Jakie wybrać łóżko dla dziecka ?

Takie pytanie zaczynamy sobie stawiać, kiedy nasze maleństwo opuszcza swoje łóżeczko. Zazwyczaj jest wtedy w wieku około 2 lat i przychodzi czas na przeniesienie malucha do własnego łóżka. Wybierając je, powinnismy zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Łóżeczko dla młodszego dziecka powinno być przede wszystkim bezpieczne. Maluchy lubią spać w najdziwniejszych pozycjach i często budzą się z główką „w nogach” 🙂 To całkiem normalne i zdarza się własciwie każdemu, dlatego łóżeczko dla najmłodszego powinno być wyposażone w barierki, które zapobiegają wypadaniu.

W przypadku starszaków, wieksza uwagę powinniśmy zwrócić na stabilność i wytrzmałość łóżka. Małpie podskoki to standard 🙂 , a zaponiec im nie sposób, więc całość powinna być naprawdę solidna. Dobrze jest wybrać łóżko zbudowane z litego drewna, które jest masywniejsze.  Idealnym wyborem może być jeden z tapicerowanych modeli Hildinga – lite drewno, wytrzymałość i stabilność, czyli wszystko to, czego starsze dzieci potrzebują.

W małych sypialniach świetnie sprawdzają się znane nam dobrze piętrusy. Pamiętajmy jednak o tym, aby młodszą pociechę umieścić na dolnym łóżku, choć pewnie nie obejdzie się bez protestów 😉 Piętrowa konstrukcja koniecznie musi spełniać podstawowe zasady bezpieczeństwa. Górna część powinna być wyposażona w barierkę o wysokości minimum 13 centymetrów, aby zapewnić wsparcie dla ciała. Barierka w dolnej części nie jest już koniecznością. Drabinka to także jeden z obowiązkowych elementów dobrego pietrowego łóżka dla dzieci. Doskonale sprawdzają się także szufladki, umieszczane pod łóżkiem – to w przypadku małych sypialni dodatkowa przestrzeń do przechowywania drobiazgów.

Jeśli zalezy wam na kupnie łóżka, które może posłużyć dłużej, warto wybrać pietrusa rozkładanego na dwa oddzielne łóżka. W przypadku przemeblowania czy przeprowadzki mamy dwa pojedyczne posłania i nie ma konieczności dokonywania nowych zakupów. To praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie. 

Kupując łóżko dla dzieci, pamiętajcie przede wszystkim o wygodzie i bezpieczeństwie. Dobrze jest zaufać sprawdzonym firmom, które juz zdobyły zaufanie rodziców.

A tak na marginesie, jesteśmy bardzo ciekawi, jakie nocne przygody mieliście ze swoimi pociechami. Nam przypomniała się ostatnio historia opowiedziana przez znajomą. Jej córa spadła z małżeńskiego łóża, do którego wdrapała się w nocy. Mąż słysząc płacz dziecka, z zamachem podniósł się z łóżka, aby ratować pierworodną 🙂 Tak się przejął całą sytuacją, że dodatkowo jeszcze nadepnął na dziecko 🙂 Noc pełna wrażeń i dla małej i dla rodziców 🙂

W sklepach takich jak Ikea, można znaleźć sporo modeli bezpiecznych łóżeczek.

Leave a Comment