Jak wybrać

JAK WYBRAĆ IDEALNY MATERAC ?

Aby nasz materac doskonale dopasował się do naszych potrzeb, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach. Oto najczęściej pojawiające się pytania:

1. Jaka powinna być długość i szerokość materaca ?

Ustalenie odpowiedniej długości i szerokości nie jest trudne. Powinniśmy dodać 20 centymetrów do swojego wzrostu i taka długość materaca będzie idealna.
Przeciętna osoba, aby wyspać się wygodnie, potrzebuje powierzchni o szerokości minimum 70 centymetrów. Dla większej wygody zazwyczaj powiększa się jeszcze rozmiary powierzchni. Typowy materac pojedynczy ma 90 centymetrów szerokości, a podwójny 160 centymetrów.

2. Jak dobrać odpowiednią twardość materaca ?

Trzeba pamiętać, że twardość powinna być dobrana do indywidualnych preferencji. Głównym czynnikiem decydującym o wyborze twardości jest waga. W przypadku osób szczupłych dobrze sprawdzają się materace o średniej twardości, cięższym (czyli o wadze powyżej 80 kilogramów) polecane są materace twardsze.
Na to, jaka twardość materaca jest najbardziej odpowiednia, ma wpływ także pozycja w jakiej Państwo śpicie. Osoby, które większą część nocy przesypiają na brzuchu lub na plecach, powinny wybrać materac nieco