Janpol o sobie i o materacach.

Zawsze fajnie jest zajrzeć na zaplecze i zobaczyć, jak powstają rzeczy, które kupujemy. Janpol odsłonił rąbek tajemnicy, zabierając nas do swojej fabryki i opowiadając o początkach…

Jak to się wszystko zaczęło ?

Opowiada Witold Kopeć, prezes zarządu:

„Zaczęło się w 1991 roku, kiedy oboje z żoną, po ślubie, zorientowaliśmy się, że nie mamy materacy. Zwróciliśmy się z tym problemem do ojca żony, Jana Kłosowskiego, założyciela firmy Janpol. On oczywiście zgodził się nam pomóc i używając swoich wcześniejszych kontaktów z rynkiem niemieckim, kupił w Niemczech dwa materace i przywiózł je. Wtedy powstała myśl, że jeżeli my mamy takie problemy, to prawdopodobnie podobne problemy ma tysiące gospodarstw domowych w Polsce i nie tylko. I tak powstał pomysł, żeby w Polsce produkować materace.

Początki ….

Damian Kniejski, Dyrektor Działu Hotelowego:

„Nas wtedy było…ja myślę, pięć osób w sumie, plus jeszcze ktoś z kierownictwa, może dwie osoby. I to wszystko. Wtedy dzienna produkcja to było 30 materacy. Ładowało się to na samochód i do klientów 🙂

Adam Salamon, Szef Magazynu:

„Ja pracowałem jeszcze miesiąc w Ornontowicach, później przenieśliśmy się do Jaśkowic, do obecnej siedziby. Wszystko tworzyliśmy od początku, nie wyglądało to tak, jak dzisiaj. Materace kleiliśmy z butelki po oranżadzie 🙂

Tomasz Goc, Dyrektor Handlowy:

„Pracuję w tej firmie… teraz minęło 9 lat. Ja przychodziłem do firmy, która już była firmą mocno rozwijającą się. Ale nawet tego miejsca, w którym teraz jesteśmy, wtedy nie było, w tej formie, w jakiej ono jest. Bardzo wiele nowych budynków powstało, zakład bardzo mocno się powiększył. Poczyniono olbrzymie inwestycje, w maszyny przede wszystkim.

Polska firma od A do Z ….

Witold Kopeć:

„Kapitał w naszej firmie jest wyłącznie pochodzenia polskiego. Wszyscy udziałowcy firmy są Polakami. Nie korzystamy ze wsparcia kapitału obcego, wyłączając fundusze unijne, z których kilkakrotnie skorzystaliśmy. Dzięki temu wyposażyliśmy zakład w kilka maszyn. Natomiast kapitał jest w 100% polski.

O jakości ….

Adam Salamon:

„Staramy się utrzymać standard jakości, dobrego wykonania produktu cały czas, żebyśmy mogli konkurować z rynkami zachodnimi. ”

Tomasz Goc:

„To zawsze jest zastrzyk energii, kiedy to co robimy, jest dobre, skuteczne. To, że ludzie lubią nasze produkty i kupują je. Dzięki nim my się rozwijamy, po to, aby zrobić jeszcze lepsze.”

O tym, jak ważny jest sen ….

Damian Kniejski:

„Jest to niezwykle ważne, żeby się dobrze wyspać. Człowiek musi naładować swoje akumulatory. Materac to musi być jednorodna powierzchnia.”

Jak kupować materac ?

Tomasz Goc:

„Kupujmy materac, uprzednio się na nim kładąc, przynajmniej na chwilę. Tak żeby trochę poprzewracać się na tym materacu, położyć się na wznak. Po to, żeby uzyskać jak najwięcej informacji od naszego organizmu, czy jest mi wygodnie, chociażby w tym momencie, w którym leżę.

„Zaczęło się od potrzeby chwili, potem pojawił się sposób na życie, a w tej chwili to jest pasja tworzenia czegoś nowego”

janpol

Leave a Comment