Hilding zaprasza do Fokstrota – nowy twardy model.

W ofercie Hilding pojawiła się w tym tygodniu zupełnie nowy model. Fokstrot to materac twardy, piankowy, w dobrej cenie, dokładnie taki, jakiego trochę brakowało w ofercie Hildinga.

W PROSTOCIE SIŁA

Fokstrot jest niezwykle prostym materacem, bo zbudowanym z jednego bloku pianki wysokoelastycznej HR. Może się wydawać, że jest to zbyt prosta budowa, jednak tajemnica tkwi w szczegółach:

bardzo dobra jakość pianki – materac zbudowany w całości z pianki może być bardzo trwały, albo zupełnie do niczego. Najważniejsza w takim wypadku jest jakość materiału. Fokstrot zbudowany jest pianki poliuretanowej wysokoelastycznej HR, a więc nowszej generacji tego materiału. Jest bardziej wytrzymały, lepiej znosi długotrwałe obciążenie i lepiej dopasowuje się do ciała. I przede wszystkim znacznie dłużej zachowuje pierwotną formę. To pozwala stworzyć materac, który będzie w doskonałej formie służył przez 15 lat. Powstanie pianek HR zrewolucjonizowało świat materaców. Dzięki nim modele „gąbkowe” są tak samo wytrzymałe, jak te ze sprężynami;

lekkość – ogromną zaletą pianek jest ich lekkość. Nawet przy dużych rozmiarach można stosunkowo łatwo taki materac przenieść, czy zmienić jego stronę.

przewiewność – Fokstrot jest zbudowany z otwartokomórkowej pianki o nieregularnych komórkach. To także odróżnia ten materiał od innych. Tego typu pianka ma dwie zalety. Po pierwsze lepiej rozkłada ciężar i lepiej dopasowuje się do ciała. Po drugie nie kumuluje w sobie ciepła, a powietrze łatwiej przenika przez wkład.Więcej powietrza we wnętrzu to mniej wilgoci, a przy mniejszej wilgotności we wnętrzu nie rozwijają się mikroorganizmy;

plastyczność – piankowe modele są jak stworzone do regulowanych stelaży. Świetnie sprawdzają się zarówno przy tych obsługiwanych ręcznie, jak i tych z elektrycznym napędem.

materac hilding fokstrot nowy

A JAK FOKSTROT SPRAWDZA SIĘ W PRAKTYCE ?

Zalety pianki wysokoelastycznej można wykorzystać w materacach i tak właśnie zrobiono w Fokstrocie. Przede wszystkim to model twardszy, choć zrobiony z pianki. Wielu z nas materac piankowy kojarzy się z miękkim, a nie zawsze tak jest.  Wynalezienie pianki wysokoelastyczne przyniosło wiele nowych możliwości. Materac może być i twardy i jednocześnie wygodny, sprężysty, a przy tym odpowiednio miękki.

Fokstrot może też być spokojnie modelem ortopedycznym. Materace piankowe mają jedną przewagę nad modelami sprężynowymi – dają podparcie nie punktowe, a płaszczyznowe, a to jest teoretycznie wygodniejsze. (Wiele oczywiście zależy od preferencji, bo są osoby, które wolą materace sprężynowe). Lepiej rozkłada się ciężar, lepiej też pianka dopasowuje się do ciała. Mamy więc bardzo dobre, płaszczyznowe podparcie, twardsze, stabilne podłoże i materiał na tyle elastyczny, aby był wygodny.To cechy bardzo dobrego materaca ortopedycznego.

POKROWIEC Z PROBIOTYKAMI

Materac jest opakowany w pokrowiec Velvet, który został wzbogacony probiotykami. Velvet jest pokrowcem, który nasi klienci wybierają najczęściej. Trudno się temu dziwić – tkanina jest mięciutka, puszysta, a materiał w dotyku przypomina jedwab. Łatwo zadbać o opakowanie, bo można je zdjąć, korzystając z rozdzielczego zamka (to ważne, jeśli materac jest duży).

Komu ten model przypadnie do gustu ?

Na pewno cięższym osobom, które chcą kupić prosty, piankowy materac. Dobrze będą się na nim czuły też lżejsze osoby, które preferują twarde podłoże do spania. Fajnie materac sprawdzi się też jako ten do regulowanych stelaży. Będzie to też dobre rozwiązanie, jeśli materac ma być lekki i funkcjonalny.

cięższe osoby szukające piankowego materaca

– lżejsze osoby szukające twardego, piankowego materaca

Fokstrot to materac, który powstał typowo od oczekiwania klientów. Hilding, wprowadzając nową kolekcję w tamtym roku, zapomniał o nieco tańszym, twardszym materacu piankowym. Fokstrot wypełnia tę lukę doskonale. Cenowo to naprawdę dobra okazja, biorąc pod uwagę, że jest wykonany z wysokoelastycznej pianki otwartokomórkowej.

Leave a Comment