Materac Hilding Select Visco – puzle z pianki i czarny pokrowiec.

AKTUALIZACJA 2016: W nowej kolekcji nie ma już Selecta Visco. Podobnie zbudowany jest materac Mambo, więc można go wykorzystać. Więcej na temat materaca Mambo poczytacie w tym poście. 

Jeśli przyjrzeć się materacom Hildinga, to właściwie każdy z nich ma w sobie jakieś zaskakujące i ciekawe rozwiązanie. Kiedy jednak jesienią ujrzeliśmy najnowszą kolekcję, zdecydowanie największą uwagę skupił na sobie model Select Visco. I nie trudno zgadnąć dlaczego. Już na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to zwykły, a przynajmniej przeciętny materac 🙂

Oczywiście cała uwaga skupiła się na pokrowcu. Silver Line, bo tak został nazwany, to jeden z najnowocześniejszych pokrowiec sileverlinemateriałów. Jego bazą jest sztuczny jedwab lyocell. Sztuczne jedwabie produkowane są z celulozy drzewnej i do złudzenia przypominają jedwab prawdziwy. To co jest ciekawe, to właściwości tej przędzy. Jest bardzo wytrzymała, ale jednocześnie cieniutka i delikatna w dotyku. Czyli ideał materiału, z którego można by uszyć pokrowiec. To jednak nie jedyna zaleta Silver Line. Pomiędzy włókna lyocellu wpleciono bowiem włókna…srebra, które stanowi około 1% składu materiału. Nie jest to oczywiście zabieg czysto marketingowy. Srebro ma spełniać bardzo konkretną funkcję. Otóż oprócz bardzo wielu swoich zalet, działa także naturalnie w sposób biobójczy. Nie dopuszcza do namnażania się różnego rodzaju mikroorganizmów, które mogą nam szkodzić i likwiduje nieprzyjemne zapachy. Jest to więc doskonała alternatywa na przykład dla antybiotyków. Oczywiście uwagę zwraca także bardzo ciekawy i dość niespotykany kolor – to jeden z dwóch modeli Hildinga, który w Silver Line został opakowany.

Sam pokrowiec to jednak nie wszystko. Jeszcze ciekawsze rozwiązanie kryje się pod nim. Wierzchnia warstwa to pianka hilding select viscotermoelastyczna, która daje bardzo przyjemne uczucie miękkości, jakie niektórzy opisują jako lewitowanie. Delikatnie nagrzewa się od ciała i je otula, zmniejszając jednocześnie nacisk, co z kolei wpływa na poprawę krążenia krwi.

Pod nią znajduje się jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie. Baza zbudowana jest z dwóch rodzajów pianki wysokoelastycznej połączonych ze sobą w formi…puzli. Niespotykany sposób łaczenia dwóch materiałów. Ale dzięki niemu ciężar ciała idealnie rozkłada się na całej powierzchni, co jeszcze bardziej zmniejsza nacisk na pojedyncze obszary naszego ciała. Dzięki takiemu trikowi udało się także uzyskać 5 stref twardości, co w przypadku pianek wysokoelastycznych nie jest łatwe.

Select Visco Hildinga to zdecydowanie jeden z najciekawszych modeli, właśnie ze względu na formę puzli i niezwykle oryginalny pokrowiec. Całość świetnie współgra z regulowanym stelażem i jednocześnie jest niezwykle wygodna. To także model, który będzie się pięknie prezentował w łóżku z niską burtą.

Jeszcze tylko przez niecałe trzy tygodnie można skorzystać z wyjątkowej promocji między innymi na model Select Visco – teraz do kupienia w naszym internetowym sklepie 23% taniej. Zapraszamy. 

 ZALETY:

5 stref twardosci materaca Materac z 5 strefami twardości.

 

 

materac antyalergiczny Model w całości antyalergiczny, odpowiedni nawet dla osób z silnymi uczuleniami.

 

 

regulowany stelaz Doskonale współgra z regulowanymi stelażami.

 

 

pralny pokrowiec 30 stopni Możliwość prania pokrowca w temperaturze do 30 stopni.

 

 

materac dopasowany do ciala Świetnie dopasowuje się do ciała, dzięki zastosowaniu warstwy pianki termoelastycznej.

 

 

pianka wysokoelastyczna Baza materaca wykonana z bardzo sprężystej i wytrzymałej pianki wysokoelastycznej.

Leave a Comment