Jaki stelaż wybrać pod materac z pianki lateksowej ?

Ponieważ materace z lateksu stają się coraz bardziej popularne i coraz więcej osób je wybiera, pojawia się pytanie, jaki stelaż powinniśmy zastosować pod taki materac.

To także od stelaża zależy, jak długo materac nam posłuży i w jakiej kondycji pozostanie.

Wybierając ten pod materac lateksowy, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach:

  • pod materace lateksowe najbardziej odpowiednie są stelaże sprężynujące. W takich konstrukcjach drewniane listwy umieszczane są w plastikowych, wytrzymałych uchwytach. Dzięki takiemu rozwiązaniu, stelaż delikatnie się ugina za każdym razem, kiedy korzystamy z łóżka. To on przejmuje na siebie obciążenie, aby materac nie musiał tego robić:
  • przy wyborze stelaża pod materac lateksowy, trzeba także pamiętać o odległości między poszczególnymi jego listwami. Nie powinna ona być większa niż 4 centymetry. Pozwala to zabezpieczyć jego powierzchnię przed odkształceniami;
  • jeśli korzystamy z podwójnego łóżka i jednocześnie różnimy się znacząco wagą od partnera, warto zastosować dwa mniejsze, oddzielne stelaże zamiast jednego – podobnie z materacem. Możemy sobie wówczas pozwolić na idealne dobranie podłoża do naszej wagi.
  • materace lateksowe doskonale współgrają ze stelażami regulowanymi. Są elastyczne i sprężyste, dlatego warto wykorzystać te cechy dla podniesienia komfortu korzystania z łóżka.

Wybór stelaża pod materac lateksowy nie jest trudny. Wystarczy pamiętać o odległości pomiędzy listwami i o tym, aby był to model sprężynujący. Jeśli będziemy pamiętać o tych dwóch elementach, materac posłuży nam przez długie lata.

jaki stelaz pod materac z lateksu

Leave a Comment