Latino – ciekawsza wersja lateksowego modelu.

Hilding Latino to materac wykonany z lateksu, ale nie w tradycyjny sposób. Nieco inny, w odświeżonej formie, jest znacznie bardziej praktyczny od klasycznego lateksowego materaca. Hilding jak zwykle stara się „wyciągnąć” ze swoich modeli jak najwięcej.

LATEKS I PIANKA VELVET  TOUCH – duet idealny

Zdecydowana większość materaców lateksowych jest wykonywana z jednego, pełnego wkładu lateksu. W przypadku Latino jest inaczej. Wkład materaca jest zbudowany z dwóch elementów:

– trzon materaca z pianki Velvet Touch

Velvet Touch to materiał, który zadebiutował u Hildinga w ostatniej kolekcji. Pianka wyjątkowa, ponieważ wydaje się łączyć dwie sprzeczne cechy. Z jednej strony jest delikatna, miękka, trochę przypomina piankę termoelastyczną. Z tego też powodu jest wykorzystana jako warstwa komfortu w kilku materacach. Z drugiej jednak strony to bardzo wytrzymały materiał, który spokojnie może utrzymać ciało w odpowiedniej pozycji. I właśnie w Latino Velvet Touch stanowi trzon materaca. To pianka o wysokiej elastyczności, więc doskonale sprawdza się jako baza.

budowa hilding latino

Ogromną zaletą Velvet Touch jest również doskonała przepuszczalność powietrza. Umieszczenie takiego materiału w samym środku materaca jest świetnym pomysłem. Dzięki temu każda część Latino jest bardzo dobrze wentylowana. Pianka szybciej traci ciepło, a większa ilość powietrza minimalizuje namnażanie roztoczy.

– warstwy komfortu z lateksu

Velvet Touch tworzy jednak tylko część Latino. Druga, ważniejsza, zbudowana jest z lateksu. To, co wyróżnia Latino spośród innych modeli, to dwie różne twardości, każda z innej strony. Wkład lateksu został przecięty na pół, ale każda z połówek ma nieco inną grubość. Dzięki temu  jedna strona jest bardziej miękka, a druga trochę twardsza. Można je zmieniać w zależności od potrzeb. Takie rozwiązanie – dwie różne strony twardości w jednym materacu lateksowym – jest spotykane bardzo rzadko.

Pisząc o lateksowym modelu Hildinga, koniecznie trzeba wspomnieć o jakości lateksu. Pianka lateksowa Hilding zawiera ponad 80% naturalnego kauczuku. To bardzo dobra mieszanka, w większości materaców lateksowych naturalnego kauczuku jest tylko około 20%. Im wyższa zawartość naturalnego materiału, tym materac jest droższy i oczywiście bardziej pożądany (szukamy raczej naturalnych materiałów). Przy tej jakości materiału, cena Latino jest naprawdę korzystna.

– pralne pokrowce

Dziś właściwie wszystkie materace są wyposażone w pralne pokrowce. Z Latino jest podobnie. Jego pokrowce są jednak znacznie bardziej rozbudowane. Warto zacząć od samej jakości materiałów – wszystkie posiadają atest Eko-Tex, co oznacza, że są wolne od zanieczyszczeń chemicznych. Merced i Elips to dwa zupełnie inne materiały. Elips przypomina niezwykle szlachetną bawełnę – jest miękki, delikatny, można by spokojnie spać na tym pokrowcu bez prześcieradła. Merced z kolei to zupełnie inny pokrowiec. Ma na powierzchni coś w rodzaju „gofrowań”- wypustek, które mają za zadanie masować ciało. Tkanina pokrowca jest też niezwykle rozciągliwa, można ją rozciągnąć nawet o 50%. To więc pokrowiec, który zawsze będzie idealnie przylegał do wkładu, nawet po wielu praniach.

Obydwa pokrowce są wyposażone w zamek rozdzielczy, można więc wyprać je spokojnie w domu, nawet jeśli mamy duży materac. To bardzo praktyczne rozwiązanie, znacznie ułatwia też zakładanie i zdejmowanie pokrowca.

Elips na pewno jest dużo przyjemniejszy w dotyku, Merced daje dość ciekawe odczucie masażu. Każdy z pokrowców spełnia więc nieco inne zadanie.

 DLA KOGO LATINO ?

Każdy z materaców Hildinga jest przeznaczony dla nieco innego użytkownika i nie inaczej jest z Latino. Ten nietypowy materac można wykorzystać na kilka sposobów:

jako materac dla alergika – choć raczej dla niezbyt ciężkiego. Doskonale sprawdza się też jako model dla dzieciaków. Tutaj na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim materiał, z jakiego Latino jest zrobiony. We wnętrzu mamy bardzo przewiewną piankę Velvet Touch, na wierzchu z kolei lateks, który nie pochłania kurzu. Tego typu materac nie wymaga czyszczenia, w zupełności wystarczy wypranie pokrowca;

jako nieco tańszy materac ekologiczny – ponieważ lateks Hildinga jest wyjątkowo czysty i zawiera ponad 80% naturalnego kauczuku, można Latino wykorzystać jako materac ekologiczny. To właśnie lateks ma bezpośredni kontakt z ciałem. To, co także jest bardzo ważne, to jakość wszystkich składowych materaca. W materacach Hildinga atest Eko-Tex ma nie tylko materiał pokrowca. Mają go wszystkie materiały, które składają się na materac (kleje, wypełnienie, a nawet nici). Biorąc to wszystko pod uwagę, można uznać Latino za ekologiczny model w naprawdę dobrej cenie;

jako bezpieczniejsza alternatywa dla klasycznego materaca z lateksu – wprowadzenie pianki do wnętrza materaca miało kilka zadań. Usztywniło dość niestabilny materac z lateksu, zapewniło dodatkowy przepływ powietrza. Jednak, co najważniejsze, pozwoliło zbudować materac o dwóch, różnych rodzajach twardości. Dzięki temu modelowi można w każdej chwili zmienić stopień twardości.

Latino to niezwykle ciekawy materac, świetna alternatywa dla klasycznych już materaców z lateksu. Świetnie zaplanowany (powstał zresztą jako następca lateksowego modelu Original Latex). Zdecydowanie dla wszystkich, którzy borykają się z alergiami – i nie tylko !

 

Leave a Comment