Hilding Select Fine – idealne połączenie pianki termoelastycznej i lateksu.

AKTUALIZACJA 2016: W nowej kolekcji Hilding wycofał materac Select Fine. Nie stworzył też bardzo podobnego materaca. Select Fine może być zastąpiony modelem Makarena. Makarena to trochę inny materac, jednak nie różni się tak bardzo od Select Multi. Zamiast zwykłych sprężyn wprowadzono do niego sprężyny multipocket. Więcej o Makarenie możecie poczytać w naszym nowym poście. 

Jednym z najbardziej praktycznych osiągnięć przemysłu materacowego z ostatnich kilkunastu lat, jest wprowadzenie modeli dwustronnych. Dzieki takiemu rozwiązaniu możemy korzystać z zalet dwóch zupełnie innych materiałów i wykorzystać taki, który w danym momencie jest dla nas najwygodniejszy.

Materac Hilding Select Fine jest idealnym przykładem modelu, w którym łączy się dwa materiały o zupełnie innych właściwościach. Co ciekawe, jest to rozwiązanie spotykane także w innych modelach termoelastycznych. Zaglądnijmy więc do jego wnętrza:

BUDOWA

Baza to podstawa 🙂

Jedną z największych zalet produktów Hilding jest wykorzystanie najlepszych materiałów, dzięki czemu całość musi byćdzialanie sprezyny kieszeniowej doskonała. Wykorzystujemy tylko to, co najlepsze – tak można by w skrócie opisać filozofię firmy. Projektowanie doskonałego modelu zaczyna się już na etapie bazy.

W Select Fine są to kieszonkowe sprężyny, które znane są już od dość dawna. Tu najważniejsza jest jakość drutu, z którego wykonuje się sprężynkę. Następnie jest ona chowana w kieszenień z materiału – najczęściej flizelinową. Kieszenie klei się między sobą, aby utrzymać je na miejscu. Kieszeniowe materace mają jedną wielką przewagę nad tymi sprężynowymi. W sprężynowych konstrukcjach wszystkie sprężynki są ze sobą połączone drutem i w czasie nacisku działamy na każdą z nich. W kieszeniowym materacu są one połączone jedynie poprzez sklejone ze sobą kieszonki z flizeliny. To pozostawia możliwość niezależnego działania. Jak wpływa to na jakość snu ? Bardzo konkretnie, ponieważ każdy kawałek naszego ciała, dzięki niezależnemu działaniu, jest podpierany w taki sposób, jak tego potrzebuje.

Takie rozwiązanie pozwoliło w Select Fine wprowadzić także strefy twardości. Choć brzmi to może poważnie 🙂 , to dość proste rozwiązanie. Ponieważ każda sprężyna działa osobno, bardzo szybko producenci wpadli na pomysł wpływania na twardość każdej z nich.

Podzielono je na poziome pasy na powierzchni materaca, a w każdym z nich znalazły się takie o różnej twardości. Innymi słowy na przykład kieszenie znajdujące się pod biodrami są bardziej twarde – tam nacisk jest większy. Ale już te pod głową sa dużo bardziej miękkie. A wszystko po to, aby ułożyć ciało w jak najzdrowszej pozycji – kiedy leżymy na boku, kręgosłup powinien być prosty.

W Select Fine wykorzystano właśnie takie rozwiązanie, różnicując twardość poszczególnych stref.

Pomiędzy wierszami czyli sam środek

Choć to element materaca, na który zwracamy zazwyczaj najmniejszą uwagę, paradoksalnie jest jednym z ważniejszych ?budowa hilding select fine Dlaczego ? To właśnie te elementy, których nie widzimy, czy może lepiej byłoby napisać, nie odczuwamy bezpośrednio, mają wpływ na jakość całości, ale przede wszystkim jej wytrzymałość. Jeśli zdarzyło wam się oberwać w twarz wyskakującą z materaca sprężyną 🙂 , to producent prawdopodobnie nie zadbał właśnie o ten element.

Na bazie ułożona jest warstwa wysokoelastycznej pianki. Takie połączenie ma dwa zadania: przede wszystkim nadać całości odpowiednią stabilność. Druga to ochrona tego materiału, który będzie położony na wierzchu. Pianka wysokoeastyczna powoduje, że leżąc na materacu, nie odczuwamy pod ciałem pojedynczych sprężyn, ale cały czas moga się one dopasowac do kształtu ciała. Pianka wysokoelastyczna jest zresztą niezwykel ciekawym materiałem. Duzo bardziej sprężysta i wytrzymała od typowych pian poliuretanowych, dzięki mniej jednolitek strukturze komórkowej – to jednak są techniczne szczegóły, których już nie musimy znać 🙂

To co na wierzchu – największa zaleta Select Fine

Kiedy już stworzona została baza, czas na wykończenie i wykorzystanie takich materiałów, z zalet których możemy korzystać.

Select Fine został bardzo sprytnie zbudowany, bo połączono w nim dwa bardzo różne materiały – trochę jak ogień i woda. Lateks i pianka termoelastyczna – zupełnie inne i dające zupełnie inne odczucia w czasie snu. A dzięki temu, że ten model ma dwie strony, każdy niezdecydowany ma problem z głowy 🙂

Sporo osób zastanawia się, czy wybrać model z lateksu czy taki z pianki visco. Dziś to dwa najbardziej popularna, a jednocześnie najnowocześniejsze rozwiązania. Jeśli nie możecie się zdecydować, Select Fine jest dla was.

Po jednej ze stron ułożono warstwę lateksu – i ta strona materaca jest twarda. Lateks firmy Hilding to zawsze materiał o bardzo dużej zawartości mleczka kauczukowego. Trwałość takiej warstwy oblicza się na okres od 15 do nawet 20 lat – oznacza to, że przez cały ten czas materiał będzie się zachowywał tak samo, nie tracą elastyczności czy sprężystości. A czego można się spodziewać po takiej stronie materaca ? Przede wszystkim stabilnego i dość twardego podłoża. Co jednak ciekawe, lateks nie musi nagrzewać się od ciała, aby mógł się do niego dopasować. Przy każdej zmianie pozycji bardzo szybko wraca do swojej pierwotnej postaci.

Druga strona to z kolei materiał o zupełnie innych właściwościach czyli pianka termoelastyczna. O niej pisaliśmy dość dużo – zachęcamy do przeczytania postu o właściwościach visco. W skrócie zasada działania jest następująca: pod wpływem ciepła ciała materiał się nagrzewa i idealnie do niego dopasowuje. To z kolei daje niezwykle wygodne i bardzo charakterystyczne uczucie miękkości. Ponieważ nacisk na ciało jest zmniejszony, a krążenie krwi poprawia się, takie rozwiązanie jest także stosowane w materacach medycznych i przeciwodleżynowych.  Ta strona Select Fine jest określana jako średnio twarda i daje zupełnie inne odczucia, niż strona lateksowa.

Na pewno warto także zwrócic uwagę na profilowania poszczególnych pianek – kiedy dokładniej przyjrzymmy się całości, widać, że ich powierzchnia nie jest idealnie równa. To także celowy zabieg, który ma trzy zadania. Po pierwsze takie profilowania, które są stosowane także w środku całego materaca, ułatwiają przepływ powietrza i wietrzenie całości. Po drugie pomagają dodatkowo lepiej rozłożyć ciężar na całej powierzchni. Po trzecie – to działanie odczuwamy najbardziej – powstałe w ten sposób wypustki, delikatnie masują całe ciało.

Dwa różne materiały, dwie zupełnie inne jakości snu – to bez wątpienia jedna z największych zalet materaca Hilding Select Fine.

Pokrowiec – idealne zwieńczenie całości

Dziś równie ważne, co sam środek materaca, jest opakowanie. Pokrowiec jest często uzupełnieniem całości i pozwala nadac materacowi zupełnie inną jakość.

Select Fine opakowany został w pokrowiec Medicott Silver. Ten specjalnie stworzono dla osób z uczuleniami na szkodliwe dzialanie srebra w pokrowcu na materacmikroorganizmy, ze szczególnym uwzględnieniem roztoczy, których usuwanie z materaca jest dość kłopotliwe.

Podobnie zaawansowana, jak cała konstrukcja, jest tkanina pokrowca. To materiał, który powstał poprzez zastosowanie specjalistycznej aplikacji Silver. Nasączono go związkami srebra o działaniu roztoczobójczym. Srebro w sposób zupełnie naturalny zabija około 60 różnych szczepów bakterii, ale także i roztocza. Ma jedną z ogromnych zalet, którą zauważyli naukowcy. Mimo wieloletniego stosowania, bakterie nie były w stanie wytworzyć odporności na tego typu związki, co na pewno jest wielkim plusem. Poza tym jest ekologiczną i zupełnie bezpieczną alternatywą dla antybiotyków.

Taka technologia została podpatrzona u producentów materiałów opatrunkowych, którzy od dłuższego czasu już wykorzystują związki srebra do eliminowania szkodliwych mikroorganizmów. Na pokrowcu tworzy się bezbarwna i bezzapachowa warstwa bakteriobójcza, która jest dodatkowo trwała i nie sciera się podczas prania.

Zastosowanie srebra w pokrowcu Medicott Silver może być idealnym rozwiązaniem dla alergików, którzy mają zazwyczaj uczulenie nie tylko na roztocza, czy bakterie, ale także na substancje chemiczne.

Hilding Select Fine jest więc materacem wielofunkcyjnym. Z jednej strony daje możliwość korzystania z dwóch bardzo różnych materiałów. Z drugiej natomiast otwiera możliwość korzystania z nich – dzięki zastosowaniu pokrowca medycznego – także dla osób z uczuleniami. Model idealny ? Dla wielu osób zdecydowanie tak 🙂

ZALETY:

siedem stref twardosci

Idealne dopasowanie do ciała, dzięki 7 strefom twardości.

 

 

pralny pokrowiec

Możliwość prania pokrowca w 60 stopniach.

 

 

materac antyalergiczny

Model w całości antyalergiczny.

 

 

pianka wysokoelastyczna

Usztywniająca warstwa wysokoelastyczne pianki Flexifoam.

 

 

materac multipocket

Konstrukcja kieszeniowa z niezależnie działającymi punktami podparcia ciała.

 

 

lateks

Warstwa lateksowa po jednej stronie.

 

 

materac dopasowany do ciala

Warstwa pianki termoelastycznej po drugiej stronie.

 

 

materac dwustronny

Materac dwustronny.

 

 

Leave a Comment