Janpol z certyfikatem ISO i FSC.

atest fsc janpolJakość, obok innowacyjności, jest najlepszym przepisem na sukces, także w produkcji materaców. Firma Janpol cały czas poszerza swoją ofertę i wykorzystuje coraz to nowe materiały. Dba również o jakość, a najlepszym jej potwierdzeniem jest certyfikat ISO 9001.

W ramach ISO kontrolowane są wszystkie procesy. Każdy materac powinien powstawać według ściśle określonego wzoru. Dzięki temu każdy z nich jest identyczny – tak samo dobrze dopracowany, o takiej samej twardości i identycznych parametrach – dokładnie tak samo, jak hamburger w McDonaldzie :).

To idealna sytuacja, klienci mogą się spodziewać zawsze tak samo dobrej jakości. Często zdarza się, że pozostają przy tych samych modelach przez 2, 3 wymiany – Janpol od wielu lat ma te same materace w swojej ofercie. ISO daje pewność, że nowy materac tak samo dobrze się spisze. Jakość musi być utrzymywana przez cały czas, ponieważ audyt jest przeprowadzany co roku.

Równie ważny dla firmy jest inny atest, a mianowicie Standard FSC. FSC jest standardem opisującym pochodzenie drewna, które jest używane w czasie produkcji. Janpol w wielu swoich produktach wykorzystuje drewno, i tak jak wiele firm, stara się, aby pochodziło ono ze sprawdzonych źródeł.

FSC jest to standard nadawany drewnu. Oznacza m.in., że zostało ono pozyskane legalnie, na jego miejsce posadzono inne drzewa. Nie pochodzi z terenów chronionych i zostało pozyskane z poszanowaniem natury oraz praw okolicznych mieszkańców. Takie drewno jest droższe, ale dzięki certyfikatowi mamy pewność, że pochodzi z racjonalnie zarządzanego źródła. FSC jest szczególnie ważnym certyfikatem, jeśli chodzi o rzadkie i chronione gatunki drewna. Wprawdzie Janpol takich nie używa, jednak warto chronić także nasze własne lasy.

Jakość jest coraz ważniejsza, jesteśmy gotowi zapłacić więcej za dobrze wykonany materac. Certyfikaty podnoszą zaufanie do marki i pozwalają polskim firmom konkurować na zachodnim rynku. A Janpol z pewnością ma takie aspiracje.

Leave a Comment