Jak ochronić materac przed zabrudzeniem – propozycje Hildinga.

Już w momencie, kiedy decydujemy się na zakup nowego materaca, warto pomyśleć o tym, aby zabezpieczyć go przed zabrudzeniem. Dzięki temu znacznie dłużej zachować świeżość, a dbanie o jego czystość w czasie użytkowania będzie dużo łatwiejsze.

Hilding oferuje swoim klientom nie tylko materace, ale również akcesoria ochronne. To tylko trzy produkty, ale świetnie zaprojektowane. W zupełności wystarczą, aby ochronić materac:

KLASYCZNA OCHRONA PRZED ZABRUDZENIEM – ochraniacz bawełniany Molton

Materac w czasie użytkowania jest narażony nie tylko na zabrudzenia, ale również kurzenie. Idealnie, jako ochraniacz, sprawdza się warstwa tkaniny. Taką jest bawełniany ochraniacz. Tkanina niezwykle miękka, w dotyku przypominająca flanelę, spokojnie można by tego ochraniacza użyć jako prześcieradła. Bawełniany materiał jest całkowicie naturalny, swobodnie przepuszcza powietrze, a jednocześnie jest na tyle zwarty, by większość zanieczyszczeń zatrzymać na sobie. Jakie zadanie ma spełniać taka przewiewna, bawełniana nakładka ? Kilka:

– zatrzymać pot – nocą nasze ciało może wydzielać nawet szklankę potu. To całkiem sporo.

– zatrzymać kurz – ale nie tylko, bo nasze ciało to także martwy naskórek. Jeśli śpią z nami zwierzaki, trzeba się liczyć z tym, że w łóżku będzie sporo sierści.

– ochronić przed zabrudzeniem – nawet w najczystszym otoczeniu, materac się brudzi.

– ułatwia dbanie o czystość – kurz, brud i pot – jeśli nie zastosujemy żadnej ochrony, to wszystko wsiąka w pokrowiec materaca lub nawet głębiej, w piankę, która jest pod nim. O ile pokrowiec można wyprać, to z pianką już tego nie zrobimy. A niestety, największym wrogiem pianek poliuretanowych jest właśnie wilgoć. To ona sprawia, że materac znacznie szybciej traci dobrą kondycję. Dodatkowo, nakładka jest zazwyczaj lekka, łatwo ją zdjąć i wyprać. Z pokrowcem jest już dużo trudniej (choć i tak w materacach Hildinga jest to stosunkowo łatwe). Taka dodatkowo warstwa to po prostu duże ułatwienie.

OCHRONA PRZED WILGOCIĄ – wodoodporny ochraniacz Molton

Nieco inny ochraniacz jest potrzebny, kiedy na przykład materaca ma używać osoba starsza, chora, czy maluszek, który uczy się spać bez pieluszki. W takim wypadku warto zastosować ochraniacz wodoodporny, ale paroprzepuszczalny. Oprócz oczywiście wodoodporności, niezwykle ważna jest paroprzepuszczalność. Klasyczne nakładki wodoodporne mogą zatrzymywać  parę, to właśnie z tego powodu możemy się na nich czuć „podgrzewani”. Wodoodporny Molton Hildinga to właściwie ten bawełniany, tyle że z warstwą laminatu na spodzie. Jest więc tak samo delikatny, ale skutecznie chroni nie tylko przed zabrudzeniami, ale i wilgocią, czy zachlapaniem.

Komu przyda się wodoodporny ochraniacz Molton Hildinga ? Na pewno osobom, które boją się zachlapania materaca, starszym, czy w końcu rodzicom maluszków, które dumnie przesypiają pierwsze noce bez pieluszki.

ZAMIAST KOCA POD PRZEŚCIERADŁEM – materac Czardasz

Zdarza się, że podłoże, na którym śpimy, nie jest szczególnie wygodne. Albo po prostu chcemy, aby było jeszcze wygodniejsze i kładziemy pod prześcieradło koc. Zamiast tego można wykorzystać nawierzchniowy materac Hildinga Czardasz. Nie jest to jednak klasyczny materac nawierzchniowy, nie jest to też klasyczna nakładka. To coś pomiędzy, trochę grubsza. dokładnie takiej grubości, jaką miałby koc przykryty nakładką ochronną.

Czardasz ma więc także delikatnie zmiękczyć powierzchnię, ale oczywiście spełnia klasyczne zadanie ochraniacza: zatrzymuje kurz i ułatwia dbanie o czystość. W tym modelu nie ma też żadnej pianki, można więc spokojnie wyprać go w pralce bez obaw o zniszczenie.

Trzy rozwiązania, każde nieco inne, dlatego idealnie dopasowane do potrzeb poszczególnych użytkowników.

Leave a Comment