Jive, Blues i Select Top – cienkie nakładki Hilding na materac.

Hilding uzupełnia swoją ofertę klasycznych materaców bardzo udaną serią cienkich nakładek na materac. Czasem podłoże, na którym śpimy wymaga jedynie korekty i nie musimy kupować całkiem nowego materaca. Właśnie w takiej sytuacji warto wykorzystać cieńsze nakładki. Dlaczego szwedzki producent stworzył akurat trzy modele ? Ponieważ każda z tych nakładek spełnia określoną rolę i jest przeznaczona do zaspokajania konkretnych potrzeb. Poniżej znajdziecie zestawienie i dokładny opis każdego z modeli. Dzięki niemu będziecie mogli dużo łatwiej dobrać odpowiednią nakładkę:

Hilding Blues – najdroższy model z kolekcji Hildinga. Ale i wykonany z chyba najbardziej naturalnego materiału. Nakładka jest zrobiona z blatu lateksu o grubości 4,5 centymetra. I to właściwie cały materac. Nakładka tego typu ma kilka właściwości, o których warto pamiętać, jeśli chcemy taki model kupić. Przede wszystkim jest niezwykle sprężysta i wytrzymała. To wynika z samych właściwości lateksu. To pianka mocno odbijająca ciało, bardzo wytrzymała na odkształcenia. Bardzo szybko wraca do pierwotnej postaci i bardzo ciężko ją zdeformować. Przypomina w dotyku miękką gumę. Sam materiał natomiast jest naturalny. Zwłaszcza w wydaniu Hildinga. W mieszance lateksowe Hilding znaleźć można ponad 80% naturalnego kauczuku, rzadko zdarza się na naszym rynku tak dobry lateks w takiej cenie.

Wytrzymałość, odporność na odkształcenia, doskonałe dopasowywanie się do powierzchni – te właśnie cechy lateksu wykorzystał Hilding w modelu Blues. To najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy nam na wyrównaniu nierównej powierzchni – na przykład kanapy. Świetnie się też sprawdzi, jeśli materac będzie często składany, zdejmowany, czy będziemy do używać również w ciągu dnia. Będzie też delikatnie zmiękczał podłoże. Blues jest również najbardziej naturalny, jeśli chodzi o użyte materiały.

materac hilding blues

Hilding Select Top – materac, który cieszy się ogromnym powodzeniem i przechodzi z kolekcji na kolekcję. Wykonano go z warstwy pianki termoelastycznej. To materiał, który pod wpływem ciepła ciała staje się mięciutki, przylega do niego i znosi z niego nacisk. Mamy pod ciałem wrażenie chmurki, a mięśnie mogą się bardzo mocno rozluźnić. Select Top jest materacem stworzonym specjalnie po to, aby zmiękczać zbyt twardą powierzchnię. Idealnie nadaje się do położenia na zbyt twardym materacu. W takim sposób można bardzo skutecznie skorygować nieudany zakup.

Select Top jest doskonałą nakładką, jeśli chcemy zrelaksować i odprężyć mięśnie. Ponieważ użyto wysokiej warstwy pianki, ciało lekko się w nim zapada, a ulga jest rzeczywiście odczuwalna. Często Select Top jest również wybierany przez starsze osoby – z wiekiem ciało staje się coraz bardziej wrażliwe na ucisk. Ogromnym plusem pianki visco Hildinga jest jej jakość. To dość specyficzny materiał. Ten gorszej jakości, kiedy zaczyna się nagrzewać, może wydzielać nieprzyjemny, chemiczny zapach. Natomiast pianka Hildinga (jak wszystkie materiały) ma atest ekologiczny. Jest bezpieczna pod względem składu chemicznego, ale nie tylko. Bada się ją także pod względem właśnie wydzielania lotnych związków (czyli tego, co czujemy, a co może działać drażniąco na układ oddechowy). Mamy pewność, że nie wdychamy chemikaliów.

Hilding Jive – najprostszy z modeli nawierzchniowych, jeśli chodzi o materiał, z jakiego jest wykonany. To pianka poliuretanowa, ma jednak przewagę nad innymi materiałami tego typu – to wersja HR, czyli wysokoelastyczna. Jest bardziej wytrzymała, odporna na odkształcenia i jednocześnie lepiej dopasowuje się do ciała, niż zwykłe poliuretany. Jive to świetne rozwiązanie, jeśli szukamy tańszej nakładki. Można tym modelem i wyrównać materac, ale także trochę go zmiękczyć. To najbardziej klasyczny z materaców nakładkowych.

materac hilding jive

W przypadku Jive i Blues istnieje możliwość wyboru pokrowca. Obydwie tkaniny są tak samo dobrej jakości, więc na dobrą sprawę nie jest to aż tak istotne. Można zauważyć różnicę w „odczuciu” tkanin. Elips bardziej w dotyku przypomina bawełnę, Tencel z kolei jedwab (jest cieńszy, bardziej śliski i lżejszy). Wybierając nawierzchniowy materac, warto pamiętać o pralnym pokrowcu. W ten sposób znacznie łatwiej zadbać o czystość łóżka.

Projektując każdą z nakładek w nieco inny sposób, Hilding bardzo ułatwił swoim klientom wybór. Każdą z nich można idealnie dopasować do potrzeb. A jeśli właśnie takiego materaca szukacie – DZWOŃCIE PO RABATY – ZAPRASZAMY !!!

Leave a Comment