Kwiatowe tapicerowane łóżka Hilding – kolekcja na wiosnę 2014.

Pisząc o produktach Hildinga, nie można nie napisać o ich niezwykłych łóżkach. Cała historia tej firmy zaczęła się właśnie od łóżek – początkiem międzynarodowego imperium był niewielki zakład stolarski. Dziś Hilding jest obecny w kilkudziesięciu krajach, w których znany jest przede wszystkim z materaców, a dopiero na drugim miejscu łóżek. Warto jednak właśnie na nie zwrócić uwagę, chociażby ze względu na prawie 100-letnie doświadczenie w tym temacie.

Jaka jest najnowsza kolekcja łóżek tapicerowanych Hildinga ? Bardzo różnorodna, zdecydowanie bardziej rozbudowana, niż poprzednia. Stylistycznie także nieco inna – pojawia się trochę więcej detali, które przełamują typowy dla Skandynawii minimalizm: półeczka, zagłówki, pikowane panele obicia czy mieszanie tkanin – nadal jest proso, jednak już ni tak ascetycznie, jak w poprzednich sezonach. Być może żegnamy się powoli z całkowitą prostotą na rzecz mniej geometrycznych form i kształtów.

projekt lozka tapicerowanego

PLANOWANIE FORMY

Choć projekty mogą wydawać się dość przypadkowe, cala nowa seria tapicerowanych modeli Hildinga jest przemyślana w każdym celu. Trochę nietypowo, zacznijmy od dodatków. W tej kolekcji pozostał tylko jeden model niziutkich nóżek Long, które zostały dopasowane do wszystkich łóżek (jedynie Aster ma swoje własne nóżki chromowane). To uproszczenie, dzięki któremu wybieramy jedynie kolor, a nie musimy zastanawiać się, jaki kształt będzie stylistycznie współgrał z całością.

Formy również idealnie wpisują się w różne potrzeby. Dla tych, którzy nie zgadzają się absolutnie na żadne ustępstwa od minimalistycznego designu północnego, firma przygotowała Ivy . Bardzo prościutkie, lekkie, w doskonałej cenie – idealne, kiedy szukamy czegoś niedrogiego, ale w dobrym smaku i fajnie się prezentującego.

Podobnie bardzo prostą i geometryczną formę mają Iris – zupełnie prosta forma, jednak boczne panele są dość grube i to one stanowią ozdobę Iris.

Wszystkim klientom, którzy poszukują łóżek zbudowanych z pikowanych paneli, możemy polecić Tulip. Pozostaje klasycznie proste, a całą uwagę przyciąga przedni panel. Obydwa modele także mają ostre, mocne krawędzie – nie ma tu zaokrągleń.

Niezwykle ciekawe – chyba najbardziej ciekawe z całej tegorocznej wiosennej kolekcji, jest Lily. To wykorzystanie paneli, ale w trochę inny sposób. Nie wiem, czy tylko mi skojarzyły się one z belkami drewna. Całość wygląda naprawdę imponująco już przy rozmiarze 160, a przy większych musi robić królewskie wrażenie.

TKANINY OBICIOWE – SEZON KWIATOWY

Kiedy zapowiadano nadejście nowej kwiatowej kolekcji Hilding, spodziewać by się można raczek kwiatowych tkanin obiciowych. Tymczasem te pozostają w znakomitej większości jednokolorowe (poza kilkoma typowo graficznymi motywami). I tutaj jednak nastąpiła konkretna zmiana – pojawiło się zdecydowanie więcej mocnych, nasyconych barw, jak na przykład te z grupy Amore. Doskonale prezentują się także materiały grubo tkane, być może nawet lepiej od mocnych kolorów.

HC

Hc to materiał, na którym widać strukturę splotów. W dotyku jednak jest dość ciekawy, ponieważ wyczuwa się jakby cieniutka warstwę wosku. Z pewnością jest to nawiązanie do tkanin z poprzednich kolekcji, które pokrywano nieprzemakalną warstwą. HC będzie więc idealnym wyborem dla osób, które szukają materiału dobrze zabezpieczonego przed wilgocią.

KRETA

Niezwykle ciekawa tkanina obiciowa, która inspirowana jest pewnie lnem, ponieważ na bardzo grubo plecionym materiale idealnie widać piękny splot. Materiał gruby, wytrzymały, utrzymany w różnych odcieniach: 05 to kawa z mlekiem, 03 – szarość z odrobiną kawy z mlekiem, 13 jest połączeniem dwóch odcieni brązu: jasnego i ciemnego, 16 i 10 dla osób wolących ciemne odcienie.

MUNA

Muna podobnie jak Kreta przypomina len, tu splot jest jednak dużo mniejszy, choć nadal widoczny. Efekt plecionki jest więc dużo bardziej dyskretny. Włókna w obydwu materiałach plecione bardzo naturalnie, nawiązujące do klasycznych tkanin lnianych.

SAWANA

To materiały, w których splot jest dużo mniej widoczny, choć składają się z nici różnych odcieni, co daje ciekawy efekt. Sawana jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą wybrac obicie dość klasyczne, ale jednak nie jednokolorowe, gdzie dzieje się coś ciekawe. Wyjątkiem są tu jedynie waniliowa 01 oraz całkowicie czarna 14 – to tkaniny jednolitej barwy.

AMORE

To klasyczne, jednokolorowe tkaniny obiciowe. Mięciutkie w dotyku, jakby z welurowym wykończenie. Tu ta prosta struktura jest dopełniona mocnymi kolorami. Bezpieczne obiciowe tkaniny dla tych, którzy nie przepadają za eksperymentami.

BRAVO

Chyba najbardziej liczna z grup poszczególnych tkanin. Dość ciekawa, ponieważ tutaj także splot jest wyraźnie widoczny. W przeciwieństwie na przykład do Krety czy Muny, ma się wrażenie, jakby była zbudowana z węzełków – jest to zdecydowanie inny sposób tkania. Jesli ktoś chce wybrać klasyczna tkaninę obiciową, jednak grubszą, ze średnio widocznym splotem i nie tak miłą w dotyku jak Amore, Bravo to dobry wybór.

BALTIC

To zdecydowanie coś dla lubiących mocne akcenty kolorystyczne. Bardzo gruby materiał, o bardzo widocznym splocie – najgrubszym w całym zestawie, a w każdym materiale łączą się ze sobą dwa kolory. Na pewno taki materiał będzie przyciągał wzrok.

EAGLE i LONDON

Dwie zupełnie nowe w kolekcji Hilding tkaniny obiciowe i na pewno jedne z najciekawszych i skupiających najwięcej uwagi na sobie. Przede wszystkim ze względu na wykorzystanie graficznych motywów. Jeśli szukacie czegoś z efektem „wow”, to na pewno to będzie dobry wybór 🙂

MADRYT, KONGO, DUNDEE – materiały skóropodobne

Skóropodobny materiał o delikatnej strukturze, praktycznie niewyczuwalnej, choć widocznej. W Kongo i Dundee natomiast już strukturę skóry da się wyczuć pod dłonią, choć nadal jest dość delikatna.

—-

Właśnie trwa promocja na najnowsze modele łóżek tapicerowanych Hilding – do każedgo z nich możecie dokupić promocyjny materac w cenie obniżonej o 20% !!! Tylko do 30 czerwca, więc warto skorzystać.

—-

Poniżej kilka zdjęć, które można znaleźć w katalogu łóżek tapicerowanych Hilding na sezon wiosna 2014 – jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, podrzucamy elektroniczny katalog. A poniższe zdjęcia z niego pochodzące to trochę inne spojrzenie na poszczególne modele, a więc jak prezentują się one we wnętrzach. Zobaczcie:

lozko hilding ivy lozko hilding iris ciekawe lozko hilding tulip lozko lily

Wykorzystano zdjęcia z katalogu łóżek tapicerowanych 2014 firmy Hilding.

Leave a Comment