Kupowanie materaca przez internet – wady, zalety…

Wiele osób ma spore wątpliwości, czy kupowanie materaca przez internet jest dobrym rozwiązaniem. Jedną z najczęstszych obaw jest to, że nie mamy możliwości położenia się na nim i wypróbowania tego, co kupujemy. Czy kupowanie materaca w sieci jest dobrym pomysłem ? Przyjrzyjmy się wszystkim plusom i minusom…

CO MÓWIĄ KLIENCI KUPUJĄCY W SIECI I W SALONACH ?

Ankieta przeprowadzona przez portal sleeplikethedead.com pokazała dość zaskakujące wyniki. Okazuje się, że koniec końców satysfakcja z zakupionego w sieci materaca jest porównywalną z tą, którą odczuwają osoby kupujące materac tradycyjnie. To dość niespodziewany rezultat, bo wydawałoby się, że wypróbowanie materaca osobiście jest jednym z najważniejszych elementów dobrego wyboru. Ryzyko złego wyboru jest więc nieznacznie większe, a czasami nawet takie samo – wszystko prawdopodobnie zależy od tego, jak dokładną i specjalistyczną pomoc otrzymamy na przykład telefonicznie czy mailowo.

RODZAJ MATERACA OSOBY ZADOWOLONE Z WYBORU MATERACA
Zakupy po wcześniejszym wypróbowaniu Zakupy w sieci bez próbowania
Kieszeniowe i sprężynowe 63,00% 61,00%
 
Termoelastyczne 82,00% 79,00%
 
Lateksowe* 69,00% 83,00%
*wyższy procent osób zadowolonych przy zakupach online wynika prawdopodobnie z tego, że wiele droższych, wyższej jakości materaców lateksowych sprzedawanych jest tylko w sieci

DLACZEGO ZADOWOLENIE Z ZAKUPU MATERACA przez internet i w salonie JEST PODOBNE ?

Sleeplikethedead.com wskazuje na trzy powody, dla których nasze zadowolenie jest podobne, kiedy kupujemy materac bez próbowania, co w przypadku wcześniejszego przetestowania:

1. Osoby, które kupują materac przez internet, zazwyczaj wcześniej zdobywają więcej informacji na temat dostępych modeli. W sieci znaleźć można wiele informacji, opinie, testy – zanim zakupimy materac przez internet, staramy się dowiedzieć jak najwięcej o danym modelu, jesteśmy więc bardziej świadomymi konsumentami. Niektórzy także wcześniej testują w salonach różne modele, aby później dokonać zakupu w sklepie internetowym. Kiedy natomiast wybieramy się do sklepu, polegamy raczej na radach sprzedawcy.

2. Test przeprowadzony w salonie nie zawsze odpowiada rzeczywistości – ma na to wpływ wiele czynników – na przykład to, że czasami modele sklepowe są już nieco bardziej miękkie od nowych. Czasami salonowe warunki nie pozwalają nam wygodnie się ułożyć, spokojnie poleżeć, albo zwyczajnie się krępujemy. Około 20% osób, które kupują materac w sklepie, jest później niezbyt zadowolonych ze swojego wyboru i potwierdza, że wybrałoby inaczej.

—–

Zależy nam na tym, aby osoby odwiedzające nas w salonie stacjonarnym mogły spokojnie i dokładnie przetestować jak najwięcej modeli. Staramy się zapewnić jak najbardziej przyjemną i relaksującą atmosferę. Niektórzy spędzają u nas po kilka godzin, testując wszystkie możliwe opcje, co oczywiście nas cieszy 🙂 Z radością witamy także Rodziców z Maluchami, które zawsze czują się u nas niezwykle swobodnie, skacząc po wszystkich łóżkach 🙂 

——

3. Trzeci powód, to różnice, które w naturalny sposób pojawiają się nawet w takich samych modelach materaców. Szczególnie dotyczy to materaców termoelastycznych, których twardość możemy odczuwać nieco inaczej w salonie, a nieco inaczej w domu, kiedy położymy się na materacu na przykład przez 2 czy 3 godziny. Zawsze zachęcamy klientów, którzy chcą kupić model termoelastyczny, aby poleżeli na nim dłużej, a my w tym czasie opowiadamy o poszczególnych materiałach.

ZALETY KUPOWANIA MATERACA PRZEZ INTERNET

1. Możemy dokonać zakupu w dowolnym czasie i w zaciszu własnego domu. Mamy więcej czasu na dokonanie wyboru i dostęp do ogromnej bazy wiedzy.

2. Możliwość zwrotu materaca – wiele sklepów internetowych doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że kupując materac w sieci, ryzyko podjęcia niewłaściwej decyzji jest nieco większe. Dlatego też oferuje możliwość zwrotu materaca, jeśli okaże się, że nie jesteśmy zadowoleni z zakupów. Podobnie w naszym sklepie można materac zwrócić lub wymienić na inny, jeśli nie są Państwo usatysfakcjonowani.

3. Cena – około 15% modeli dostępnych w sklepach internetowych ma nieco niższą cenę, niż w przypadku tych billboard-materacesamych dostępnych w salonach stacjonarnych. Natomiast negocjacja ceny jest nieco łatwiejsza w przypadku zakupów w salonach stacjonarnych. Wiele sklepów internetowych oferuje także darmową dostawę, co nie jest już tak częste w przypadku zakupów stacjonarnych.

——

Wszystkie ceny materaców w naszym sklepie internetowym podlegają negocjacji, dlatego zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Możecie Państwo uzyskać atrakcyjne rabaty nie tylko w naszym salonie w Rzeszowie, ale także w sklepie internetowym. Wszystkie modele przez Państwa zakupione osobiście w salonie dowozimy gratis pod wskazany adres, lub wysyłamy darmową przesyłką na terenie Polski.

——-

WADY ZAKUPÓW INTERNETOWYCH

1. Zwrot materaca – zazwyczaj w przypadku materaca, który nam nie odpowiada, musimy go odesłać na własny koszt, zamówić kuriera, przewieźć paczkę itp.

2. Brak fachowej porady – w przypadku niektórych sklepów internetowych trudno jest znaleźć wyczerpujące informacje na temat oferowanych modeli. Warto wtedy zadzwonić, a fachowy sprzedawca z pewnością udzieli nam informacji i doradzi, jaki materac wybrać. Najlepiej pytać o wszystko, co nas zastanawia i niepokoi lub ciekawi.

3. Brak możliwości negocjowania ceny – to w salonach stacjonarnych zazwyczaj łatwiej jest uzyskać rabat. Ale nie zawsze tylko tam: w naszym sklepie internetowym wszystkie ceny podlegają negocjacji – wystarczy zadzwonić.

  • Thomas

    Bardzo pomocne i przydatne informacje. Dzięki

  • Mirka

    Zakup materaca przez internet to świetna sprawa. Nie trzeba tracić niepotrzebnie czasu na chodzenie po sklepach.

Leave a Comment