Kolekcja Hilding Select – luksusowe materace w lutym taniej o VAT !!!

AKTUALIZACJA 2016: W 2016 roku firma Hilding wprowadziła zupełnie nowe serie materaców. Niektóre z modeli z kolekcji Select doczekały się następców, a niektóre pomysły zarzucono. W aktualizacjach można znaleźć dzisiejsze odpowiedniki wcześniejszych modeli, które są opisane w tym poście:

Select Massage —–> teraz Mambo

Select Thermo ——> teraz Rumba

Select Fine, Select Multi ——-> teraz Makarena

Przez cały luty 2014 roku możeci u nas kupić wszystkie materace Hilding z kolekcji Select taniej o Vat czyli o 23% !!! To prawdziwa okazja na zafundowanie sobie jednego z najbardziej luksusowych materaców na polskim rynku.

Materace Select powstają z najlepszych i doskonale wyselekcjonowanych materiałów. Firma Hilding zadbała, aby w tej kolekcji znalazły się modele dla każdego. Postawiono przede wszystkim na jakość oraz wytrzymałość, dzięki czemu każdy z modeli opatrzony został 15-letnią gwarancją.

Pierwszą grupę stanowią materace zbudowane z pianek. To najliczniejsza grupa, a dlatego, że to właśnie różne rodzaje pian poliuretanowych dają największą możliwość tworzenia wytrzymałych i jednocześnie rozbudowanych konstrukcji.

Podstawą jest piana wysokoelastyczna HR o różnej gęstości. Stosowanie tego materiału pozwala na uzyskanie bardzo wytrzymałej bazy, na której można osadzić inne elementy. Pianka wysokoelastyczna zbudowana jest nieco inaczej niż typowe, tradycyjne piany poliuretanowe. Produkowana w podobny sposób, poprzez łączenie różnego rodzaju polioli, ma jednak znacznie więcej zalet. Przede wszystkim wydłużona zostaje jej trwałość – średnio o 40% w porównianiu do klasycznej piany o tej samej gęstości. Jest także znacznie bardziej sprężysta i elastyczna – może swobodnie zastapić wkład kieszeniowy w materacu. Szybko wraca do swojego pierwotnego kształtu, dopasowuje się do ciała, powrównywalnie na przykład z lateksem. Dzięki tworzenia różnego rodzaju gęstości, daje właściwie nieograniczoną możliwość kształtowania. Ciekawe są także jej fizyczne właściwości, ponieważ posiada gładką fakturę, a jednocześnie nieregularną stukturę, dzięki czemu jest miła w dotyku, a przy tym doskonale przepuszcza powietrze.

To właśnie pianka wysokoelastyczna jest bazą materaców Hildinga z kolekcji Select. Jeśli przyjrzeć się im bliżej, można select dynamiczauważyć wiele różnych profilowań tej właśnie częsci materaca. Hilding jest absolutnym liderem na rynku, jesli chodzi właśnie o profilowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu, ciężar ciała rozkłada się bardziej równomiernie na materacu, a samo wnętrze jest doskonale wietrzone.

Ale czas na przykłady: i tak w modelu Select Massage piana wysokoelastyczna jest podporą dla warstwy pianki visco. AKTUALIZACJA 2016: w kolekcji 2016 Select Massage zastąpiono modelem Mambo), podobnie jak w Select Thermo. AKTUALIZACJA 2016: Select Thermo zastąpiono modelem Rumba)

W materacu Select Dynamic zastosowano trochę inne rozwiązanie. Środek i jedna strona to pianka wysokoelastyczna, natomiast druga strona obłożona została pianką termoelastyczną. Select Dynamic jest o tyle interesującym modelem, że uwagę zwracają na siebie ciekawe profilowania. Przede wszystkim jednak warstwa zewnętrznej piany wysokoelastycznej jest wyposażona w dodatkową właściwość. Uzupełniono ją wkładem Ultra Fresh, dzięki czemu materiał – oprócz swoich typowych zalet- działa jeszcze antybakteryjnie. To więć idealne rozwiązanie dla osób z alergiamii, które  preferują jednak piany zamiast lateksu. AKTUALIZACJA 2016: Select Dynamic nie przeszedł do następnej kolekcji.

Pianka wysokoelastyczna daje tak wiele możliwości, że wykorzystana została w nowoczesnym modelu Select Air. To całkowicie nowa propozycja Hilding z najnowszej kolekcji. Budowa jakby sprężynowa, ale na zupełnie innych zasadach. Do wnętrza bloku piankowego wstawiono bowiem… plastikowe sprężyny  To zupełna nowość w świecie materaców i jedno z najnowocześniejszych rozwiązań. I naszym zdaniem bardzo udana próba odmłodzenia materaców sprężynowych. AKTUALIZACJA 2016: Select Air nie przeszedł do następnej kolekcji.

W tej grupie kolekcji Select najważniejsza jest więc pianka wysokoelastyczna. To dzięki niej można korzystać z bardzo wytrzymałego materaca, bez konieczności zakupu modelu kieszeniowego. Oczywiście dodatkowe materiały pozwalają na korzystanie także z ich zalet, czego idealnym przykładem jest visco czy lateks.

Druga grupa to materace kieszeniowe, które dopracowano w każdym szczególe. I choć to tylko dwa modele: Select Multi i Select Fine, to tyle w zupełności wystarczy, aby zadowolić nawet najbardziej wymagająych klientów.

Select Fine zbudowany jak klasyczny model kieszeniowy, a więc z takim wkładem, wyposażony został w dwie wartswy – każda ze stron o innych właściwościach. Jest to oczywiście wygodne rozwiązanie, bo pozwala na korzystanie ze stron o innych zaletach. Strona z pianką o podwyższonej elastyczności to bardziej trwałe podłoże, ale za to z tego miękkiego można korzystać po drugiej stronie (visco). AKTUALIZACJA 2016: Select Fine nie przeszedł do następnej kolekcji.

Select Multi to jeszcze bardziej udoskonalona konstrukcja, bo wykorzystano tu kieszenie multipocket, a więc mniejsze select multiod klasycznych. Tu z kolei po jednej stronie mamy visco, a po drugiej lateks (firma Hilding reklamuje go jako materiał o zawartości ponad 80% naturalnego materiału z mleczka kauczukowego). AKTUALIZACJA 2016: Select Multi zastąpił model Makarena. Nieco go zmodyfikowano, ponieważ nie ma w nim pośrednich pianek, które były umieszczone pomiędzy kieszeniami, a piankami zewnętrznymi.

Tak więc mając do wyboru w tej kolekcji jedynie dwa modele, możemy je idealnie dopasować właściwie do każdego śpiocha 😉

Tak samo ważne, co same materiały wewnętrz, są także pokrowce na materace, które dziś odgrywają równie ważną rolę, co sama budowa wewnętrzna.

70-177

Tu wykorzystano każdy z dostępnych w ofercie Hilding pokrowców. Mamy więc i Sensity z probiotykami, Medicott Silver w warstwą działającego antybakteryjnie srebra czy pokrowiec antyalergiczny ze sztucznego jedwabiu Tencel.

I wreszcie cała kolekcja Select jest uzupełniona materacem nawierzchniowych Select Top, materacem na ramie oraz pięknym łóżkiem kontynentalnym.

Seria Select to zdecydowanie jedne z najlepszych modeli na rynku, a Hilding wyznacza dziś trendy w tworzeniu luksusowych materaców do spania. Warto więc skorzystać z naszej promocji, bo to okazja, która nie zdarza się często. Zapraszamy 🙂

Leave a Comment