Jaki materac wybrać: bonellowy czy kieszonkowy ?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które przymierzają się do zakupu nowego materaca. Oczywiście każda z tych grup ma swoje wady i zalety.

Materace bonellowe:

Materace bonellowe, bardziej znane u nas jako sprężynkowe, są jednymi z najstarszych konstrukcji, a mimo to nadal ciesząsprezyna bonellowa się powodzeniem. Zbudowane są ze sprężyn w kształcie klepsydry, które u góry i u dołu przymocowane są do specjalnej bazy ze znacznie mocniejszego i bardziej sztywnego drutu. To pozwala nadać im odpowiedni kształt.

Zalety: jedną z największych zalet tego typu materaców jest na pewno niska i bardzo konkurencyjna cena. Dla wielu osób jest to także jeden z wygodniejszych modeli, ponieważ całkiem dobrze dopasowuje się do ciała.

Wady: w modelach o bardzo niskiej jakości może zdarzyć się, że sprężyny wydostaną się „do wierzchu”. Jest to spowodowane niewystarczająco mocnym połączeniem poszczególnych elementów drutów lub  nałożeniem niezbyt dobrej jakościowo i wystarczająco grubej warstwy pianki. Niektóre osoby narzekają także na efekt falowania, który jest typowy dla bonellowych materaców.

Takie wady są jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ jest to konstrucja nieudoskonalana. Jeśli chcecie się Państwo zdecydować na materac bonellowy, najlepiej wybrać firmę znaną, taką jak na przykład Janpol, która także ma w swojej ofercie takie produkty. Zaletą jest na pewno to, że znani producenci przykładają ogromną wagę do jakości swoich materaców. Firma Janpol używa wysokogatunkowego drutu o średnicy 2.2 mm, łączenia są natomiast wykonane z drutu o średnicy 1,8 mm.

Jeśli natomiast zdecydujecie się Państwo na firmy mniej znane, warto poszukać opinii o poszczególnych modelach na forach – to pozwoli wstępnie ocenić ich jakość.

—–

Pomagamy dobrać materac z naszej oferty: tel. 694 860 999 lub mailowo: info@supermaterace.com.pl

—–

Materace kieszonkowe:

Te stanowią udoskonaloną wersję sprężynkowych konstrukcji. Każda ze sprężynek jest zapakowana w materiałową sprezyna kieszeniowakieszonkę, najczęściej z flizeliny, a następnie klei się je razem. Takie rozwiązanie pozwala utrzymac wewnętrzną sprężynę „w ryzach” i zapobiega jej przemieszczaniu się. Dzięki temu praktycznie nigdy nie zdarza się sprężynie wydostać się na wierzch materaca.

Zalety: materace kieszonkowe są uważane za jedne z najbardziej trwałych. Ich specyficzna budowa pozwala na eksperymentowanie z właściwie każdym elementem. Zacznijmy jednak od kieszeni. Coraz częściej pojawiają się mniejsze odmiany sprężyn kieszeniowych, takie jak multipocket czy nawet Zigarre. Mniejsze kieszenie znacznie lepiej dopasowują się do ciała. Można także nadawać im różną twardość, dzięki czemu są naprawdę wygodne. Dzięki takiej 7-strefowej twardości szczególnie polecane osobom z chorobami kręgosłupa.

Na bazie kieszeniowej można ułożyć właściwie każdy rodzaj materiału. Stąd też tylko w kieszonkowych materacach tego typu można spotkać wkłady lateksowe, z pianek wysokoelastycznych, kokosu czy końskiego włosia, jak w przypadku Ariadny Janpola. Dzięki temu na przykład osoby niezbyt przekonane to konstrukcji w całości lateksowych, mogą korzystać z zalet tego materiału. Jeśli kupujemy dwustronny materac o różnych wkładach z każdej strony, możemy także wypróbować obydwa materiały.

Wady: trudno w przypadku materaców kieszonkowych znaleźć jakiekolwiek wady. Jedyną może być zbyt duża lub zbyt mała twardość. To jednak wynika raczej z dobrania nieodpowiedniego modelu, niż z samej konstrukcji.

———–

SPRAWDŹ TRZY NASZE NAJBARDZIEJ POPULARNE MATERACE KIESZONKOWE !

Hilding Pasodoble – twardy

Hilding Flamenco – średnio-twardy

Hilding Tango – średnio-miękki

———-

Jako fachowcy możemy polecić raczej modele kieszonkowe, które są na pewno jednymi z najbardziej sprawdzonych i udoskonalonych.

PYTANIA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PRZEZ KLIENTÓW:

Które z materaców są lepszej jakości: bonellowe czy kieszonkowe  ?

Jeśli zależy nam zakupie materaca na dłuższy okres czasu, zdecydowanie polecamy materace z kieszonkami. Bonele są rozwiązaniem dużo starszym, a kieszenie ich ulepszoną wersją. Jeśli natomiast zależy nam na niskiej cenie, zalecamy kupowanie bonelowych modeli najlepszych firm np. Janpol.

  • Halina

    Witam .Posiadam nowy niewygodny naroznik,szukam materaca ktory zniweluje wady naroznika,jaki powinnam kupic materac ktory moge polozyc na wierzch naroznika.Szerokosc naroznika 140×200,ale czesc nakorej spie jest niewygodna tj.okola 70 cm..Jakiej wysokosci powinien byc materac i w jakiej cenie.Pozdrawiam Halina

  • Admin

    Dzień dobry, najlepszy sposób na zniwelowanie nierówności i zmiękczenie narożnika, to wykorzystanie materaca nawierzchniowego. Do powierzchni, która jest nierówna, najlepiej wybrać materac lateksowy. Zbyt twardą powierzchnię najlepiej zmiękczyć materacem z pianki termoelastycznej visco. Można też wykorzystać klasyczną piankę, która lekko zmiękczy i wyrówna, ale nie jest już ani tak wygodnie miękka, ani tak wytrzymała.

Leave a Comment