Jak zbudowane są kieszonkowe materace ? Zaglądamy do ich wnętrza.

Materace kieszonkowe nadal pozostają jednymi z najbardziej popularnych i najchętniej kupowanych. Mamy duże zaufanie do ich trwałości i niezawodności. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się im bliżej, bo jest to także najliczniejsza grupa w naszym sklepie.

Materac kieszonkowy można by nazwać udoskonaloną wersją materaca sprężynowego. Jego trzon także stanowią sprężyny, ale zbudowane w trochę inny sposób. Każda ze sprężyn jest opakowana w kieszeń. Kieszonka spełnia rolę ochronną i „dyscyplinującą” . Utrzymuje sprężyny na miejscu i zapobiega ich przemieszczaniu. W większości modeli kieszenie są ze sobą klejone, aby dodatkowo zwiększyć ich trwałość.

Materace z kieszeniami można podzielić na trzy podstawowe grupy, biorąc pod uwagę wielkość kieszonek. Tutaj zdecydowanie pionierem jest Janpol, który jako jedyna firma właśnie aż trzy rodzaje kieszeni ma w swojej ofercie. Im jest ich więcej tym oczywiście lepiej, ponieważ ciało opiera się na większej ilości punktów. Każda sprężyna w takiej konstrukcji działa niezależnie od innych:

  • materace kieszeniowe tradycyjne – w takich modelach średnia ilość sprężyn kieszeniowych to około 250 na 1 metr kwadratowy. Może się nieznacznie zmieniać w zależności od konkretnego modelu, ale już takie rozwiązanie zapewnia wygodny i zdrowy sen;

klasyczne sprezyny kieszonkowe

 

  • materace kieszeniowe typu multipocket – to rozwiązanie, które polega na zwiększeniu ilości sprężyn na poprzez zmniejszenie ich wielkości. Kieszonki multipocket są więc mniejsze, a na powierzchni jednego metra pomieścić ich można około 500, a więc dwa razy więcej niż w tradycyjnym materacu kieszeniowym. To z kolei daje jeszcze lepsze wsparcie ciała i więcej niezależnych punktów podparcia.
kieszenie multipocket

 

  • materace kieszeniowe multipocket typu Zigarre – to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań, jesli chodzi o tego typu budowę. Kieszonki są niezwykle malutkie, a kształtem przypominają kielich. I jeśli w klasycznych materacach kieszeniowych kieszeni jest około 250 na 1 metrze kwadratowym, to przy tego typu rozwiązaniu mieści się ich na takiej samej powierzchni około 1000 czyli 4 razy więcej. Technologia Zigarre to wciąż rzadkość na naszym rynku materaców, a doskonałym przykładem takiego rozwiązania jest materac Janpol Rea. Niezwykle wygodny i bardzo trwały.
kieszenie multipocket zigarre

Materace kieszeniowe, mimo że są klasyką ( pierwszy taki model powstał już w latach 30. XX wieku ), to cały czas ewoluują, a producenci wprowadzają udoskonalenia, które podnoszą komfort użytkowania. I nadal cieszą się ogromnym zaufaniem klientów, którzy mogą wybierać spośród wielu bardzo różnych modeli.

Leave a Comment