Materace z pianki – pierwsza czwórka najchętniej kupowanych modeli.

Choć wciąż wiele osób niezbyt ufnie podchodzi do materaców piankowych, pianki jednak mimo wszystko zdobywają sobie coraz więcej fanów. Bardzo prawdopodobne jest to, że z czasem to właśnie one wyprą klasyczne modele kieszonkowe. Mają wiele zalet: znacznie lżejsze, równie wytrzymałe, łatwiejsze w recyclingu, a przede wszystkim dające nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o właściwości i wykorzystanie.

Każdy rok przynosi właściwe nowe rozwiązania i nowy sposób wykorzystania. I choć mogłoby się wydawać, że to całkiem zwyczajny materiał, to zrobić można z nim naprawdę wiele. Doskonałym przykładem są modele wysokoelastyczne – wystarczy spojrzeć na to, co z tym materiałem można zrobić, jeśli poświęci się więcej czasu na dopracowanie poszczególnych elementów.

A to pierwsza piątka piankowych materaców, które nasi klienci kupują najchętniej – być może takie zestawienie pomoże  Wam w dokonaniu wyboru.

MODELE PIANKOWE – NAJCHĘTNIEJ KUPOWANE MATERACE:

1. Hilding Rock&Roll – niedrogi materac właściwie dla każdego:

Choć kolekcja Family Hilding jest stosunkowo młoda, to już podbija serca. Przede wszystkim ze względu na naprawdę doskonałą cenę i świetną jakość. Nie bez kozery nazywana jest rodzinną – każdy z członków rodziny znajdzie tam coś dla siebie i do tego w korzystnej cenie.

Rock&Roll jest niezwykle wszechstronny, bo dobry i dla dziecka i dla rodziców. Bardzo prosty, bo składa się z dwóch bloków wysokoelastycznej piany. O jakości pianek Hildinga nie ma potrzeby pisać, bo to firma znana z wyjątkowej dbałości o tego typu sprawy. Pianka nie wydziela zapachu i jest bezpieczna nawet dla alergików. I to wszystko – tutaj o sukcesie gwarantuje jakość materiału świetnie zrównoważona z niską ceną.

Fajny, piankowy materac, który mógłby być najprostszym przykładem budowy takich modeli o wysokiej jakości.

Dla kogo najlepszy ?

  • dla mamy, taty i dzieci – jeśli waga nie przekracza 80 kg;
  • dla alergików w całej rodzinie;
  • dla tych, którzy szukają dobrego materaca piankowego w niezbyt wysokiej cenie.
rock and roll hilding

2. Hilding Salsa – dla cięższej osoby, która chce spać na piance visco:

Utarło się takie przekonanie, że piankowe materace są raczej przeznaczone dla lżejszych osób, albo takich, które lubią spać na miękkim podłożu. Twierdzenie rzeczywiście prawdziwie – ale jakieś 15-20 lat temu. Dziś nie ma już zbyt wiele wspólnego z prawdą. Dlaczego ? Technologia poszła bowiem tak szybko do przodu, że teraz już praktycznie każdy może się wygodnie i zdrowo wyspać na piance. Pozostaje jedynie wybrać odpowiedni model.

Salsa Hildinga to idealny przykład. Piankowy materac dla osób o wadze około i powyżej 80 kg. Mało tego. Dodatkowo taki, który ma w sobie piankę termoelastyczną !!! Czyli niemożliwe stało się możliwe 🙂 A w jaki sposób to osiągnięto ?

Przede wszystkim jako baza wykorzystana jest piana wysokoelastyczna. Taka, która znosi większe obciążenia, nie odkształca się z czasem. Spokojnie na takim materiale może spać ciężka osoba. Większy ciężar ciała to również większy nacisk i cierpnięcie czy to nóg, czy ramion. Dzięki wysokiej warstwie piany visco można ten problem wyeliminować. Nie jest to jednak pianka, jaką najczęściej spotykamy – ta musi być gęstsza, aby zapewnić stabilniejsze wsparcie. Jak w efekcie jest ten materac odczuwany ? Wcale nie taki miękki, choć ma w sobie visco. Wiele osób nie lubi zapadania, dlatego wybiera właśnie Salsę.

Dla kogo najlepszy ?

  • dla Pań i Panów, którzy około 80 kg, a odczuwają nieprzyjemny nacisk na ciało na innych modelach;
  • dla ciężkich osób, którym zależy na ponad 10-letniej trwałości piankowego materaca;
  • dla wszystkich, którzy nie lubią zapadać się w piance visco, ale chcą na niej spać.
salsa hilding

4. Vitmat Eco Junior Silver Protection – najpopularniejszy piankowy model dla dzieci

Ten model Vitmatu cieszy się dużą popularnością, choć mogłoby się wydawać, że jest zupełnie zwyczajny. Nic ciekawego: tylko blok piany. A jednak. Jak to bywa w przypadku piankowych modeli, większość zalet jest piankowy materac junior vitmatniewidoczna dla oka.

Jakość pianki – to ten element, na którym powinniśmy się skupić, jeśli chcemy kupić dobry materac piankowy. Najłatwiejszy sposób to oczywiście zapoznanie się z certyfikatami. Wtedy będziemy wiedzieć, jak bezpieczny jest dany materiał. A Eco Junior to bardzo dobra pianka, bo opatrzona atestem CertiPur – więcej pisaliśmy o tym certyfikacie w jednym z poprzednich postów. A ponieważ model przeznaczony jest dla dzieci, jest to szczególnie ważne. Mamy pewność, że nie ma tu metali ciężkich, ftalanów, a całość nie odurzy nas charakterystycznym zapachem świeżej farby. Rodzice wybierają Junior często właśnie z tego powodu – chcą mieć pewność, że jest to najbezpieczniejszy materiał piankowy z możliwych. Cena także jest bardzo zachęcająca. No i dodatkowo 10-letnia gwarancja.

Na pewno Junior wyróżnia się spośród innych także pokrowcem, w którym mamy aktywne związki srebra. Dzięki nim żadne niepożądane lokatorki i lokatorzy nie pojawią się w materacu. Dotyczy to również roztoczy, które są problemem dla coraz większej ilości maluchów i starszych dzieci.

Dla kogo najlepszy ?

  • dla małych i większych alergików;
  • dla dzieci, które są szczególnie wrażliwe na chemikalia;
  • dla osób szukających modelu dziecięcego w dobrej cenie.

5. ATM Tenno – ortopedyczny model z pianki:

Zazwyczaj szukając materaca ortopedycznego, rozglądamy się za kieszeniami. A tymczasem pianki mogą równie dobrze sprawdzić się w takiej roli. Wystarczy jedynie odpowiednio zaprojektować i wykonać taki model.piankowy model atm tenno

Tenno ATM doskonale pokazuje, jak piankę wyprofilować, aby podparła ciało w dokonały sposób. Czy kieszenie nie są potrzebne ? To w końcu one dają stabilne podparcie. Niekoniecznie, bo znowu wszystko zależy od rodzaju użytej pianki. Najlepiej w tej roli sprawdzają się wysokoelastyczne materiały i właśnie z takich wykonano Tenno.

Tenno ma też dość ciekawą budowę, którą można czasami spotkać w ortopedycznych modelach piankowych. Środkowa część lędźwiowa to wstawiony pas twardszej pianki, aby mogła zapewnić bardziej stabilne wsparcie. Warto spojrzeć bliżej także na powierzchniowe nacięcia, dzięki którym ciężar lepiej się rozkłada.

ATM wykorzystuje piankę ekologiczną, taką która nie zawiera szkodliwych dla zdrowia składników. Dodatkowo jest tłoczona na zimno, a więc bardziej ekologiczna, bo do jej wyprodukowania zużywa się mniej energii. To doskonały przykład, że piankowy materac może być używany również jako ortopedyczny.

Dla kogo najlepszy ?

  • dla osób, które mają problemy z kręgosłupem;

Jak widać piankowe modele mają mnóstwo różnych zastosowań i cieszą się sporą popularnością. Już dziś mogłyby spokojnie zastąpić tak lubiane przez nas materace kieszonkowe. I prawdopodobnie w przyszłości właśnie tak będzie.

Leave a Comment