Materace Viggo – ekonomiczna seria Hildinga.

AKTUALIZACJA 2016: Ekonomiczna seria Hildinga zmieniła się całkowicie po wprowadzeniu nowej kolekcji. O tańszych materacach Hildinga przeczytacie w tym, nowym poście. 

Hilding to materace dla każdego. Nie ma co do tego wątpliwości, jeśli przejrzy się ich kolekcje. Od luksusowych modeli Select Plus, przez najwyższej jakości materace Select, Original, aż po ekonomiczną serię Family – i nie ma tutaj mowy o żadnym kompromisie !!! – nadal Family to doskonałe materiały.

Do grona świetnych produktów Hildinga można teraz zaliczyć także serię Viggo. Dla kogo jest przeznaczona ? To materace tanie, które idealnie sprawdzą się na przykład w hotelu czy pensjonacie. Doskonałe rozwiązanie, jesli potrzebujemy niedrogiego modeli i z różnych względów nie chcemy kupić nieco droższych materaców Family.

MODELE SPRĘŻYNOWE

Egon

Firma Hilding raczej unika rozwiązań klasycznych, takich jak sprężyny – chyba że są one plastikowe, jak w przypadku nowoczesnego Select Air – w Viggo jednak zrobiła wyjątek na rzecz nieco niższej ceny. Takie rozwiązanie zastosowano w Egonie.

Egon ma typowy, bonnellowy wkład z kieszonek. Obydwie strony obłożone są pianką poliuretanową, a jedna ze stron dodatkowo utwardzona została filcem. Uwagę zwraca także bardzo ładny pokrowiec w kolorze kości słoniowej. Kiedy popatrzymy na materac pod światło, dają się zauważyć delikatne perłowe refleksy. Pokrowiec zaszyty jest na stałe, dlatego warto pomyśleć o dodatkowej ochronie, na przykład w formie cienkiego materaca nawierzchniowego.

Egon to doskonała prpozycja dla tych, którzy potrzebują wygodnego materaca, jednak nie chcą wydawać na niego zbyt wiele.

MODELE KIESZONKOWE

Magic

Czyli te, z których Hilding jest znany. I to wykorzystano także w serii Viggo. Tutaj do dyspozycji mamy dwa materac viggo magicmaterace, a najlepiej dopracowany jest Magic.

Materac bardzo zbliżony do modeli z nieco droższej kolekcji Family, choć nie wykorzystano tu pianek wysokoelastycznych, a bardziej klasyczne poliuretanowe. Baza składa się z kieszonek, a nie tak, jak w przypadku Egona, ze sprężyn. Jaka jest różnica ? Całkiem spora i odczuwalna. We wkładzie bonnellowym wszystkie sprężyny są ze sobą połączone. Naciskając więc na jedną część, pośrednio działamy na całą powierzchnię. W praktyce da się to odczuć, kiedy na materacu leżą dwie osoby. W Magic mamy już wkład kieszeniowy, a więc każda ze sprężyn działa osobno. Dodatkowo zróżnicowano ich twardość i ułożono je w taki sposób, aby powstało 7 stref twardości. To oczywiście przekłada się już na komfort wypoczynku. Mamy więc tu już dwa nowoczesne rozwiązania: kieszonki oraz strefy twardości. Nie bez znaczenia jest także to, że Magic ma dwie użytkowe strony, a to oczywiście pozwala znacznie wydłużyć jego trwałość – wystarczy co jakiś czas obracać go na drugą stronę, aby ta dotychczas używana mogła nieco „odpocząć”. Świetnie prezentuje się także pokrowiec Magic, na którym widać gwazdki. Jest również bardzo praktyczny, ponieważ można go zdjąć do prania, a zamek rozdzielczy ułatwia rozdzielenie dwóch części pokrowca.

Magic genialnie sprawdza się w pensjonatach i hotelach, ale również w wynajmowanych mieszkaniach. To właśnie do takich miejsc najczęściej kupują go nasi klienci. Cenią sobie jego trwałość i trzeba powiedzieć, że jakościwo najbardziej zblizony jest do ekonomicznej serii Family Hildinga.

Placyd – podobny do Magica, ale jednostronny

Cena Placyda jest nieco niższa, ze względu na to, że mamy tu do dyspozycji jedną stronę użytkową. Wnętrze jednak jest zbudowane dokładnie tak samo – także sprężyny kieszeniowe ukształtowane w 7 stref twardości. Podobnie jak Magic, Placyd również opakowano w pokrowiec Magic z możliwością prania.

O ile Magic spokojnie może już posłużyć przez dłuższy czas, Placyd jest jego tańszą, ale mniej trwałą wersję – ze względu na to, iż jest modelem jednostronnym.

MODELE PIANKOWE

Zefir

Zefir to z kolei propozycja dla tych, którzy szukaja materaca piankowego. Wkład to blok piany, która z jednej strony tani materac piankowy viggo zefirwyprofilowana jest wzorem EggShape. Hilding znany jest z tego, że nadaje swoim piankom przeróżne profilowania. Powierzchnia piany z jednej strony nie jest więc gładka, ale ma na sobie coś w rodzaju „górek”. To pozwala na bardziej równomierne rozłożenie ciężaru, ale działa także masująco. Statyczny masaż sprawia, że znacznie łatwiej jest się rozluźnić. Całość zwieńczona jest delikatnym, frotowym pokrowcem w białym kolorze.

DODATKOWA OCHRONA – NAWIERZCHNIOWE MATERACE

Materac, którego pokrowiec jest zaszyty na stałe, zawsze warto wyposażyć w dodatkową warstwę ochronną. Można taką nakładkę także wykorzystać jako warstwę zmiękczającą lub po prostu jako dodatkową warstwę, która wydłuży żywotnośc materaca – im więcej warstw, tym zawsze możemy z materaca korzystać nieco dłużej.

Także kolekcja Viggo Hildinga została uzupełniona takimi nakładkami. Wszystkie  mają pralne pokrowce, a w rogach gumki, które ułatwiają ich zamocowanie i zapobiegają przesuwaniu się.

Dalia – z pianki termoelastycznej

Komfort snu na materacu można znacznie podnieść, stosując nawierzchniową nakładkę z pianki visco. To bardzo ciekawy materiał, który delikatnie nagrzewa się od ciała i idealnie do niego przylega. Znosi w ten sposób nacisk, a kiedy leżymy na materacu nie czujemy właściwie jego twardości, a jedynie miękkie podparcie. Jednocześnie rozwiązanie tego typu jest bardzo zdrowe dla kręgosłupa, bo podpiera go materac właściwy, znajdujący się pod nakładką.

Z takiego właśnie materiału została zrobiona Dalia. Jej powierzchnia dodatkowo jest wyprofilowana we wzór EggShape, aby lepiej rozłozyć ciężar. Pokrowiec Dalii to miękka frota, a dbanie o czystość jest łatwe, ponieważ można go wyprać.

Romina – profilowana pianka poliuretanowa

Tańszą wersją jest Romina, którą wykonano już jednak ze zwykłej pianki. Ta nakładka idealnie nada się do wyrównania nieco nierównej powierzchni – pamietajmy o tym, że jeśli materac jest już mocno wysłużony, nakładka nakladka piankowa na materacraczej nie spełni swojej roli. Romina ma również funkcję masażu statycznego, dzięki wyprofilowaniu wkładu wzorem EggShape. Pokrowiec także mozna wyprać i również uszyty jest on z miękkiego, białego materiału frotowego.

Aida – poliestrowa ochrona

Najcieńszą nakładką jest Aida, którą wykonano z poliestru o wysokości około 1 cm. Ten model to idealna propozycja dla tych wszystkich, którzy szukają tańszej nakładki, która ma spełnić rolę ochronną. Lekka, przewiewna i przede szwystkim niedroga. Dodatkowo także w pralnym pokrowcu.

Seria Viggo, choć mniej znana od materaców Hilding, także cieszy się sporą popularnością. Niedrogie materace, firmowane znaną marką, to doskonała propozycja, jeśli poszukujecie czegoś w niższej cenie, ale nadal zależy wam na dobrej jakości.

W naszym sklepie znaleźć można modele Magic i Placyd. Oczywiście istnieje możliwość zamówienia także pozostałych opisanych materaców. Przy większych zakupach możecie liczyć na doskonała cenę, dlatego zapraszamy do kontaktu.

Leave a Comment