Hilding Select Thermo – model super miękki.

AKTUALIZACJA 2016: firma Hilding całkowicie odnowiła swoją kolekcję – Select Thermo zastąpił niemal identyczny model Rumba – tutaj możecie poczytać więcej na jego temat. 

Osobom, którym zależy na znalezieniu naprawdę bardzo miękkiego materaca do spania, zazwyczaj polecamy Hilding Select Thermo.

To model o wyjątkowej miękkości. Zbudowany jest z dwóch rodzajów pianek:

– bazę stanowi pianka wysokoelastyczna. To materiał, który można by uznać za jedną ze specjalności firmy Hilding. Wysokoelastyczne pianki powstają w specjalnych  procesach spieniania. Dzięki temu są niezwykle wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Jednak ich główną zaletą, którą wykorzystuje się właśnie szczególnie w produkcji materaców, jest sprężystość. Każdy piankowy materac, ponieważ jest pozbawiony bazy, jaką są zazwyczaj kieszenie czy sprężyny, musi posiadać wkład, który będzie przejmował ich zadanie. I właśnie pianka wysokoelastyczna takie zadanie spełnia. W Select Thermo to ta warstwa jest odpowiedzialna za stabilizację całości.

– na bazie umieszona jest warstwa pianki termoelastycznej. Ta z kolei warstwa ma dawać odczuwaną przez nas miękkość. Sam materiał ma niezwykłe działanie, bo pod wpływem ciepła ciała dopasowuje się do jego kształtów. Dzięki temu nie odczuwamy tak nacisku i jednocześnie krążenie krwi się poprawia.

Materaców wykonanych tylko i wyłącznie z pianki termoelastycznej właściwie się nie produkuje. Jest ona bowiem na tyle delikatna, że musi mieć jakieś podparcie od spodu. Wyjątkiem są tu tylko cienkie materace posłaniowe.

Taki zestaw dwóch zupełnie innych materiałów sprawia, że Select Thermo jest idealny. Bardzo miękki, ale jednocześnie bardzo wytrzymały. A dostępne rozmiary pozwalają go dopasować do wszystkich rodzajów łóżek:

80×200 ( 80/200 ) cmhilding select thermo cashmere
90×200 ( 80/200 ) cm
100×200 ( 100/200 ) cm
120×200 ( 120/200 ) cm
140×200 ( 140/200 ) cm
160×200 ( 160/200 ) cm
180×200 ( 180/200 ) cm

Warto też wspomnieć o tym, że ten model idealnie nadaje się do łączenia z regulowanym stelażem. Dzięki dużej elastyczności można go połączyć właściwie z każdym podłożem, które można regulować.

Pisząc o Hilding Select Thermo trzeba też koniecznie wspomnieć o genialnych pokrowcach, które zostały do niego dopasowane. Obydwa wyjątkowe i zaliczane do tych z najwyższej półki. Szczególnie ciekawie prezentuje się Cashmere.

Materiał pokrowca został wykonany ze specjalnie selekcjonowanej wełny kóz kaszmirskich. Całość jest niezwykle delikatna – choć można ją prać w 60 stopniach – i w dotyku przypomina jedwab. To bardzo ciekawe połączenie. Pianka termoelastyczna delikatnie grzeje ciało, a jeśli dodać do tego podobne działanie wełny, to powstaje nam całość idealna dla zmarzluchów. hilding select thermo medicott

Jeśli natomiast bardziej niż na przyjemnym cieple, zależy nam na zachowaniu czystości, to do tego modelu warto wybrać pokrowiec Medicott Velur. To materiał, który łączy kilka ciekawych właściwości. Po pierwsze ma delikatne welurowe wykończenie, co oczywiście wpływa na to, jak się na nim śpi. Po drugie tkanina wyposażona jest w specjalny filtr antybakteryjny, w którym wykorzystano biobójcze właściwości srebra. To bardziej ekologiczne i pewnie bardziej zdrowe dla ciała rozwiązanie, niż na przykład zastosowanie antybiotyków.
A po trzecie – co jest chyba największą ciekawostką – pokrowiec delikatnie pachnie lawendą. To zioło, które od wieków było wykorzystywane do leczenia na przykład bezsenności. Jeśli więc połączymy przyjemny i relaksujący zapach z delikatnością weluru i świadomością czystości całego materaca, czego można chcieć więcej ?

Hilding Select Thermo to bez wątpienia model idealny dla tych wszystkich, którzy szukają bardzo miękkiego materaca do spania, w który można się dosłownie wtulić. Polecamy i przypominamy jednocześnie, że jeszcze przez 3 tygodnie możecie go kupić w naszym sklepie supermaterace taniej o Vat. Warto skorzystać z okazji.

ZALETY:

siedem stref twardosci Materac z 7 strefami twardości.

 

 

pralny pokrowiec Możliwość prania pokrowca w temperaturze 60 stopni (pokrowiec Cashmere).

 

 

pralny pokrowiec 30 stopni Możliwość prania pokrowca w temperaturze 30 stopni ( pokrowiec Medicott Velur).

 

 

regulowany stelaz Doskonale współgra z regulowanymi stelażami.

 

 

pianka termoelastycznaMiękki wkład z pianki termoelastycznej.

 

 

materac antyalergiczny

Materac w całości antyalergiczny.

 

 

materac dopasowany do ciala Idealnie dopasowuje się do sylwetki. Warstwa pianki termoelastycznej nagrzewa się od ciepła ciała i redukuje nacisk.

Leave a Comment