Jak bezpieczne i czyste są dzianiny w modelach Vitmat ?

Pokrowiec materaca jest jego częścią tak samo ważną, jak wnętrze. W niektórych przypadkach – na przykład przy uczuleniu na chemikalia – nawet ważniejszą, ponieważ ma bezpośredni kontakt z nagą skórą. Producenci przykładają więc ogromną wagę do tego, z czego wykonują swoje pokrowce. Tkaniny muszą być czyste i bezpieczne, a najlepiej w tej kwestii zaufać najbardziej doświadczonym producentom.

Idealnym przykładem doskonałego dopasowania pokrowców do świetnie skonstruowanych materaców są modele Vitmat. Antyalergiczne, świeże i bardzo wygodne wkłady materaców tej firmy opakowane są w genialne tkaniny polskiego producenta tkanin Teofilów.

TEOFILÓW – POLSKIE OPAKOWANIE DLA POLSKICH MATERACÓW

Vitmat jest polską firmą, która konsekwentnie stawia na rodzimych dostawców, dlatego również w kwestii pokrowców zaufała „naszej” firmie. Wszystkie materiały, które są wykorzystywane do produkcji pokrowców, powstają w łódzkiej fabryce Teofilów.

Teofilów działa na rynku od ponad 40 lat i jest jedną z najbardziej znanych łódzkich fabryk zajmujących się produkcją tekstyliów. W tej branży polscy producenci mają ogromne doświadczenie i grzechem byłoby go nie wykorzystać. Teofilów może się poszczycić całkiem sporą kolekcją certyfikatów i zaświadczeń, w tym także tych najbardziej rozpoznawalnych i cieszących się największym zaufaniem zaufaniem klientów:

  •  Eko-Tex, czyli najbardziej znany certyfikat dla tekstyliów na świecie. Dziś już właściwie standard w bezpiecznych tkaninach. Najczęściej charakterystyczny znaczek możemy znaleźć na ubrankach dla dzieci, pokrowce vitmatbieliźnie czy na materacowych pokrowcach. Czyli wszędzie tam, gdzie czystość chemiczna jest niezbędnym wymogiem. Eko-Tex daje nam pewność, że tkanina nie zawiera niebezpiecznych chemikaliów i może być używana m.in. przez alergików;
  •  certyfikaty Instytutu Włókiennictwa w Łodzi („Bezpieczny dla Niemowląt”, „Bezpieczny dla Dzieci”, „Przyjazny dla Człowieka”). Te trzy świadectwa można by nazwać polskim Eko-Texem. Podobnie wysokie wymagania są stawiane producentom, którzy chcą oznaczyć swoje produkty tym logiem.;
  • Outlast – certyfikat, który nadawany jest tkaninom o działaniu ciepłochronnym. Materiał ma pochłaniać, przechowywać i stopniowo uwalniać ciepło, aby zapewnić ciału jak najwyższy komfort. Te tkaniny głównie wykorzystuje się przy produkcji odzieży sportowej;
  • Sanitized, o którym pisaliśmy jakiś czas temu – to technologia i jednocześnie certyfikat, której zadaniem jest wydłużenie świeżości materiału do maksimum oraz ochrona przed mikroorganizmami.

Oczywiście to jedynie kilka certyfikatów, którymi firma Teofilów może się pochwalić. Jako producent mający największy wybór materiałów na polskim rynku, cały czas rozszerza swoją ofertę.  Z kolei producenci materaców tacy jak Vitmat, mogą znaleźć ich ofercie idealną tkaninę będącą „wisienką na torcie” doskonałego materaca.

TKANINY TEOFILÓW W OFERCIE VITMATU

Jest ich sporo, bo każdy materac Vitmat jest w opakowany w materiał produkowany w Łodzi. Dziś jednak przyjrzymy się dwóm najciekawszym, które zwracają uwagę swoją wyjątkowością.

Vitmat Comfort NouWell SPA czyli jedwab na ratunek zmęczonej skórze – model Vitmat Comfort Lux

Sucha, zmęczona skóra, zwłaszcza w sezonie grzewczym, jest dla wielu z nas utrapieniem. Jeśli tuż po kąpieli nie możemy się powstrzymać od drapania, a balsamy przynoszą ulgę na krótko, warto wykorzystać zalety dzianiny na pokrowce teofilowtkaniny NouWell SPA produkowanej przez Teofilów, a wykorzystanej w  materacu Vitmat Comfort Lux.

Tkanina NouWell SPA  ( SPA z łac. Sanus Per Aqua – zdrowy przez wodę) ma za zadanie ujędrnić i pielęgnować naskórek. Powstała z połączenia przędzy z naturalnej bawełny i poliestru. Materiał uzupełniony jest proteinami jedwabiu, które nadają mu miękkie wykończenie i delikatność. Pokrowiec materaca Comfort Lux wykazuje działanie podobne do mikromasażu – poprawia krążenie krwi, pobudza skórę do odnowy i przywraca jej witalność. To małe, domowe SPA w materacu.

 Teomed czyli wyjątkowo czysty materiał z aplikacją Sanitized – model Vitmat Baby Fresh

Dokładnie o Sanitized pisaliśmy kilka tygodni temu, na pewno jednak warto wspomnieć o tym wyjątkowym rozwiązaniu wykorzystanym w materacyku Baby Fresh. Do tej pory bowiem jedynie firma Vitmat stworzyła materac niemowlęcy opakowany w tkaninę z apreturą srebra. Jest to więc zupełnie wyjątkowy produkt na polskim rynku. Jony srebra w sposób ciągły zabijają mikroorganizmy, w tym także najbardziej uciążliwe roztocza. Srebro jest jednocześnie zupełnie bezpieczne dla dziecka i środowiska. To idealna alternatywa dla antybiotyków. Tego rodzaju materacowy pokrowiec jest idealną propozycją dla maluszków, które cierpią na alergię na roztocza i inne mikroorganizmy.

Dziś wybieranie materaca do spania to często także decyzja o tym, z jakiego pokrowca chcemy korzystać. Warto poświęcić trochę czasu na poznanie nie tylko wnętrza modelu, ale również jego opakowania. W wielu przypadkach dobrze dobrany pokrowiec pomoże nam w walce z dolegliwościami, zapewni odpowiednią ochronę, czy „zaopiekuje” się skórą podczas snu. Dziś materacowe pokrowce są równie ważną częścią całości, co wewnętrzny wkład.

A więcej informacji o materiałach Teofilów wykorzystanych w pokrowcach materacowych Vitmat można znaleźć na stronie łódzkiego producenta dzianin.

Leave a Comment