany debiut i efekt wielu miesięcy udoskonalania klasycznej kolekcji Family, aby sprostała wymaganiom każdej rodziny. Gorąco polecamy !!!

Leave a Comment