Materac bardzo twardy – zestawienie modeli z naszego sklepu.

W ofercie producentów znaleźć można także materace twarde i bardzo twarde, które przeznaczone są dla osób o wyższej wadze ciała, bądź takich, które preferują twardsze podłoże do spania.

Twardość materaca można zwiększyć poprzez zastosowanie kilku różnych technologii:

  •  w materacach sprężynowych i kieszeniowych stosuje się sprężyny o odpowiedniej twardość;
  • w każdym z rodzajów materaców można zastosować wkłady z naturalnych materiałów, spośród których najpopularniejszy jest wkład z włókna kokosowego. Wykorzystuje się do tego maty z niego wykonane. Włókno kokoswe mimo swojej twardość, nadal pozostaje sprężyste i elastyczne.

    70-243

    Nie łamie się i nie kruszy, a jednocześnie doskonale wspiera ciało. Świetnie chroni materac także przed wilgocią, którą pochłania, oraz przed przedostawaniem się zanieczyszczeń do wnętrza materaca. Jest materiałem antyalergicznym, ponieważ na jego powierzchni nie rozwijają się szkodliwe mikroorganizmy. Inny materiał, który jest już mniej popularny, ale pojawia się na przykład w materacach Janpol, to końskie włosie. Naturalne, także nie wywołujące uczuleń, świetnie sprawdza się w połączeniu z włóknem kokosowym. Rolę materiału utwardzającego może także spełniać filc.

  • choć może się to wydawać dziwne, bardzo twarde materace można stworzyć także wykorzystując różnego rodzaju pianki. Im większa jest jej gęstość, tym materac twardszy.

Wybierając twardy materac, warto pamiętać o tym, że odczucie jego twardości jest sprawą subiektywną. Ten sam materac dla osoby lekkiej może być już podłożem twardym, kiedy dla kogoś znacznie cięższego będzie miał średnią twardość.

Każdy z producentów stosuje własne oznaczenia twardości. Z zasady jednak przyjmuje się, że modele o twardości H3 są już materacami twardymi lub o podwyższonej twardości.

Poniżej przedstawiamy zestawienie twardym materaców, które można znaleźć w naszym sklepie.

Budowa Wkłady Cena
Hilding Pasodoble kieszeniowy kokos, pianka od 999 zł
Hilding Fandango kieszeniowy kokos, filc, pianka od 549 zł
Hilding Zumba piankowy pianka HR, włókno Labirynth od 1999 zł
 
 
Janpol Hermes piankowy pianka od 304 zł
Janpol Tytan piankowy pianka,kokos od 507 zł
Janpol Ajax sprężynowy pianka,kokos od 422 zł
Janpol Ares sprężynowy pianka,kokos od 350 zł
Janpol Gaja sprężynowy pianka od 398 zł
Janpol Wenus kieszeniowy pianka od 504 zł
Janpol Erebu kieszeniowy kokos,końskie włosie od 707 zł
Janpol Zeus lateksowy kokos,końskie włosie od 1059 zł
Janpol Kronos sprężynowy kokos,końskie włosie od 510 zł

 

Leave a Comment