Kieszonkowy model dla alergika – przegląd propozycji.

Osoby uczulone bardzo często wybierają modele lateksowe, jako te polecane w przypadku wielu uczuleń. Spora grupa osób decyduje się jednak na materac kieszonkowy, ponieważ mamy do nich ogromne zaufanie. Dobrze wybrany materac tego typu może być równie bezpieczny i zdrowy, jak każda inna konstrukcja.

BAZA ZDROWA TAKŻE DLA PLECÓW

Wybierając hypoalergiczny materac, zazwyczaj skupiamy się na materiale, z jakiego został wykonany. Nie powinniśmy jednak zapominać również o kręgosłupie. Nawet jeśli nie mamy z nim większych problemów, dobre dopasowanie do ciała jest bardzo ważne.

Bazą tego typu modeli, jak w każdym materacu kieszonkowym, są sprężyny. Każda z nich opakowana osobno w kieszonkę flizelinową – stąd też nazwa. Nie ma bezpośredniego połączenia pomiędzy nimi – pośrednio łączą się poprzez sklepjanie sąsiadujących ze sobą kieszeni – każda może więc działać niezależnie. To istona różnica pomiędzy typowymi materacami sprężynowymi, gdzie cały wkład reaguje na nacisk. Tutaj obciążone są tylko te miejsca materaca, których dotyka ciało. Cała powierzchnia może się więc idealnie dopasować do sylwetki. Wybierając taki model, mamy pewność, że sylwetka zyska doskonałe wsparcie.

Wprawdzie w modelach antyaalergicznych nie jest to głównym elementem, na który zwracamy uwagę, jednak na pewno warto o nim pamiętać.

NAJWAŻNIEJSZY ELEMENT CZYLI TO, CO NA KIESZENIACH

Jeśli szukamy kieszeniowego materaca dla alergika, zawsze powinny nas najbardziej interesować dla elementy: to, co znajduje się na kieszonkach oraz pokrowiec. O pokrowcach za chwilę, teraz zobaczmy, jakie materiały najczęściej się pojawiają i które z nich proponują nam poszczególnu producenci.

Hilding – lateks najwyższej jakościmaterac tango

Hilding ma całkiem sporą kolekcję kieszeniowych modeli dla alergików. Firma znana jest przede wszystkim z doskonałej jakości komponentów, z których wykonuje swoje produkty, dlatego te modele bardzo chętnie polecamy swoim klientom, jako najbezpieczniejsze.

Jednym z doskonałych pomysłów, pojawiających się w kieszonkowych materacach jest wykorzystanie lateksu. Na przykład w modelu Tango umieszczono go po jednej stronie. W przypadku lateksu firmy Hilding na pewno warto wspomnieć o jego bardzo wysokiej jakości.

Każda użyta w materacach pianka lateksowa jest mieszanką lateksu naturalnego i syntetycznego. Zazwyczaj im więcej kauczuku naturalnego, tym model jest droższy, a jakość pianki uważana jest za wyższą. Modele, w których więcej naturalnego lateksu opisuje się również jako bardziej ekologiczne i bezpieczniejsze dla zdrowia. Lateks firmy Hilding to ponad 80% kauczuku pozyskiwanego z drzewa Hevea. Takie ilości spotyka się stosunkowo rzadko, przede wszystkim ze względu na stosunkowo wysoką cenę. Tymczasem Tango  to model w doskonałej cenie, jeśli wziąć pod uwagę właśnie zawartość naturalnego kauczuku. Oczywiście są jeszcze naturalne zalety tego materiału, jak antyalergiczność czy trwała świeżość. Nie pochłania kurzu, nie pozwala namnażać się mikroorganizmom i nie wymaga czyszczenia.

Tango to ten hypoalergiczny materac kieszeniowy, który nasi klienci wybierają najczęściej. Wyjątkowo czysty, a dzięki temu także bardzo bezpieczny. Idealnie nadaje się jako podłoże do spania dla dzieci, ze względu na swoją niewysoką twardość. Dobrze jednak będzie się na nim spało właściwie wszystkim alergikom, którzy nie potrzebują mocniej utwardzonego materaca.  Jeśli mielibyśmy polecić któryś z modeli kieszonkowych dla alergików, to ten na pewno plasuje się na początku listy.

 

materac tango z lateksem

…….i pianki dla alergików

Lateks nie jest jednak jedynym materiałem, który wykorzystuje się jako wkład w modelach hypoalergicznych. Doskonale do tych celów nadaje się również pianka poliuretanowa. Świetnie oddycha i nie gromadzi kurzu ani mikroorganizmów – podobnie zresztą jak lateks, jej zaletą jest jednak niższa cena. Materiał FlexiFoam został stworzony dla firmy Hilding. Przede wszystkim z myślą o modelach dla dzieci i młodzieży, w których została użyta po raz pierwszy. Później wykorzystano ją także w innych materacach. Czysta, bezpieczna – idealnie nadaje się do spania przy różnego rodzaju uczuleniach, także dlatego, że nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, który czasami czuć, kiedy śpimy na piankach niskiej jakości.

Zorba z nowej kolekcji to doskonały przykład wykorzystania wkładu z pianki FlexiFoam. A jako bonus otrzymujemy jeszcze drugą stronę, obłożoną wysokiej jakości lateksem Hilding. To model o średniej twardości.

Co jednak, jeśli alergik waży nieco więcej ? I dla takich osób firma coś przygotowała. To model Fandango. Twardość każdej ze stron jest inna. Po jednej mamy filc z pianką, po drugiej włókno kokosowe z pianką – strony i jednocześnie twardości można zmieniać, co jest niezwykle praktyczne.

Jak więc widzimy, Hilding postawił przede wszystkim na czystość lateksu i wysokiej jakości pianki. Nie unika również naturalnych materiałów, takich jak włókno kokosowe, które bezpiecznie utwardzają całość.

materace dla alergika

POKROWIEC – RÓWNIE WAŻNY, CO WKŁAD

Nie można zapominać o tym, że w przypadku modelu dla alergika, pokrowiec odgrywa bardzo ważną rolę. Zgodnie z zaleceniami lekarzy, osoba, która cierpi na uczulenie na roztocza, powinna prać pokrowiec co 6 tygodni. Jest to więc pokrowiec ze srebremdość wymagające zadanie, które na pewno wymaga od nas sporej samodyscypliny. Warto wybrac więc taki model, w którym wykorzystano zalety nowoczesnych materiałów w pokrowcu. A technologia rzeczywiście idzie nam z pomocą.

Siła srebra

Medicott to pokrowiec wykorzystany w hypoalergicznych, kieszonkowych modelach Hildinga. To one idealnie obrazują, jak można „rozciągnąć” ochronę z wnętrza również na zewnątrz materaca. Zasada działania jest dość prosta i opiera się na wyjątkowych właściwościach srebra, które znane są nie od dziś.

Srebro działa podobnie jak antybiotyk – zabija bakterie, pleśnie i grzyby, ogranicza namnażanie roztoczy. Ma jednak nad antybiotykami jedną ogromną przewagę – nie wpływa w żaden sposób na nasze ciało. Czego już o tych środkach biobójczych nie da się powiedzieć. Co ciekawe, mikroorganizmy nie radzą sobie z wykształceniem odporności na srebro, dlatego jest ono tak skuteczne. Nowoczesna technologia pozwoliła zastosować apreturę srebra, dzięki której zostaje ono na trwałe wprowadzone w tkaninę o działa w sposób ciągły i równie skuteczny przez cały okres użytkowania materaca. Ten wynalazek nie powstał na potrzeby materaców, a po to, aby stworzyć sterylne materiały opatrunkowe, działające w przedłużony sposób. Szybko jednak dostrzeżono w nim ogromny potencjał, bo świeżość materaca jest znacznie wydłużona, a ciało alergika jednocześnie zupełnie bezpieczne. Do tego stopnia, że nawet modele dla niemowląt są w tego typu pokrowce pakowane.

pokrowiec medicott

PROPOZYCJA ATM – RIVA

Choć ATM to głównie modele z pianki, to jednak również i w ofercie tej firmy znalazł sie jeden z kieszonkowych modeli, który możemy polecić osobom z alergią.

Riva budową jest niezwykle zbliżona do modelu Original Mild Hildinga. Można powiedzieć, ze jest do niego bliźniaczo podobna, bo dokładnie na takiej samej zasadzie zbudowana. Taka sama jest nawet ich wysokość. Producent nie podaje jednak, jak wysoka jest warstwa lateksu, ale prawdopodobnie również będzie to około 3-4 cm.

Na pewno ogromną zaletą modeli ATM – nie tylko Rivy – jest ich ogromna czystość. Tutaj właściwie każdy materac można by nazwać hypoalergicznym, bo z taką myślą są tworzone. Mają być wyjątkowo czyste, ekologiczne i zupełnie bezpieczne. Materiały ekologiczne jednak zawsze kosztują więcej, więc i cena jest nieco wyższa. Oferta ATM jest skierowana więc do tych, którzy są gotowi zapłacić więcej za wyjątkowo czysty i bezpieczny materac.

Wybór jak widać spory, cenowo także jest w czym wybierać. Uczulone osoby mogą więc znaleźć także bardziej klasyczny materac kieszonkowy, który będzie dla nich bezpieczny.

Leave a Comment