Materacyki firmy Vitmat – idealny wybór dla najmłodszych i nie tylko.

Z przyjemnością prezentujemy Wam kolejną firmę, z którą podjęliśmy współpracę. A ponieważ zalezy nam na tym, aby oferować Wam jedynie najlepsze materace do spania, także i te produkty są z najwyższej półki.

Chodzi o bydgoską firmę Vitmat, której oferta w szczególny sposób skupia się na modelach dla najmłodszych. Producent specjalizuje się przede wszystkim w piankach i na nich skupia się najbardziej, wychodząc z pewnością z założenia, że to właśnie jest przyszłość w materacach.

Z czego zbudowane są materace Vitmat ?

LATEKS

Vitmat to przede wszystkim lateks. To nie ulega wątpliwości. Najchętniej kupowane są właśnie takie konstrukcje. I materace dla niemowlat atesttrudno się temu dziwić, ponieważ to wyjątkowy materiał, o którym pisaliśmy już wiele. I z pewnością jeden z przebywających najdłuższą drogę do naszych sypialni. Lateks Vitmat stanowi połączenie naturalnego i sztucznego kauczuku w proporcji 20:80. Doskonała mieszanka, która jest nie tylko zdrowa, ale i dostępna w przystępnej dla każdego Rodzica cenie, a to także ważne. Naturalny kauczuk jest ręcznie zbierany w Azji, skąd wędruje przez cały glob, aby w końcu znaleźć się w materacyku naszego dziecka. Antyalergiczny, oddychający, odporny na brud, zbieranie kurzu i alergenów – bez wątpienia jeden z materiałów, który zrewolucjonizował świat materaców, kiedy pojawił się na rynku kilkanaście lat temu.

Trudno byłoby znaleźć kogoś, komu nie można byłoby lateksowego materaca polecić. Także dlatego, że skoro jest idealny nawet dla małych alergików, to doskonale sprawdzi się także w przypadku dorosłych.

W jakch konfiguracjach go widzimy w modelach Vitmatu ? Mamy klasyczny model dla niemowlaczków, stworzony tylko z lateksu ( Baby Antyalergic) i z połączenia lateksu z kokosem ( Baby Coco – to dla Rodziców, którzy chcą, aby maluszek korzystał także z twardszej strony kokosowej).  Starsze dzieci: przedszkolaki czy nastolatki, także mogą korzystać z zalet pianki lateksowej – to modele Junior i Junior 2. W tym przypadku warto zwrócić uwagę nie tylko na antyalergiczność, choć to ważne w przypadku kilku- i kilkunastolatków. Tutaj nie bez znaczenia jest także wytrzymałość 🙂 Nie ma bowiem większej przyjemności, niż skakanie po łóżku 🙂 A lateks zniesie wiele.

PIANKI WYSOKOELASTYCZNE

Podobnie jak lateks, także odznaczają się odpornością na kurzenie i antyalergicznością. Na pewno plus to nieco niższa cena, za podobnie wysoką jakość. Pianki można dodatkowo uzupełnić wieloma różnymi substancjimi, które dodatkowo wydłużają świeżość.

Jaka jest różnica pomiędzy zwykłą pianką, a taką ze znakiem HR czyli wysokoelastyczną ? Znacząca. Wszyscy na pewno dobrze pamiętamy czasy, kiedy z materaca sypała się nam czasami gąbka 🙂 Jeśli tak się działo, to z pewnością mieliśmy do czynienia ze zwykłym materiałem. Z czasem i ten problem został rozwiązany. Wprowadzono materiał HR (High Resiliance), który był znacznie bardziej wytrzymały i odporny na odkształcenia. Nie powstał specjalnie na potrzeby firm produkujących materace, ale dla tapicerów, którzy zastąpili nią sprężyny w krzesłach i sofach. Takie pianki mają żywotność porównywalną z lateksem, a przy tym nie wymagają użycia naturalnego i dość drogiego kauczku, co obniża ich cenę.  Kupując więc nowoczesny materac piankowy nie musimy się już martwić, że po kilku miesiącach nasze łóżko zamieni się w Karpaty 😉

Właśnie z powodu swojej wytrzymałości ( a także możliwości uzyskiwania bardzo różnych stopni twardości) pianki HR są chętnie wykorzystywane do produkcji materaców dla niemowląt, dzieci i nastolatków. Firma Vitmat ma także kilka takich modeli w swojej ofercie. Piankowy Eco Baby, to model dla maluszków. Eco Coco Baby uzupełniono dodatkowo wkładem z włókna kokosowego. Starszaki wygodnie wyśpią się na Eco Junior ( dodatkowa zaleta tego modelu to pokrowiec z apreturą srebra).

To, jak fajnie i ciekawie można wykorzystać piankę, widać na przykładzie dwóch modeli dla niemowląt. W Active wykorzystano dwa rodzaje pianki, tak aby boczki były bardziej twarde. Dzięki temu dzieci, które zaczynają stawać w łóżeczku, mają stabilne podłoże dla nóżek. A jak wiadomo, nauka chodzenia zaczyna się od nauki wstawania w łóżeczku i pierwszych spacerach przy szczebelkach 🙂  Jeśli rodzice chcieliby znaleźć materacych o dwóch stronach, w których jedna jest twardsza, a nie ufają kokosowi, na pewno z zainteresowaniem obejrzą model Baby Fresh. Tutaj twardsza strona to właśnie pianka wysokoelastyczna.

DLACZEGO WARTO ZAUFAĆ MODELOM VITMAT – ATESTY

Najlepszym i najważniejszym poświadczeniem najwyższej jakości materaców poszczególnych firm, są oczywiście atesty. A tych na koncie Vitmatu nie brakuje:

Eko Tex – wszystkie pokrowce Vitmatu są szyte z materiałów posiadających ten atest. Certyfikat nadaje się tkaninom, które muszą spełniać rygorystyczne normy ekologiczne. Nie mogą one zawierać m.in. niektórych barwników, metali ciężkich itd. Co ciekawe nie dopuszcza się również występowania tych substancji, które są dopuszczone do użytku, ale powszechnie uważa się, że mogą być szkodliwe dla zdrowia ( nikt jednak ostatecznie szkodliwości nie udowodnił).

atesty Instytutu Włókiennictwa w Łodzi – IW w Łodzi jest tą instytucją, która w Polsce jest uprawiona do atesty materacow vitmatnadawania certfikatu Eko-Tex. Oprócz tego jednak nadaje swoje własne znaki jakości takie jak: „Bezpieczny dla Dzieci”, „Bezpieczny dla Niemowląt” oraz „Przyjazny dla Człowieka”. Materiały używane przez firmę Vitamt także takie oznaczenia posiadają.

CertiPUR – to z kolei atest nadawany piankom poliuretanowym. Ponieważ w procesie produkcji pianek używa się substancji chemicznych, ważne jest także stałe kontrolowanie poziomu chemikaliów. Pianki z tym atestem także muszą przechodzić ciągła kontrolę, dzięki czemu mamy pewność, że są zupełnie bezpieczne, nawet dla najmłodszych alergików.

technologia DUNLOP – Dunlop jest firmą, która jako jedna z pierwszych zaczęła produkowac materace lateksowe. Jeśli na świecie mówi się o modelach lateksowych, to pojawiają się zawsze dwie nazwy najbardziej znanych firm: Talalay i Dunlop właśnie. Lateks używany w modelach Vitmatu produkowany jest w oparciu o technologię firmy Dunlop. Tutaj jakość jest najważniejsza, a największy nacisk kładzie się przede wszystkim na uzyskanie ekstremalnie czystego produktu. Ważne jest także uzyskanie niezwykle trwałej pianki ( tutaj Dunlop nieznacznie wyprzedza nawet modele Talalay).

KTO WYPRÓBOWAŁ I POLECA ?

O wielu zaletach modelu Vitmat przekonała się juz spora grupa Rodziców. Materace dla najmłodszych polecane są przez Szkołę Matek i Ojców „Razem Łatwiej” oraz ekspertów portalu Sen To Zdrowie. Za wysoką jakość oraz poziom bezpieczeństwa materacyki Vitmatu otrzymały także Znak Jakości KidZone 2013.

Trwałe, zdrowe i polskie. To chyba najważniejsze zalety materaców Vitmat. Jak na razie szeroka gama produktów obejmuje najmłodszych, wkrótce jednak także dorośli będa mogli skorzystać z zalet tych wyjątkowo zdrowych modeli.

 

Leave a Comment