Janpol Odys – materac z wkładką lateksową i kieszeniami multi.

Pośród dość klasycznych już modeli kieszeniowych pojawiają się również takie, które można by uznać za ich udoskonalenie. Taką doskonalszą opcją kieszonkowej wersji materaca jest Odys Janpola, dostępny w naszym sklepie.

Może się wydawać, że cała tajemnica tego, jak jest wygodny, to tylko dopracowane sprężyny. Ale tak naprawdę na sukces końcowy składa się wiele pojedynczych i dobrze zaplanowanych detali.

WNĘTRZE:

Wkład kieszeni multipocketjanpol odys

Wkład materaca to kieszenie multipocket – technologia niezbyt nowa, wciąż jednak będącą najlepszym następcą klasycznych kieszeni. Na typowym materacu kieszeniowym zmieści się około 250 kieszonek na metr kwadratowy. W modelach multipocket, takich właśnie jak Odys, ilość kieszonek ze sprężynkami jest większa, a to dlatego, że są mniejsze. Średnica sprężyny jest mniejsza, dzięki czemu cała powierzchnia tego, co leży na sprężynach (w tym wypadku lateksu) znacznie lepiej może się dopasować do ciała. Tutaj jest ich na powierzchni jednego metra kwadratowego około 500, a więc całkiem sporo. Można by to porównać do leżenia na kamieniach – im są mniejsze, tym leży nam się wygodniej. Kieszonki są ułożone rzędami – trochę przypomina to plaster miodu i tak też czasami bywa nazywane – a poszczególne części mają inną twardość, aby ciało mogło się idealnie ułożyć. W niektórych materacach strefy twardości są bardzo dobrze widoczne dzięki naprzemianległym kolorom kieszeni. Twardość poszczególnych kieszeni różnicuje się dzięki zastosowaniu do wyrobu sprężyn drutu o różnej grubości – dzięki temu sprężyna ma trochę inną wyporność.

Technologia multipocket jest wykorzystywana przez wiele firm, a nawet udoskonalana, jak na przykład w modelu Rea – także od Janpola – w którym sprężynek jest jeszcze więcej.

Lateks dobry na wszystko

Na kieszeniach bezpośrednio została ułożona 4-centymetrowa warstwa trwałego lateksu. To model idealny właśnie do takich połączeń. Z jednej strony jest na tyle elastyczny, aby poddawać się działaniu sprężyn, które go nie niszczą, z drugiej natomiast daje świetne wsparcie dzięki dużej sprężystości. I te jego zalety sprawiają, że nie ma konieczności zastosowania w materacu jeszcze innych, na przykład ochronnych czy przejściowych warstw. Można też zauważyć, kiedy dokładniej się przyjrzeć, że powierzchnia lateksu jest podziurkowana. Dzięki temu powietrze może swobodnie przepływać przez całe wnętrze materaca i je wietrzyć.

Lateks został zastosowany obustronnie nie przez przypadek. Takie zestawienie jest idealne dla dwóch, zupełnie różnych grup osób. Z jeden strony dla alergików – dobry, antyalergiczny materiał, który sprawia, że kurz nie osiada w materacu. Z drugiej natomiast doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają problemy z kręgosłupem. Lateks jest niezwykle elastyczny i świetnie dopasowuje się do ciała. W połączeniu z drobnymi kieszeniami multipocket tworzy idealny duet przy schorzeniach kręgosłupa.

Pokrowiec – dwie możliwości

Model Janpol Odys dostępny jest w dwóch rodzajach pokrowców:

– w pokrowcu jerseyowym, który można zdjąć i wyprać. Problemy z dopasowaniem pokrowca po praniu zostały zminimalizowane dzięki zamkowi, który wszysto z trzech stron. Pranie w 60 stopniach doskonale zabija wszystkie bakterie i wypłukuje roztocza;

– pokrowiec lato/ zima – złożony z dwóch stron. Zimowa pikowana jest wełną owczą, która świetnie grzeje i utrzymuje stałą temperaturę ciała. Dzięki temu organizm nocą nie wybudza się, co może być spowodowane zmianami temperatury. Letynia strona jest dużo cieńsza i pikowana bawełną. Bawełna świetnie chłonie wilgoć z ciała, dzięki czemu szybciej traci ono ciepło i nie czujemy aż tak dużego upału. Pokrowiec jest jednak zaszyty na stałe i nie można go wyprać.

Oprócz dwóch podstawowych wersji, można za dopłatą wybrac także jeden z prawie 10 specjalistycznych pokrowców. Między innymi: relaksujący, nasączony aloesem, regulujący temperaturę ciała czy antyalergiczny, który można wyprać w 90 stopniach. Takie rozwiązanie pozwala idealnie dopasować materac do potrzeb, w zależności od charakteru, jaki chcemy mu nadać.

Odys jest jednym z najbardziej wszechstronnych materaców proponowanych przez firmę Janpol. Wykorzystanie nowoczesnych sprężyn multipocket, warstwa zdrowego lateksu, kilkanaście różnych ciekawych pokrowców tematycznych do wyboru – na pewno niezwykle udany projekt, który został już doceniony przez wielu klientów.

Leave a Comment