Jak wybrać twardość materaca termoplastycznego – różne twardości – porównanie.

Choć przyjęło się sądzić, że materace termoelastyczne są z zasady miękkie, to nie zawsze jest to ten sam stopień miękkości. Osoby, które nie bardzo lubią zapadać się w podłożu do spania, wcale nie muszą rezygnować z wygodnej pianki visco. Wystarczy jedynie dobrać odpowiedni model. Dziś przygotowaliśmy dla Was małe zestawienie, które na pewno pomoże Wam podjąć decyzję „na odległość”, jeśli nie macie możliwości testowania poszczególnych modeli w salonie.

Firma Hilding stawia raczej na piankę nieco bardzie miękką. Pośrednie twardości znaleźć można u Janpola.

BARDZO MIĘKKIE MATERACE TERMOELASTYCZNE

Czyli takie, które są wykonane z pianki o mniejszej gęstości. Warstwa materaca będzie się dość mocno i szybko zapadać pod nami. Pojawi się bardzo przyjemne uczucie miękkości i odprężenia mięśni, ale przewracanie się z boku na bok jest utrudnione. Do takich modeli można zaliczyć:

  • Hilding Rumba – bardzo miękki, najbardziej z modeli dostępnych w naszej ofercie. Ciało szybko się zapada w piance, także dzięki temu, że znajduje się ona w materacu, ale również pikowany jest nią pokrowiec. Model hilding rumbadla osób, które lubią naprawdę bardzo miękkie podłoże i nie przeszkadza im nieco utrudniona zmiana pozycji. Klienci, którzy testują go w salonie, określają uczucie leżenia jako „podobne do leżenia na cieście”.

MIĘKKIE MATERACE TERMOELASTYCZNE

Rozróżnienie pomiędzy bardzo miękkim, a miękkim materacem jest dość trudne i zależy także od preferencji. Za miękki materac uznaliśmy dla przykładu model

  • Hilding Makarena – jedyny w tym zestawieniu materac ze sprężynami. Mimo to jednak można go śmiało nazwać termoplastycznym. Jest to klasyczna twardość, jeśli chodzi o tego typu konstrukcje. Nie jest więc za miękko, ani za twardo. To taka klasyka, która wielu osobom przypadnie do gustu.

MATERACE ŚREDNIEJ TWARDOŚCI

Za te przyjęliśmy te modele, które dają dość stabilne podparcie – te modele cieszą się największą popularnością i najwięcej osób uznaje je za najwygodniejsze.

  • Hilding Mambo – niezwykle ciekawy materac, ponieważ tutaj piankę visco wykorzystano tylko w obrębie ramion. Cała reszta powierzchni jest zrobiona ze stabilniejszego materiału. Model twardszy, na pewno dla cięższych osób. Działa jak termoplastyczny, choć nie do końca jest zbudowany z visco;
  • Hilding Salsa – to bardziej gęsta piana, która stabilniej trzyma ciało, ale działa odprężająco. Ciało nie zapada się tak mocno w materacu – idealny wybór, jeśli wolicie twardsze materace i jednocześnie chcecie wykorzystać relaksujące działanie pianki visco;
  • Janpol Aurora – pianka dość stabilna i bardzo wygodna, klasyczny średnio-miękki materac z pianką termoelastyczną. Doskonały pomysł to druga strona z trochę twardszym materiałem termoelastycznym.
  • Janpol Harmonia – podobna twardość jak w przypadku Harmonii, tutaj jednak druga strona jest lateksowa, a więc dość sprężysta, zapewne jako materiał o zupełnie innych właściwościach niż pianka leniwa, użyty dla kontrastu.

Oczywiście to zestawienie jest dość subiektywne, jednak pomaga mniej więcej określić twardości poszczególnych modeli i podjąć decyzję „na odległość”. Zawsze można się z nami kontaktować, bo dobieramy także modele pod indywidualne preferencje poszczególnych osób i doradzamy.

Leave a Comment