Materac dla dzieciaków – nowe propozycje producentów

Producenci cały czas starają się oferować swoim klientom produkty idealnie dopasowane do potrzeb. Nie inaczej jest w przypadku modeli dla dzieci i nastolatków. Tutaj również pojawiają się nowe rozwiązania. Zobaczmy więc, co nowego pojawiło się na rynku i spośród czego można wybierać.

HILDING DLA DZIECIAKÓW STARSZYCH I MŁODSZYCH

Hilding nie zapomina również o najmłodszych użytkownikach materaców. W ofercie trzy modele dla niemowląt, ale także coś dla nastolatków i dzieci:

Breakdance – to typowy materac dla dzieci i nastolatków. Zbudowany zresztą w bardzo przemyślany, a jednocześnie prosty sposób. Jego wkład to dwie różne pianki, każda o nieco innej twardości. Można więc zmieniać strony materaca wraz ze zmieniającą się wagą dziecka. To, co ważne – pianki, z których Breakdance jest zbudowany, to materiały wysokoelastyczne. Taka pianka lepiej dopasowuje się do ciała, ale przede wszystkim może znieść znacznie więcej. W efekcie materac jest dużo bardziej wytrzymały, wolniej się odkształca i można z niego dłużej korzystać. O jakości pianki świadczy zresztą sama długość gwarancji – to 5 lat, a więc naprawdę sporo.

Breakdance to typowa propozycja dla dzieci i młodzieży. Lekki, higieniczny materac, który jest jednocześnie bardzo wytrzymały. Jednak w ofercie Hilding są również inne materace, które spokojnie można wykorzystać jako modele dla dzieciaków:

Tango – klasyczny materac kieszeniowy, ale skonstruowany z bardzo dobrych materiałów. Wnętrze ze sprężyn kieszeniowych, a na wierzchu lateks lub pianka wysokoelastyczna. Twardość materaca jest nieco niższa, można powiedzieć, że jest to materac średnio-miękki. Idealnie nada się również dla 2, czy 3 latków, które powoli „wywędrowują” ze swojego łóżeczka. Duży plus jest również taki, że Rodzice mogą spokojnie na takim materacu wygodnie dosypiać z maluchem.

Tango to fajna opcja, jeśli ktoś nie bardzo ufa piankowym materacom i jest raczej zdecydowany na model kieszeniowy. Jeśli ktoś szuka konstrukcji nieco tańszej, to dobry wybór to Zorba Hildinga. Pod względem twardości jest taki sam. Zbudowany również bardzo podobnie, świetny zamiennik dla Tango.

Rock’n’Roll – model, który można by spokojnie nazwać drugim Breakdance. Mają niemal identyczną konstrukcję (profilowania pianek są nieco inna, ale nie ma to właściwie znaczenia). Twardość również jest bardzo podobna. Z tego względu można ten materac zastosować zamiennie. Różnicę widać w wysokości, Breakdance jest niższy. Generalnie, im materac jest wyższy, tym bardziej wytrzymały. Rock’n’Roll ma też dużo dłuższą gwarancję, bo aż 15-letnią. Jeśli więc materac ma posłużyć dłużej, warto wybrać Rock’n’Roll.

Salsa – to ciekawe rozwiązanie, dość nietypowe, ale świetnie się sprawdza. To nieco twardszy materac, ale z warstwą pianki termoelastycznej. Salsa odpręża ciało, mocno relaksuje mięśnie, ale jednocześnie dobrze trzyma kręgosłup w odpowiedniej pozycji. Dzieci zazwyczaj lubią Salsę właśnie ze względu na miękkość, takie odczucie zapadania się w miękkim fotelu. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że Salsa nie jest bardzo miękkim materacem termoelastycznym. Z tego powodu jest doskonała dla dzieciaków, nie za miękka.

Dlaczego warto wybrać Hilding ? Na pewno ze względu na niezwykle wysoką jakość materiałów. Wszystkie materiały, z których wykonane są materace, posiadają atest EkoTex. To oznacza, że spełniają normy ekologicznego certyfikatu, nie zawierają substancji szkodliwych dla zdrowia i są przebadane na obecność ponad 100 substancji szkodliwych. To ogromna zaleta, bo dzieci są dużo bardziej wrażliwe. Nie bez znaczenia jest też długość gwarancji, bo w wielu przypadkach wynosi ona 15 lat.

Leave a Comment