Jaki pokrowiec wybrać na materac Hilding ? Nowa kolekcja.

Pokrowiec jest ważnym elementem materaca, niekiedy nawet bardziej fasynującym niż to, co w środku. Jeśli mamy możliwość wybrania pokrowca do materaca, zawsze warto z niej skorzystać i dokładniej przyjrzeć się temu elementowi. Podobnie, jak wielu producentów, tak i Hilding daje nam możliwość wybrania pokrowca na materac. Możemy więc dopasować go idealnie do naszych potrzeb.

W zależności od tego, jaki model wybierzemy, będziemy mieli do wyboru dwa różne pokrowce, a więc w praktyce dwa różne materiały. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Tencel czy Velvet Touch ?

Wybierając materace: Salsa, Pasodoble, Tango, Rock&Roll i Flamenco, będziemy wybierać pomiędzy dwoma pokrowcami. Choć obydwa oczywiście są doskonałe jakościowo, są między nimi pewne różnice:

Tencel – to pokrowiec cieńszy (w Velvet Touch materac jest o centymetr wyższy), więc od razu można na niego postawić, jeśli zależy nam na tym, aby szybko wysychał. Jego nazwa pochodzi od rodzaju użytego włókna, czyli Tencelu. To sztuczny jedwab i rzeczywiście ta klasyfikacja oddaje jego cechy i właściwości. Jest bardzo gładki, tak jak prawdziwy jedwab. Choć wydaje się delikatny, to bardzo wytrzymały materiał, który nie rozciąga się i nie deformuje, nawet po wielu praniach. Ma nad jedwabiem naturalnym jedną przewagę, a jest nią chłonność. Tencel pochłania o 50% więcej wody, niż bawełna – to jeden z najbardziej chłonnych materiałów na rynku. Jeśli dodamy do tego jego lekko i przewiewność, mamy materiał doskonały – bardzo dobrze wpija pot i bardzo szybko wysycha. To oczywiście ma wpływ na zachowanie higieny – mniej wilgoci to zdecydowanie mniejsza ilość mikroorganizmów w pokrowcu. Dzięki temu zachowuje świeżość znacznie dłużej. Z tego też powodu (mniejszej ilości mikroorganizmów) Tencel jest uznawany za idealny pokrowiec dla alergików. Pranie w 60 stopniach.

pokrowiec-velvet-1Velvet Touch – w dotyku również delikatny, jednak jego największą zaletąjest niezwykle przyjemna puszystość. Zawdzięcza to dodatkowej warstwie wypełnienia, jest o 1 cm wyższy od Tencelu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można dodatkowo (choć bardzo delikatnie) zmiękczyć materac. Świetnie sprawdza się to na przykład w przypadku modelu Pasodoble z kokosem. To jednak nie jedyna zaleta Velvet, bo tutaj wyjątkowy jest sam materiał. W jego wnetrzu ukryto kapsułki z probiotykami. Pod wpływem ciepła stopniowo pękają i zasiedlają materiał. Zgodnie z zasadą, gdzie występują probiotyki, tam nie ma już miejsca na przykład dla pleśni, które z kolei są pożywką dla roztoczy. W ten sposób, bardzo naturalnie, można zminimalizować ilość roztoczy w materacu. Sposób radzenia sobie z roztoczami jest inny, niż w przypadku Tencelu, ale równie skuteczny. Pranie w 60 stopniach.

Merced czy Elips ?

Kolejna para pokrowców do wyboru to modele Elips i Merced, które są dopasowane do materaców: Mambo, Latino i Makarena. Tutaj wybór także jest ułatwiony, bo to dwa mocno różniące się od siebie pokrowce.

pokrowiec-mercedMerced – stosunkowo cienki, choć oczywiście bardzo dobry jakościowo, jak na Hildinga przystało. Jest jednym z ciekawszych – jego faktura jest bardzo nieregularna, tkanina jest jakby „zmarszczona przeszyciami”. Materiał bardzo mocno się rozciąga i jest niezwykle elastyczny, co zawdzięcza użyciu lycry. Marszczenia, kiedy się na nich kładziemy, lekko masują ciało. Całość wygląda niezwykle efektownie, to na pewno jeden z pokrowców, który przyciąga uwagę. Jeśli ktoś, po pierwsze, boi się, że pokrowiec się rozciągnie, a po drugie chciałby nieco „pasywnego” masażu, to Merced świetnie sie sprawdzi. Pranie w 60 stopniach.

Elips – model nieco podobny do Velvet Touch, bo niezwykle puszysty i miękki. Tkanina jest bardzo miła w dotyku. Pod względem właściwości nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale w dotyku, „mięsistości” i puszystości to jeden z najmilszych pokrowców Hildinga. Producent szczególnie podkreśla  wysoką elastyczność materiału. Pokrowiec idealny dla osób, które szukają czegoś bardzo klasycznego i jednocześnie eleganckiego. I jednocześnie w nowoczesnym wydaniu. Pranie w 60 stopniach.

Medicott Velur czy Elips ?

W modelu Rumba pojawia się możliwość wyboru pokrowca Medicott Velur. O Elips pisaliśmy powyżej. Jaki w porównaniu do niego jest Medicott Velur ? To wyjatkowy pokrowiec w całej kolekcji, ponieważ dodatkowo jest pikowany pianka visco. Materiał ma welurowe, bardzo miłe wykończenie, do tego aplikację srebra, która ogranicza namnażanie mikroorganizmów. A pikowanie pianką visco sprawia, że pokrowiec dodatkowo zmiękcza materac. W przypadku Rumby wybór może być łatwiejszy. Jeśli chcemy, aby materac był jeszcze bardziej miękki, wybieramy pokrowiec Medicott Velur. Jeśli wolimy, aby był trochę twardszy, lepszym rozwiązaniem będzie wybór pokrowca Elips.

Motive czy Diamond ?

Wybierając materace: Twist, Zumba, Jazz lub Balet, mamy do wyboru dwa pokrowce:

pokrowiec-motiveMotive – jeden z bardziej luksusowych pokrowców Hildinga, ponieważ wykorzystano w nim olejek arganowy. W materiale znajdziemy mikrokapsułki, w których go ukryto. Olejek stopniowo uwalnia się z kapsułek i pielęgnuje skórę. Motive zwraca uwagę nie tylko zawartością, ale i wzornictwem. Materiał jest delikatny, jedwabisty, a kolorystycznie łączy w sobie beż, szarość i biel. Przepięknie się prezentuje, to zdecydowanie model dla osób szukających efektownego pokrowca.

Diamond – niezwykle ciekawy, innowacyjny pokrowiec produkowany w technologii 3D. Jego głównym zadaniem jest przede wszystkim zwiększenie przewiewności materaca, a więc niezwykle higienicznego. Wilgoć ucieka z niego niemal błyskawicznie, co z kolei uniemożliwa namnażanie mikroorganizmów. To świetne rozwiązanie dla alergików, ale i osób, którym zależy na zachowaniu szczególnej higieny. A jak to rozwiązanie można by opisać obrazowo ? Wiele pokrowców po bokach ma tzw. taśmę wentylującą, czyli coś w rodzaju siateczki, która ma przepuszczać powietrze przez środek. Diamond w całości jest zbudowany z takiej siateczki. Oczywiście odpowiednio wzmocniony bardzo przewiewnym włóknem i zabezpieczony przed przecieraniem. To konstrukcja, która niemal nie zatrzymuje powietrza, a jednocześnie jest puszysta i miękka. Bardzo ciekawe i niemal niespotykane rozwiązanie w pokrowcach materacowych.

Bez względu na to, jaki pokrowiec wybierzemy, możemy mieć pewność, że to najwyższa jakość: nie będzie się mechacił, elektryzował, czy oczywiście uczulał. Po rozpakowaniu spokojnie można położyć sięnawet bezpośrednio na pokrowcu bez obaw, że zdarzy się nam jakaś wysypka. Tkaniny nie wydzielają zapachu, co jest niezwykle ważne dla komfortu snu. Najwyższą jakośc gwarantuje atest Eko-Tex dla wszystkim elementów pokrowca, czyli na przykład nici.

 

Leave a Comment