Jakość najlepsza z możliwych – tajemnica modeli Magniflex.

Od jakiegoś czasu można w naszym sklepie znaleźć modele włoskiej firmy Magniflex. Czym różnią się od innych ? Dlaczego warto szczególnie właśnie na nie zwrócić uwagę ? Czy rzeczywiście są tak dobrej jakości ? Dziś postanowiliśmy się przyjrzeć im bliżej.

GDZIE KRYJE SIĘ TAJEMNICA JAKOŚCI ?

Jeśli przyjrzeć się wnętrzu któregokolwiek z modeli, to nie wzbudza ono większych emocji – po prostu typowy materac, złożony z kilku warstw – klasyka. Aby jednak docenić ich jakość, trzeba by zajrzeć głębiej. Aż do wnętrza pian, z których są zbudowane. To tam właśnie kryją się największe zalety tych modeli.

Większość pian, z którymi mamy do czynienia na co dzień, to tworzywa o klasycznej budowie – składają się z zamkniętych komórek ściśle do siebie przylegających. Piany Magniflexu zbudowano na nieco innych zasadach. Mamy tam trzy rodzaje materiału.

piany elioform i eliosoftPo pierwsze piana Elioform, która jest mieszaniną dwóch różnych materiałów. To materiał, który w każdym modelu spełnia rolę warstwy podpierającej ciało. Jej zadaniem jest więc idealnie dopasować się do kręgosłupa i przez cały czas utrzymać go w anatomicznej pozycji. I spełnia to zadanie idealnie. W jaki sposób ? Przede wszystkim zapewniając odpowiednią sztywność. Aby materac był wygodny musi być odpowiednio stabilny i nie może się odkształcać wraz z upływem czasu. Jednocześnie powinien idealnie przylegać do ciała, bo nie może być za sztywny. Uzyskanie tak wszechstronnego materiału jest stosunkowo trudne, bo chodzi tu o zbilansowanie w pewnym sensie sprzecznych właściwości. Udało się to zrobić właśnie w Elioform poprzez połączenie dwóch polieterów. Komórki dodatkowo ułożone są w taki sposób, aby powietrze mogło swobodnie przedostawać się między nimi, co oczywiście też ma duży wpływ na zachowanie świeżości.

W większości modeli Eliform jest warstwą wspierającą, a więc znajduje się na spodzie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby z materaca korzystać także z drugiej, twardsze strony, wykonanej właśnie  z Elioform. Jeśli mamy ochotę na twardsze podparcie, także i ta strona jest bardzo wygodna.

Drugim użytym materiałem jest Eliosoft. Podobna pod względem budowy do Elioform, jednak dużo bardziej miękka. Tutaj na pewno ciekawostką jest to, że jej komórki nie są klasycznymi owalnymi czy kulistymi formami, ale są……włosowate. To pozwoliło skonstruować jej wnętrze w taki sposób, aby znacznie podwyższyć gęstość, a jednocześnie utrzymać bardzo miłą miękkość. Efekt ? Mięciutka pianka, która nie odkształca się z czasem i podpiera kręgosłup w odpowiedni sposób.

piana memoformTrzecim, i pewnie nieco ciekawszym materiałem, jest pianka visco Memoform. Tę pianę można zakwalifikować do najbardziej nowoczesnych i wyjątkowo zaawansowanych technologicznie. Przede wszystkim ze względu na jej unikalną budowę. Niewiele pian używanych w materacach ma taką budowę, ponieważ są dużo droższe od klasycznych. Każda z komórek, tworzących piankę, ma otwartą strukturę, a więc nie zamyka w sobie pobranego ciepła.

– przede wszystkim dużo większa oddychalność. To jest ten element, który ma duże znaczenie dla komfortu snu. Około 10% osób, które śpią na modelach, w których wykorzystano pianki z pamięcią, skarży się na odczucie lekkiego grzania. To i dużo i mało. Przede wszystkim dlatego, że modele tego typu poleca się zwłaszcza osobom obłożnie chorym, starszym, po operacjach, czy cięższym, których ciało jest narażone na spory ucisk. I to właśnie ci użytkownicy najczęściej skarżą się też na nieprzyjemne duszności nocne. Takie unowocześnienie pozwala na zminimalizowanie tej niedogodności. Otwarte komórki pianki pobierają ciepło z ciała, aby mogły stać się bardziej plastyczne. Wykorzystują je, a następnie szybko ucieka ono z wnętrza materaca i nie jest kumulowane wewnątrz. Można więc korzystać z zalet mięciutkiego podłoża i jednocześnie nie odczuwać grzania;

JEDNA TWARDOŚĆ DLA WSZYSTKICH czyli rozwiązanie przyszłości

Czyli marzenie każdego konsultanta w salonie z materacami 😉

Kiedy wybieramy materac, to zazwyczaj właśnie dobór odpowiedniej twardości jest sprawą najbardziej kłopotliwą. Co ciekawe, niekiedy nawet przy osobistym testowaniu nie do końca nasi klienci są pewni, czy taka miękkość będzie dla nich odpowiednia. Są to czasami bardzo minimalne, subtelne różnice, które niekiedy trudno wychwycić.  Większość z nas wolałaby pewnie, aby nie było takiej konieczności.  Prawdopodobnie kolejne kilkanaście lat przyniesie nam sporo takich materiałów, które tę niedogodność wyeliminują, na razie jednak wciąż dobranie odpowiedniej twardości jest warunkiem zdrowego i wygodnego snu.

Magniflexowi udało się już dziś „przeskoczyć” ten etap. Innymi słowy, wybierając ich model możemy się skupić jedynie na tym, co najprzyjemniejsze, a więc na przykład na wyglądzie pokrowca czy wysokości. I to jedna z najważniejszych cech, która dała firmie przewagę nad innymi. Na każdym modelu wygodnie wyśpi się i osoba ważąca 50 kg i taka o wadze 100 kg. Jak to możliwe ? Właśnie dzięki zastosowaniu pian o wysokiej elastyczności i sprężystości. Te znacznie lepiej radzą sobie z podpieraniem ciała pod bardzo zróżnicowanymi obciążeniami. Zarówno Eliosoft i Elioform łączą sprzeczne właściwości, co okazało się być przełomowym osiągnięciem.

Włoski producent jest więc o spory krok przed swoimi konkurentami i zdecydowanie wyznaczył trend na najbliższych kilkanaście lat – dopracowanie materaca w taki sposób, aby wyeliminować konieczność dobierania twardości.

POKROWCE – tutaj także krok do przodu przed innymi

wlokno outlastChoć mogłoby się wydawać, że pokrowiec nie jest bardzo skomplikowany, to jednak i tutaj można wprowadzić bardzo ciekawe zmiany i udoskonalenia. Szczególnie, że XXI wiek już przyniósł sporo nowości, a każdy właściwie rok to jakiś nowy i ciekawy materiał.

Wbrew pozorom pokrowiec ma bardzo duże znaczenie. Każdy z nas na pewno zna taki przykład z doświadczenia. Nawet jeśli będziemy spać na piance wyjątkowo przewiewnej i oddychającej, wystarczy nałożyć na nią nakładkę z materiału, który nie przepuszcza powietrza. Odczucie grzania jest bardzo nieprzyjemne. Trzeba więc i ten element dopracować, aby całość idealnie ze sobą współgrała. No i oczywiście była zdrowa.

Co jest ważnym elementem każdego pokrowca ? Przede wszystkim jego oddychalność, zdolność pochłaniania wilgoci i szybkość wysychania. Ma to niebagatelne znaczenie przy minimalizowaniu ilości mikroorganizmów, które w suchym i przewiewnym miejscu rozwijają się znacznie wolniej. W praktyce materac zachowuje więc świeżość na znacznie dłuższy czas. Oczywiście ważne jest także to, aby materiał był miękki i miły, bo to ma wpływ na komfort.

Doskonale w takim przypadku sprawdza się wiskoza, która produkowana jest z wyselekcjonowanych włókien drzewnych. Magniflex stworzył kilka modeli właśnie z tego materiału, uzupełniając pokrowiec o dodatkową taśmę wentylacyjną, przepuszczającą powietrze.

Zupełną nowością – i specjalnością firmy – są pokrowce szyte z Outlast. Tkanina ma wyjątkowo skuteczne działanie termoregulacyjne dzięki wykorzystaniu miniaturowych mikrokapsułek z woskiem. Po raz pierwszy Outlast wykorzystano w skafandrach kosmicznych, a teraz każdy z nas ma możliwość przetestowania jego działania. Żaden inny producent nie zdecydował się na taki krok, prawdopodobnie także ze względu na wysokie koszty.

Pisząc o Magniflexie nie można zapomnieć o wyjątkowo udanej kolekcji pokrowców Pierre Cardin. Doskonałe jakościowo produkty zostały opakowane w piękne, designerskie pokrowce. Tkaninę stworzono w pracowniach domu mody Cardin specjalnie na potrzeby tej właśnie linii. Gratka dla poszukujących nie tylko wygodnego spania, ale i wyjątkowych wrażeń estetycznych.

BEZPIECZEŃSTWO NA PIERWSZYM MIEJSCU

Nowoczesne pianki, których używa firma Magniflex, są materiałami najwyższej jakości, o czym świadczy spora ilość certyfikatów i zaświadczeń. Wśród nich najbardziej popularne, takie jak Eko-Tex, AJA czy UKAS. Od początku do końca wszystkie modele powstają we Włoszech z materiałów, które spełniają normy europejskie. To nie bez znaczenia w czasach, kiedy produkcja globalna czasami uniemożliwia nam dokładną ocenę tego, skąd dane elementy pochodzą i jak bezpieczne są w rzeczywistości. W tym przypadku nie ma takiego problemu.

Modele Magniflex to modele właściwie doskonałe, bo zwrócono uwagę na praktycznie każdy aspekt. Rzadko kiedy udaje się tak dobrze dopracować materac. Staje się to możliwe dopiero wtedy, kiedy producent nie uznaje kompromisów jakościowych, a głównym celem jest przede wszystkim wygoda użytkownika.

Leave a Comment