Kieszonkowe bestsellery – pierwsza piątka.

Kieszonkowe materace nadal są jedną z najchętniej kupowanych modeli, choć coraz częściej przekonujemy się także i do innych materiałów. Na pewno ich największą zaletą jest bardzo duży wybór, nie tylko pod względem konstrukcji, ale także cenowym, co doskonale widać w naszej ofercie. Przedstawiamy Wam pierwszą piątkę najchętniej kupowanych modeli, jednocześnie opisując, kto wybiera je najczęściej:

1. Flamenco – model przy problemach z kręgosłupem.

To zdecydowany bestseller w naszej kolekcji. Zbudowany jest z bardziej nowoczesnych kieszonek multipocket. Jest ich dwa razy więcej, niż w przypadku klasycznych kieszeni.  Dzięki temu lepiej dopasowuje się do ciała, a wierzchnia warstwa komfortu, na której leżymy, dokładniej przylega do sylwetki. Warto również wspomnieć o 7 strefach twardości, które są odpowiedzialne za odpowiednie wsparcie ciała.

Zaletą Flamenco jest bez wątpienia również możliwość korzystania z dwóch stron, a każda zbudowana z innego materiału. Po jednej ze stron wkład lateksowy, z drugiej natomiast wysokoelastyczna pianka. Obydwa materiały są wyprofilowane. To charakterystyczna nierówna powierzchnia, którą można zobaczyć, zaglądając do wnętrza. Profilowanie nie tylko lepiej rozkłada ciężar na powierzchni, ale i masuje ciało, kiedy leżymy na materacu.

Dlaczego akurat ten model tak odpowiada cięższym osobom z chorobami kręgosłupa ? Występowanie stref twardości, mniejsze i lepiej dopasowujące się kieszonki, wygodne podparcie dzięki sprężystym, ale elastycznym piankom – to główne przyczyny. Nie bez znaczenia jest także 10-letnia gwarancja, a więc potwierdzenie wysokiej jakości.

Dla kogo najlepszy:

 • dla cięższych osób, które mają problemy z kręgosłupem;
 • dla lżejszych osób, które lubią spać na stabilniejszym podłożu;
 • dla poszukujących materaca kieszeniowego, który jest w całości antyalergiczny;
 • dla osób, którym zależy na wysokiej jakości.
hilding flamenco materac

2. Zorba – model dla alergików i lżejszych osób

Choć pianka lateksowa jest polecana alergokom najczęściej, to jednak zwolennicy modeli kieszonkowych woleliby zostać przy takiej konstrukcji. I nie ma ku temu żadnych przeciwskazań. Wprost przeciwnie. Model Hildinga Zorba  jest najczęściej wybierany właśnie przez alergików. Budowany z klasycznych kieszonek, na których ułożone są wkłady z lateksu i wysokoelastycznej pianki. To zupełnie antyalergiczne materiały, ponieważ są bardzo przewiewne i nie gromadzą kurzu. Jednocześnie nie wymagają czyszczenia. Dużym plusem jest na pewno pokrowiec Medicott, który uzupełniono apreturą srebra. Srebro dodatkowo działa biobójczo (a jest zupełnie bezpieczne i ekologiczne), tak więc materac ma wydłużoną świeżość. Połączenie takich materiałów jest idealną propozycją dla wszystkich, którzy borykają się z uczuleniami różnego typu (na roztocza, grzyby czy chemikalia).

Plusem jest średnia, klasyczna twardość – dla osób ważących do 80 kg. Na takim modelu może więc spać również nastolatek. Ponieważ alergicy nie powinni zapominać również o kręgosłupie, tutaj także mamy strefy twardości.

Dużym plusem jest bardzo dobra cena – Zorba należy do ekonomicznej kolekcji, przeznaczonej dla rodziny. Gwarancja 5-letnia, a w praktyce ten model służy znacznie dłużej.

Dla kogo najlepszy:

 • dla osób o wadze do 80 kg, które szukają antyalergicznego materaca kieszeniowego;
 • dla tych, którym zależy na ty, aby materac był ekologiczny i bezpieczny;
 • dla kobiet i nastolatków – model stworzony z myślą o tych członkach rodziny;
 • dla szukających materaca w dobre cenie, ale bez konieczności kompromisu, jeśli chodzi o jakość
zorba hilding materac

3. Janpol Erebu – dla miłośników twardego podłoża i naturalnych materiałów

Erebu jest materacem nieco twardszym, niż na przykład Flamenco. Wynika to z jego bardzo janpol erebuspecyficznej i ciekawej zresztą budowy. Na bazie z klasycznych kieszeni ułożony jest wkład z włókna kokosowego. Dodatkowo na kokosie mamy jeszcze warstwę końskiego włosia. Takie połączenie – i w ogóle końskie włosie – spotyka się dość rzadko. Na pewno jest to jednak bardzo ekologiczne i naturalne rozwiązanie.

Erebu jest twardy, jednak szereg zabiegów pozwala na uzyskanie wygodnej powierzchni. Po pierwsz kieszonki są wyprofilowane w  7 stref twardości. Po drugie kokos jest nie tylko twardy, ale i elastyczny. Na tyle sprężysty, że maty do produkcji wkładów można transportować w formie rolowanej. Końskie włosie całemu podłożu kokosowemu dodatkowo nadaje wyższą elastyczność i plastyczność. W efekcie materace jest i stabilny i wygodny.

Najczęściej wybierany przez osoby, które wiedzą, że chcą kupić model z kokosem. Polecamy go jednak tym, którzy ważą ponad 80 kg, ponieważ dla lżejszych osób może się okazać trochę za twardy. Największą popularnością cieszy się więc wśród tęższych Panów.

Dla kogo najlepszy:

 • dla osób o wadze ponad 80 kg, które szukają twardego materaca kieszeniowego;
 • dla tych, którym zależy na tym, aby materac był ekologiczny i bezpieczny.

4. Janpol Afrodyta – zdrowy materac rehabilitacyjny

Tym, którzy zdecydowanie chcą kupić atestowany materac rehabilitacyjny, jednocześnie spełniający funkcję janpol afrodytaortopedycznego, polecamy Afrodytę. Budową jest klasyczna, bo wnętrze to kieszonki. Wierzchnia warstwa z kolei jak najbardziej nowoczesna, bo z blatów lateksu.

Afrodyta jest idealnym przykładem całościowego podejścia do tematu materaca. Ponieważ jest to model rehabilitacyjny, a więc używany również w szpitalach, producent zwrócił uwagę na wiele różnych aspektów. Najważniejsza oczywiście jest wygoda, bo ludzie chorzy często spędzają większość dnia w łóżku. W materacu można więc znaleźć 7 stref tardości i elastyczny, ale i wygodny wkład lateksowy. Lateks jest bardzo wygodny, ale i sprężysty, więc pozwala na zachowanie całkowitej swobody ruchów, a jednocześnie minimalizuje ból mięśni.

Model był testowany w m.in. w Centrum Rehabilitacji REPTY (także przez pacjentów) i otrzymał pozytywną ocenę. Janpol zresztą ma ogromne doświadczenie w projektowaniu i produkowaniu modeli dla chorych osób.

Dla kogo najlepszy:

 • dla osób o wadze do 80 kg, które szukają wygodnego modelu z lateksem;
 • dla tych, którzy spędzają sporo czasu w łóżku i zależy im na wygodzie;
 • dla wszystkich, którzy szukają materaca rehabilitacyjnego z atestami.

5. Wenus – model uniwersalny w świetnej cenie

Zazwyczaj, kiedy szukamy materaca, zależy nam na tym, aby był i wygodny i miał dobrą cenę. Oczywiście nie można iść w takim przypadku na całkowity kompromis, bo zbyt niska cena to zawsze jednak niższa jakość. Jednak janpol wenusJanpolowi udało się zbudować model całkiem bliski ideałowi, jeśli chodzi o dobrą cenę i stosunkowo dobrą jakość.

Wenus to oczywiście kieszenie, które obustronnie obłożone są pianką poliuretanową. Bardzo klasyczna budowa i także przykład najbardziej klasycznego materaca. Kilka udogodnień pozwoliło jednak podnieść komfort. Mamy więc 7 stref twardości i pralny pokrowiec (lub taki z opcją lato/zima). Jednak najbardziej praktyczne wydaje się wprowadzenie aż trzech różnych twardości. Dzięki temu właściwie każdy może się na Wenus wyspać wygodnie. Ten model także posiada pozytywną opinię REPTY, a na pewno ogromną zaletą jest także świetna cena.

Dla kogo najlepszy:

 • dla wszystkich, którzy chcą kupić tańszy materac, nie rezygnując z jakości.

 

Leave a Comment