Lateks Pulse Latexco – nowość Janpola.

Najbardziej trwały, oddychający, najbardziej wytrzymały i najbardziej miękki – tak pokrótce można opisać Pulse, czyli lateks firmy Latexco. W kilku swoich materacach Janpol zastosował ten właśnie materiał. Jak się sprawdza i jakie sa jego największe zalety ? Dzisiaj trochę więcej o niezwykle nowoczesnym lateksie Pulse.

Latexco, jak sama nazwa wskazuje , to jeden z największych światowych producentów materacowego lateksu na świecie. Od lat 50. ubiegłego wieku firma specjalizuje się w produkcji pianek, a ponad 70% wszystkich producentów materaców wybiera ich lateks. Belgijska firma konkuruje z takich tuzami, jak Dunlop, czy Talalay.

Janpol postanowił wykorzystać ich lateks w 4 modelach: Pulse Pure, Pulse Elegant, Pulse Fantasy i Pulse Supreme. Każdy z tych materaców jest nieco inny i łączy nieco inne materiały. Ale to pokazuje, jak Pulse świetnie sobie radzi w każdej konstrukcji.

materac janpol pulse eleganceCZEGO MOŻNA OCZEKIWAĆ OD LATEKSU PULSE ?

  • oddychający

Materac powinien doskonale przepuszczać powietrze, bo dzięki temu szybciej wysycha. A jest to koniecznie, ponieważ nasze ciało w czasie snu się poci. Zwiększony przepływ powietrza uzyskuje się poprzez wprowadzenie do lateksu wielu mikroskopijnych „komór powietrznych”, które są ze sobą połączone. W ten sposób na całej grubości pianki powietrze porusza się z taką samą swobodą.

  • sprężysty

Nawet pod bardzo dużym ciężarem,  Pulse błyskawicznie wraca do pierwotnej formy. Dzięki temu ciało jest cały czas idealnie wsparte, bez względu na pozycję.

  • odporny na rozciąganie

Pulse jest nie tylko odporny na zgniatanie. Taką samą wytrzymałość zachowuje podczas rozciągania.

  • o jednorodnej strukturze komórkowej

Specjalna technologia SonoCore nadaje Pulse jednorodną strukturę, a więc pozwala kontrolować piankę na poziomie komórek. Taka struktura to wytrzymałość na rozciąganie, świetna przewiewność, ale również trwałość.

  • o wydłużonej trwałości
  • o podwyższonej grubości

Bez utraty właściwości można umieścić w materacu wysoką warstwę lateksu Pulse. 2 centymetry materiału mają taką samą przewiewność, co 6 centymetrów. Dokładnie taka warstwa została wykorzystana w modelach Janpola.

Jak proces stosowany przez Latexco ma się do procesów stosowanych przez największych gigantów. Najbardziej znane i cenione na świecie są procesy dwóch firm. Jako pierwszy sposób na produkcję materacowego lateksu znalazł Dunlop – były to lata 90. XIX wieku. W latach 30. XX wieku powstał proces Talalay. Obydwa – choć z powodzeniem są wykorzystywane do dziś – mają swoje wady. Przede wszystkim jest to duże zużycie energii i stosunkowo długi czas potrzebny do ich wyprodukowania. Dodatkowo otrzymywany w ten sposób lateks ma nieregularną strukturę komórek (to może np. utrudniać przepływ powietrza, czy zmniejszać wytrzymałość).

SonoCore to technologia, która wyrasta z tradycji, ale cały proces jest przeprowadzany innymi metodami (np. wulkanizacja i suszenie „od środka do zewnątrz”). Proces nie wymaga tak dużych nakładów energii, pianka jest bardziej wytrzymała i przewiewna itd. To tylko kilka z zalet tego materiału.

DLA KOGO MATERAC Z LATEKSEM PURE ?

Jak pokazuje oferta Janpol, właściwie dla każdego. To materiał, w którym jest ponad 50% naturalnego lateksu, a więc naprawdę sporo.  To na pewno bardziej ekonomiczne rozwiązanie, niż materac w pełni z naturalnego lateksu – jest po prostu tańszy, a jakościowo to produkt z bardzo wysokiej półki.

Warto Pulse wziąć pod uwagę, jeśli ktoś lubi lateks, a boi się, że nie jest to zbyt przewiewny materiał. Świetnie się też sprawdzi, jeśli ktoś lubi miłe, bardziej miękkie podparcie, ale zupełnie nie odpowiada mu brak sprężystości pianki visco.

Firma Janpol nie zawsze głośno podkreśla jakość swoich modeli, a często są to naprawdę niezwykle dopracowane projekty. Materace z lateksem Pulse zdecydowanie do nich należą.

 

Leave a Comment