Janpol na Targach Meble Polska 2015 – nadchodzą nowe rozwiązania.

Początek roku to zawsze mnóstwo wydarzeń, także w świecie materaców. Firmy prezentują swoje nowości, a specjaliści i konsumenci oceniają je, nierzadko przyznając prestiżowe nagrody.

Ten wiosenny sezon bez wątpienia był niezwykle udany dla firmy Janpol, która nie tylko wprowadziła do swojej oferty nowy model i pokrowce, ale także zdobyła Złoty Medal Konsumentów Targów Meble Polska 2o15.

Plantpur Superior – ekologiczna pianka i wyjątkowy pokrowiec

Janpol, choć ma w swojej ofercie ponad 40 materaców, nadal nie ustaje w wysiłkach, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Efektem takich starań jest zupełnie nowy model Plantpur Superior. W tym projekcie firma zdecydowanie zwróciła się ku najbardziej ekologicznym rozwiązaniom. Ekologia bez wątpienia jest tym kierunkiem, w którym materace będą podążać. Stajemy się coraz bardziej wymagającymi i świadomymi konsumentami, coraz częściej poszukujemy takich modeli, które będą nie tylko wygodne, ale i odznaczą się naturalnym pochodzeniem.

Model zbudowany w bardzo ciekawy sposób, ponieważ jego bazą jest kokosowy wkład. Natomiast wokół niego umieszczono wkłady z pianki Plantpur. Materac w pewnym sensie można by nazwać udoskonaloną wersją Hypnosis, ponieważ w pianie aż 50% olejów to olej słonecznikowy. Tak więc aż o połowę obniżono użycie olejów ropoochodnych. To oczywiście znacznie podnosi wartość materaca, który staje się bezpiecznym podłożem do spania nawet dla osób bardzo wrażliwych na chemikalia. Trend, który dziś wydaje się być wiodący, w przyszłości może się okazać standardem.

O ile wkład jest ciekawy, to jeszcze ciekawszy jest pokrowiec materaca. To wyjątkowa tkanina Celliant. Opisywana jako sposób na wykorzystanie energii cieplnej ciała i przetworzenie jej na energię podczerwoną wracającą z powrotem do ciała przez skórę. Brzmi jak fantastyka ? A jednak materiał został naukowo zbadany i dowiedziono jego skuteczności, a w badaniach i całym procesie projektowania brali udział specjaliści od fotobiologii i nanotechnologii. Wykorzystano tutaj ponad 1o różnych minerałów, które działają jak katalizatory. A jaką korzyść odnosi nasze ciało ? Zasypianie jest szybsze, szybciej goją się uszkodzenia skóry, a krążenie krwi jest poprawione.

Bez wątpienia jest to jeden z ciekawszych pokrowców, które można dziś spotkać na naszym rynku, a Janpol jest pierwszą firmą w Polsce, która zdecydowała się na jego użycie. Model już wkrótce będzie dostępny w sprzedaży, a specjaliści z branży już nagrodzili go Złotym Medalem Targów Polska 2015.

 Nowe pianki

Firma oprócz zdecydowanego faworyta, jakim jest Plantpur, zaprezentowała także 5 nowych modeli materaców. Wykonane z materiałów, których wcześniej nie było w ofercie firmy:

-  Ocean Blue – rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na chłodzeniu ciała, ponieważ żel wprowadzony do lateksu pochłania nadmiar ciepła;

- DuoLatex – ciekawe i innowacyjne połączenie pianki termoplastycznej i lateksu. Dwie warstwy, ale łączone ze sobą już na etapie wulkanizacji. Zaletą jest to, że nie ma konieczności klejenia warstw ze sobą, a więc zwiększa się wytrzymałość i zmniejsza ilość użytych chemikaliów.

Nowe dzianiny 

Mimo, że firma już wykorzystuje ponad 10 różnych materiałów pokrowcowych, w tym sezonie pojawiają się zupełnie nowe:

- ActiPro – idealne rozwiązanie dla alergików, ponieważ materiał zawiera aktywne probiotyki minimalizujące ilość roztoczy;

- Emerald BodyFit;

- Bamboo – czyli wykorzystanie włókna bambusowego stanowiącego ponad 50% składu tkaniny.

Nowości bez wątpienia ciekawe i na pewno warto się im przyjrzeć. Polska firma doskonale odnajduje się w nowych trendach, stając na równi z najbardziej znanymi, światowymi producentami.

Zostaw Komentarz