Janpol – materace doskonalone przez lata.

Dziś chcielibyśmy przybliżyć wam trochę firmę Janpol, która w świecie polskich materaców jest jednym z kilku liderów, a na pewno takim z największym doświadczeniem.

Firma powstała ponad 20 lat temu i przez cały ten okres wszystkie jej wyroby były dopracowywane. Cała produkcja odbywa się w oparciu o System Jakości ISO 9001/2008. To norma, której spełnienie wymaga dostosowania całego procesu produkcji do filozofii produkcji ukierunkowanej przede wszystkim na klienta. Cały proces jest ściśle kontrolowany, a jego celem jest uzyskanie produktu o jak najwyższej jakości. Każdy materac opuszczający fabrykę przechodzi ten sam proces kontroli i ma być identycznie doskonały. Odchodzi się więc od takiego tworzenia, w którym pojedyncze produkty mogą odbiegać od norm, a to na jaki jakościowo materac natrafimy, jest dziełem przypadku. Wszystkie modele muszą być jednakowo idealne, a wymaga to zaangażowania na każdym etapie tworzenia.

Kolejnym etapem jest uzyskanie zaświadczenia Państwowego Zakładu Higieny, które po pierwsze stwierdza, że dane modele nie stanowią zagrożenia dla zdrowia człowieka. To jedno z podstawowych kryteriów, które każdy materac musi spełnić, aby mógł pojawić się na rynku.

Otwarcie się polskiego rynku na europejski stworzyło też firmie Janpol możliwość ubiegania się o Europejski Certyfikat dla poszczególnych modeli. Tu wymagania są już nieco wyższe. I tak modele: Afrodyta, Andromeda, Dejmos, Demeter, Klio, Kronos, Temida, Wenus i Zeus właśnie w ramach tego certyfikatu otrzymały etykietę materaców medycznych, medycznych i biobójczych.

Kolejną okazją do potwierdzenia bardzo wysokiej jakości materaców Janpol są oczywiście badania wykonywane przez wyspecjalizowane ośrodki. Oczywiście im ich więcej, tym dany produkt zdobywa większe zaufanie klientów.

Bez wątpienia jednym z najważniejszych dla firmy Janpol są świadectwa wystawione przez Centrum Rehabilitacji Repty. To jedyny tak duży polski ośrodek rehabilitacji, skupiony właśnie na „stawianiu na nogi” wszystkich osób chorych i przeprowadzaniu wyspecjalizowanej rehabilitacji. Modele: Andromeda, Afrodyta, Wenus, Atena, Klio, Kronos, Dejmos, Temida, Demeter i Forte zostały opisane przez Repty jako przydatne w rehabilitacji leczniczej, a więc ich stosowanie jest zalecane w przypadku opieki nad osobą obłożnie chorą lub unieruchomioną po wypadku. Podobnie te modele zostały ocenione także przez Centralny Ośrodek Techniki Medycznej. Mamy więc dwie niezależne opinie największych osrodków medycznych w kraju.

Dla materacyków niemowlęcych: Iris, Uranos i Eos firma postarała się o uzyskanie pozytywnej opinii Instytutu Matki i Dziecka. W Polsce produkty dla dzieci i niemowląt przez niego polecane cieszą się ogromnym powodzeniem, ponieważ są to produkty o najwyższej jakości. Dla wielu rodziców często to właśnie takie oznaczenie jest ostatecznym czynnikiem decydującym o dokonaniu zakupu.

To oczywiście nie wszystkie pozytywne opinie specjalistycznych ośrodków dla materaców Janpol. Wiele pojedynczych modeli zostało przebadanych przez mniejsze, bardziej wyspecjalizowane ośrodki, jak na przykład Instytut Medycyny Morskiej i Tropikalnej.

Bez wątpienia ogromną siłą firmy są właśnie powyższe zaświadczenia i wiele pozytywnych ocen. Często ich uzyskanie to długotrwały i trudny proces, jednak z pewnością przynoszący wiele pozytywnych efektów w przyszłości.

Firma Janpol ma w swojej ofercie kilkadziesiąt modeli, a każdy z nich dopracowany w każdym szczególe dzięki tak długiej obecności na rynku. Całą ofertę można podzielić na kilka działów:

  • materace przeznaczone dla szerokiej grupy klientów – takich, którzy poszukują materaca do spania zdrowego, wygodnego i jednocześnie niedrogiego. To ogromny plus, że mimo takich osiągnięć materace Janpol nadal pozostają dostępnymi właściwie dla każdego;
  • materace medyczne i rehabilitacyjne – to także dostępne dla każdego modele, w produkcji których zwrócono uwagę na zapobieganie i leczenie poszczególnych problemów zdrowotnych, jak choroby kręgosłupa, alergie czy nawet nadmierny stres;
  • materace dla ośrodków medycznych – Janpol jest dziś chyba największym dostawcą materaców dla szpitali i ośrodków medycznych. Często te modele, które można zakupić w normalnym sklepie, znaleźć można także w szpitalach;
  • materace hotelowe- to kilkanaście modeli idealnie dopasowanych do zapotrzebowania hoteli i pensjonatów i stworzone w taki sposób, aby mogły służyć latami.

Jak widać oferta jest niezwykle szeroka i trudno znaleźć innego producenta materacóe, który miałby do zaoferowania aż tak wiele, przy jednoczesnym zachowaniu jakości w każdym modelu.

Kilka kierunków, w jakich Janpol się porusza, w zupełności nie przeszkadza firmie w utrzymaniu wysokiego poziomu.

Imponujące jest także to, że cały czas oferta jest poszerzana o modele zupełnie unikatowe na naszym rynku. Przykładem janpol reamoże być model Rea, w którym zastosowano technologię malutkich sprężynek kieszeniowych Zigarre. Żadna inna polska firma nie ma jej w swojej ofercie. Podobnie jest ze smart lateksem w modelu Dafne, którego to materiału także nikt inny nie ma w ofercie. Janpol przykłada także dużą uwagę do produkcji modeli ekologicznych, jak na przykład w modelu Vita, który zawiera ponad 90% naturalnego lateksu – takie mieszanki zdarzają się na naszym rynku niezwykle rzadko. Z kolei w materacu Hypnosis wykorzystano piankę Pantera. Przy jej produkcji nie używa się oleju ropopochodnego, a naturalnego oleju słonecznikowego.

Można takie przykłady mnożyć. Najbardziej fascynujące jest to, że Janpol potrafi połączyć trwadycję, jaką są bez wątpienia klasyczne modele sprężynowe, właśnie z tak innowacyjnymi rozwiązaniami. Nie ogranicza się więc jedynie do wąśkiej grupy odbiorców, starając się dotrzeć także do miłośników tego, co klasyczne.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani obejrzeniem całej kolekcji materaców Janpol, można je zobaczyć tutaj. Wszystkie z nich dokładnie opisane, a w razie wątpliwości związanych z wyborem – w takiej liczbie propozycji można się w końcu pogubić 🙂 – zachęcamy do kontaktu – chętnie pomożemy w dokonaniu najlepszego wyboru.

Przez ponad 20 lat swojej działalności, firma Janpol zaprezentowała już wiele, a na pewno nie powiedziała ostatniego słowa. Z pewnością zobaczymy jeszcze wiele ciekawych rozwiązań. A jeśli ktoś jest ciekawy tego, co nowego dzieje się w świecie materaców, to na pewno Janpol jest tą firmą, w której takich nowości należy szukać.

Poniżej przedstawiamy cały wykaz wszystkich atestów i zaświadczeń dla poszczególnych materaców Janpol. Warto zwrócić uwagę także na Konsumencką Nagrodę Jakości za 2013 rok.

atesty dla materacow janpol

Leave a Comment