Luksusowe materace Labyrinth i Vitamin – nowości w ofercie Hilding.

AKTUALIZACJA 2016: W najnowszej kolekcji 2016 nie ma już modeli Vitamin ani Labirynth. Jednak technologie i materiały, z których są zbudowane, wykorzystano w dwóch nowych materacach. Włókno Labirynth firma Hilding wykorzystała w modelu Zumba – to najbardziej „oddychający” materac w tej kolekcji. Z kolei sprężyny z pianki umieszczone zostały w nowym modelu Hilding Twist. Więcej na ich temat można poczytać w nowych postach na naszym blogu.

Firma Hilding cały czas prezentuje nam nowości, które zdają się być coraz bardziej dopracowane. Nie inaczej jest tej wiosny. Kilka dni temu zaprezentowano nam hit najnowszych Targów Meble Polska 2014. Dwa wyjątkowe materace: Vitamin i Labirynth, które już zostały nagrodzone przez specjalistów w branży, a w sklepach pojawią się lada dzień – choć u nas można je już kupić w sklepie internetowym 🙂

Wyjątkowe modele ? Na pewno. Pojawiają się tam bowiem materiały do tej pory przez firmę nie prezentowane. A jakie materace stworzono ? Luksusowe, super ekologiczne, bardzo trwałe, bo na lata, dla osób cięższych, którym zależy przede wszystkim na najwyższym komforcie i jakości. Można zaliczyć je do najdroższej grupy cenowej Select.

Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym materiałom, które zostały tam użyte:

pianka Avento2 – nowoczesna pianka produkowana w Szwajcarii, która powstaje na bazie oleju produkowanego zpianka avento2 lawendy i ziół szwajcarskich. Jest więc materiałem ekologicznym, w którym wykorzystano do wytworzenia piany oleje pozyskiwane z roślin zamiast olejów ropopochodnych. Doświadczenia prowadzone wcześniej z takimi piankami ekologicznymi doprowadziły do zaskakującego odkrycia. Okazało się, że wykorzystanie naturalnego oleju powoduje, że piana jest dużo bardziej wytrzymała, elastyczna, znacznie wolniej się utlenia. Największą jej zaletą jest jednak oddychalność.

Avento2 jest udoskonalana już na poziomie komórkowym. Pojedyncze komórki mają różną wielkość, a do tego otwartą strukturę. Choć wydaje się to mało istotne, bardzo wyraźnie wpływa na komfort leżenia. Niejednorodna struktura sprawia, że pianka dużo trudniej się odkształca – to jest właśnie przyczyna tej jej „długowieczności”. Otwarte komórki z kolei szybko chłoną ciepło i wilgoć, a następnie bardzo szybko je oddają do otoczenia – stąd też w przypadku takiej piany nie ma uczucia ciepła, jak w niektórych starszych rodzajach pianki visco, która je pochłania, ale ma problem z jego szybkim oddaniem. Otwarta struktura zapobiega się przegrzaniu ciała i świetnie radzi sobie z termoregulacją. To oczywiście sprzyja oddychalności, a więc nie ma mowy o jakimkolwiek „miłym gniazdku” dla mikroorganizmów 🙂

Ta piankę w modelu Labyrinth zastosowano jako bazową. Jest powycinana w kształcie sprężyn, a między nimi mieszczą się kanały powietrzne. Z jednej strony mamy więc najbardziej klasyczne sprężyny, z drugiej natomiast nowoczesny materiał, z którego są wykonane.

Dla tych, którzy doceniają też stronę „zapachową”, nie bez znaczenia będzie fakt, że Avent delikatnie pachnie lawendą. Nie jest to zapach bardzo mocny, jeśli obawiacie się zbyt sztucznego, perfumowanego aromatu. Raczej zaczyna się od wydzielać pod wpływem ciepła ciała i jest niezwykle subtelny. Na pewno ogromna zaleta dla wszystkich miłośników lawendy, która jak wiadomo działa też nasennie i uspokajająco;

pianka EvoPoreHRC – kolejna wysokoelastyczna pianka, także szwajcarska i również powstająca w procesie pianka evoporehrcratyfikacji naturalnych olejów roślinnych. Podobnie jak Avent, również jest hypoalergiczna, a więc zupełnie bezpieczna nawet dla osób z poważnymi uczuleniami. Ma praktycznie takie same zalety, choć jest nieco twardsza  – w Labyrinth użyta jako wzmocnienie boczków, natomiast w Vitamin stanowi całą konstrukcję. W Vitamin jednak mamy dwie jej twardości i kiedy przyjrzeć się temu modelowi bliżej, widać jak naprzemiennie układają się one w 7 stref twardości.

Pisząc o takim materiale nie można zapomnieć o oczywistych zaletach, takich jak wysoka elastyczność, wytrzymałość, sprężystość i niska waga. Szczególnie warto zwrócić uwagę właśnie na sprężystość – samo określenie niewiele nam mówi, warto więc sprawdzic, na czym to polega.

Vitamin jest materacem twardym dla osób powyżej 80 kg.  Jednak osoba taka, jak ja czyli około 50 kg też wygodnie na nim leży. Jak to możliwe ? Tu właśnie zaczyna działać sprężystość – im materiał ma ją wyższą, tym mniej odczuwa się jego nieprzyjemną twardość, choć dobrze wspiera ciało. Stąd też pianki wysokoelastyczne zdobywają taką popularność – są zwyczajnie wygodniejsze.

włókno Labyrinth – jeden z ciekawszych składników nowego modelu Hilding Labyrinth, bo też materac od niego wziął swoją nazwę.

Labyrinth jest włóknem termoelastycznym, jednak zupełnie innym od tych tradycyjnych, które znamy. Właściwości wlokno labyrinthtakie jak w przypadku klasycznej pianki visco, a więc nagrzewa się od ciała, dopasowuje do niego i daje niezwykłe uczucie miękkości. Jego warstwa położona jest na piance Avent02, tak więc delikatnie ją zmiękcza. Oczywiście takie dopasowanie sprzyja relaksowi mięśni i kręgosłupa, poprawia krążenie krwi – niezwykle przydatne właściwości, szczególnie w przypadku osób o wyższej wadze ciała.

Jest jednak jedna cecha tego włókna, a jest nią struktura otwartokomórkowa, podobnie jak w przypadku dwóch innych pian, o których pisałam powyżej. W przypadku visco to udoskonalenie, które jest szczególnie ważne. O ile pianki poliuretanowe rozgrzewają się od ciała na normalnych zasadach równoważenia się temperatur ciał, to pianka termoelastyczna ciepło pochłania – potrzebuje go po to, aby móc się idealnie dopasować do ciała – to jej główna cecha i zadanie. Problem w tym, że nagromadzenie większej ilości ciepła już odczuwa się na ciele – materac zaczyna nas czasami po prostu delikatnie grzać. Jedni w ogóle tego nie odczuwają, innym to na rękę, ale są tacy, którzy zupełnie nie mogą znieść dodatkowego grzania w materacu. Niektórzy skarżyli się właśnie na to grzanie.

Zastosowanie otwartych komórek sprawiło, że pochłaniają one szybko ciepło potrzebne do dopasowania się, ale też szybko je wytracają, a więc nie jest ono magazynowane. Klasyczna pianka termoelastyczna została więc pozbawiona jednej z głównych wad, na którą skarżyli się klienci.

Po dwóch rodzajach niezwykle ciekawej pianki, czas na pokrowce, które nie mogą jakością i pomysłowością im ustępować:

tkanina z witaminami A,C,E – jeden z ciekawszych pokrowców w ofercie Hildinga, stworzony wyłącznie na potrzeby jednego modelu Vitamin. Dzianina niezwykle miękka, ponieważ pikowana pianką visco dla stworzenia jeszcze większego komfortu snu. Dzięki takiemu rozwiązaniu twardość jest zredykowana, ale jednocześnie zachowana. Pięknie komponuje się też pomarańczowa lamówka, która nawiązuje do zapachu pomarańczy, bo tak delikatnie właśnie ten pokrowiec pachnie.

Jednak najciekawszym rozwiązaniem jest wprowadzenie do tkaniny kapsułek z trzema vitaminami: A, C i E, czyli tymi, które najbardziej korzystanie wpływają na zdrowie skóry. Pod wpływem ciepła. kapsułki pękają i uwalniają składniki odżywcze.

Pokrowiec jak stworzony do kolekcji wiosennej: świeży, pachnący i niezwykle luksusowy.

tkanina kaszmirowa pikowana jedwabiem – model Labyrinth wyposażono natomiast w pokrowiec z aksamitmego kaszmiru. Aby nadać mu niepowtarzalny design, został przepikowany jednoigłową jedwabiem.

Obydwa modele to chyba najbardziej luksusowe propozycje, jakie Hilding zaprezentował dotychczas. Piękne, idealne do każdej sypialni. Na pewno warto im poświęcić sporo uwagi.

Leave a Comment