Materace z pianką visco – nowa kolekcja Hildinga 2016.

Rok 2016 dla firmy Hilding jest z pewnością pełen zmian. I to rewolucyjnych, ponieważ wszystkie materace zostały „wymienione” na nowe. Niektóre ze starych modeli przeszły spory lifting, inne to zupełnie nowe pomysły i rozwiązania. Dziś trochę więcej o materacach Hildinga z pianką visco. To zdecydowanie te modele, które cieszą się największą popularnością.

SALSA – MIĘKKO, ALE NIE ZA MIĘKKO

materac hilding salsa

Zastępuje Original Thermo ze starej kolekcji

Pianka visco to materiał, który jest wyjątkowo wygodny – mięciutki, delikatny i relaksujący. Aby jednak mógł znieść nacisk z ciała musi nabrać plastyczności – w praktyce dość mocno zapada się pod ciałem. Część osób właśnie ze względu na to odczucie zapadania rezygnuje z zakupu materaca z pianką visco. Hilding wychodzi naprzeciw oczekiwaniom: materac ma być relaksujący, ale nie za miękki. Idealnie te oczekiwania spełnia model Salsa. Jego poprzednikiem był Original Thermo, a w nowej odsłonie jest to udoskonalona konstrukcja.

Materac podwyższono o kilka centymetrów. Jego bazą jest pianka HR – ma podtrzymywać ciało w optymalnej pozycji. 7 stref twardości sprawia, że ustawia je anatomicznie. Na takiej bazie położony jest blat pianki visco. Materiał jest gęstszy, a przez to nieco sztywniejszy, niż klasyczne pianki visco. Efekt. Materac jest odczuwany jako stosunkowo stabilny, ale jednocześnie doskonale dopasowuje się do ciała i odpręża mięśnie.

Dużym plusem materaca jest jego niska waga – przenosi się go leciutko, ułatwiają to też boczne uchwyty w pokrowcu. Hilding powrócił w tej kolekcji do możliwości wyboru pokrowca. Do Salsy można dobrać albo pokrowiec jedwabny z Tencelu albo pokrowiec Velvet z probiotykami. Cała konstrukcja ma aż 15 lat gwarancji. To na pewno propozycja, którą warto rozważyć, jeśli nie lubicie miękkich materaców, a chcecie się zrelaksować na piance visco.

MAMBO – NIETYPOWE ROZWIĄZANIE – WKŁADY Z VISCOmaterac hilding mambo

Zastępuje Select Massage ze starej kolekcji

Pomysł umieszczania pianki visco tylko na części materaca pojawiał się już w ofercie Hildinga. Firma wykorzystała więc ten udany patent w materacu Mambo. To model nieco bardziej miękki, niż Salsa, daje jednak trochę inne podparcie.

Cała konstrukcja Mambo opiera się na dwóch połączonych blatach pianek. Z jednej strony jest to klasyczna pianka HR, a więc materiał wysokoelastyczny, który znacznie lepiej znosi obciążenia. Druga strona to nieco sztywniejsza pianka Velvet Touch. Velvet Touch jest materiałem robionym na specjalne zamówienie firmy. Przede wszystkim łączy sprężystość i sztywność z odpowiednią miękkością. Świetnie trzyma więc ciało, ale podparcie jest niemal jedwabiste (do niego zresztą nawiązuje nazwa).

Dzięki dwóm wkładom, materac ma dwie twardości. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala dopasować twardości do tego, czego akurat potrzebujemy.

To baza. Natomiast visco ma być ostateczną gwarancją najwyższego komfortu. Po obydwu stronach umieszczone są jej wkłady. Dzięki temu miejsca najbardziej narażone na ucisk zyskują relaksujące podłoże.

Mambo to materac dla wszystkich szukających relaksującego materaca, jednak niezbyt dobrze czują się na piance visco. W tym modelu ograniczono ilość piany do absolutnego minimum. Cały czas działa na korzyść śpiącego, ale jej obecność jest niemal niezauważalna.

Zwieńczenie całości to jeden z dwóch pokrowców. Efekt relaksu można wzmocnić wybierając pokrowiec Merced. Tkanina jest „perforowana”, dzięki czemu jej struktura nie jest idealnie płaska – materiał masuje ciało przy każdym jego ruchu. Jeśli natomiast pokrowiec ma być przede wszystkim wytrzymały i jednocześnie jedwabisty, można wybrać materac w pokrowcu Elips.

RUMBA – PRAWIE JAK NA CHMURZEmaterac hilding rumba

W pokrowcu Medicott Velur zastępuje Select Thermo ze starej kolekcji

Rumba to zdecydowanie coś dla miłośników spania na chmurce. Materac wyjątkowo miękki i otulający ciało w bardzo przyjemny sposób.  Jednocześnie taki komfort uzyskano w prosty sposób – siłą Rumby jest najwyższa jakość materiałów i bardzo przemyślana konstrukcja.

Model bardzo podobny do Salsy, a jednak o zupełnie innych właściwościach. Baza materaca to blok pianki Velvet Touch – tej samej, której użyto w Mambo. Ma być dość wytrzymała, aby podtrzymać ciało zapadające się w piance visco. Na bazie ułożono wyjątkowo wysoką, bo aż 7 centymetrową warstwę visco. W efekcie materac jest mięciutki niemal jak „ciasto” – uczucie bardzo chwalone przez wszystkich, którzy preferują miękkie materace.

W przypadku tak miękkich modeli często pojawiają się wątpliwości, czy aby kręgosłup będzie odpowiednio wsparty. Jednak można być o to spokojnym właśnie ze względu na odpowiednią bazę. To typowy przykład materaca, w którym wyraźnie widać warstwę wspierającą i warstwę komfortu.

Jeśli miękkość ma być jeszcze bardziej odczuwana, materac można opakować w pokrowiec Medicott Velur. To jeden z najładniejszych w całej kolekcji. Kremowy, z aksamitnym, welurowym wykończenie, a do tego delikatnie pachnący lawendą. Aktywne srebro zawarte w tkaninie zapobiega rozwojowi mikroorganizmów. Doskonałe, luksusowe wykończenie komfortowej konstrukcji. Jeśli materac ma być bardziej stabilny, mamy do wyboru pokrowiec Elips z elastycznej, jedwabistej tkaniny.

Rumba idealnie sprawdzi się, jeśli ktoś szuka mięciutkiego, ale zdrowego materaca.

MAKARENA – KOMPAKTOWE ROZWIĄZANIEmaterac hilding makarena

Zastępuje Select Multi ze starej kolekcji

A co, jeśli ktoś nie bardzo przepada za materacami wykonanymi w całości z pianki ? Nie musi wcale rezygnować z wygodnego wsparcia ! Doskonałym rozwiązaniem jest połączenie visco z kieszeniami. Ale nie tylko Makarena to model niemal kompaktowy, który skupia w sobie możliwe jak najwięcej rozwiązań.

Po pierwsze mamy bazę z klasycznych sprężyn, ale w wersji unowocześnionej, bo multipocket. W standardzie oczywiście 7 stref twardości. Po jednej stronie znajduje się wysoka warstwa lateksu – to jeśli ktoś ma ochotę poleżeć na bardziej sprężystym podłożu. Z drugiej strony natomiast znajduje się warstwa pianki visco, czyli to delikatne i relaksujące podparcie, o którym mowa.

Rozwiązanie jest doskonałe i cieszy się ogromną popularnością (tak można tłumaczyć chociażby powodzenie Selecta Multi z poprzedniej kolekcji). Dwie różne możliwości, każda inna, i jednocześnie trwała konstrukcja, do której wciąż mamy największe zaufanie.

 

Leave a Comment