Jak pomagamy dobierać materace do łóżek, kiedy odwiedzasz nas w salonie.

Dobierania materaca osobiście wcale nie musi być nieprzyjemnym obowiązkiem. Wiekszość osób, które nas odwiedza- przy okazji zapraszamy do salonu z łóżkami i materacami w Rzeszowie –  chce wybrać coś wygodnego, trwałego i niezbyt drogiego. Jednocześnie jesteśmy dziś tak zabiegani, że chcemy taki zakup załatwić jak najszybciej. Staramy się dopasowywać do potrzeb każdego z klientów. Jesteśmy w stanie udzielić ogólnej informacji w zwięzły sposób, ale także dokładnie opowiedzieć o dostępnych opcjach.

Zawsze radzimy naszym klientom, aby przeznaczyli trochę więcej czasu na wybór materaca. Dzięki temu mogą spokojnie potestować różne modele, twardości i materiały. Jeśli decydują się na zakup dwuosobowego materaca, najlepiej jeśli w zakupie uczestniczą obydwie osoby. Według ankiety przeprowadzonej przez portal sleeplikeadead.com ponad 60% „współśpiących” 🙂 nie jest zbytnio zadowolona z wyboru, jakiego dokonała druga „połówka”. Dlatego tak ważne jest, aby partnerzy razem decydowali w tej kwestii.

Zanim zacznie się testowanie materaca do łóżka, zazwyczaj pytamy o preferowaną twardość i ewentualne problemy z kręgosłupem. Bardzo wiele osób przychodzi do nas z taką dolegliwością. Często właśnie bolące plecy są powodem, dla którego decydujemy się na zmianę materaca na nowy.

Kiedy już wiemy mniej więcej, jaka twardość jest odpowiednia, i czy nie ma problemów zdrowotnych, które mogłyby wpływać na wybór. Polecamy jeden lub dwa materace, na których warto się położyć. Testując materac, trzeba pamiętać o tym, że najlepszym sposobem jest po prostu wygodnie się na nim ułożyć i poleżeć przez jakiś czas. Początkowo większość z nas robi to z pewną nieśmiałością, jednak przy drugim czy trzecim materacu skrępowanie znika i z wielką przyjemnością ptrzymy, jak nasi klienci odkrywają coraz to nowe właściwości poszczególnych materiałów.

Wbrew pozorom czas spędzony na materacu nie jest czasem straconym. W niektórych przypadkach od razu można stwierdzić, że ten lub tamten model jest za twardy lub za miękki. I tak stopniowo można eliminować kolejne propozycje, biorąc pod uwagę na przykład cenę, twardość, właściwości poszczególnych materiałów, czy chociażby rodzaj pokrowca. Najczęściej jednak to właśnie twardość i cena ostatecznie decydują o zakupie.

Leżenie na materacu ma także inne dobre strony – często można po prostu na chwilę rozprostować kości, a dla nas jest to doskonały czas na opowiedzienie o tym, co kryje się we wnętrzu każdego z nich. Kiedy już duża pula jest zmniejszona do dwóch czy trzech modeli, można dokładniej się im przyjrzeć od środka – pokazujemy „kostki”, które obrazują przekrój poszczególnych modeli.

Szczególna grupa osób, to takie, które mają spory problem z dobraniem tego najlepszego materaca do spania. materace do spania rzeszow 1Najwięcej problemów zazwyczaj sprawia wybranie odpowiedniej twardości. Bardzo często są to osoby, które mają naprawdę niemiłe doświadczenia spania na wyjątkowo niewygodnych modelach. Zdarza się też, że podchodziły do zakupu już kilkukrotnie, ale ostatecznie rezygnowały z różnych powodów. Kiedyś odwiedził nas starszy Pan, który od progu stwierdził, że nie wychodzi, dopóki czegoś nie kupi, bolą go plecy, nie wie, jaki materac chce kupić, bo się na tym nie zna i generalnie kropka 🙂 Później okazało się, że już kilka miesięcy szuka czegoś odpowiedniego. Testowaliśmy dość długo, ostatecznie jednak padło na model termoelastyczny, ponieważ Pan był dość lekki. a modele lateksowe były lekko za twarde.

Zdarza się również, że na testowaniu kilku opcji spędzamy nawet kilka godzin. To w przypadku bolącego kręgosłupa czy innych dolegliwości, w których dobrze dobrany materac odgrywa niezwykle ważną rolę. Zazwyczaj umawiamy się wtedy na sobotę i po prostu zostawiamy delikwenta w salonie 🙂 , aby mógł sobie poleżeć na każdym z materaców przynajmniej po około 20 minut.

Osobiste testowanie jest bardzo ważne, jeśli mamy taką okazję, warto z niej korzystać. Często sprawdzamy model jedynie naciskając na niego dłonią. Trzeba jednak pamietać o tym, że wiekszość materaców do spania ma 7 stref twardości. Tak więc w zależności od tego, w którym miejscu go naciśniemy, natrafimy na nieco inną twardość.

I tak mniej więcej wygląda zakup materaca w naszym salonie 🙂 Często witamy także Rodziców z Maluchami. Dzieci bardzo szybko dochodzą do wniosku, że miejsce, w którym jest tyle miękkich materaców, jest świetną miejscówką do zabawy 🙂

Zapraszamy Was serdecznie, starając się znaleźć jak najbardziej odpowiedni model. Wierzymy w to, że dobrze dobrany materac naprawdę może zmienić jakość życia.

Leave a Comment